Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2015

7451 odpowiedzi na ten temat

#2241 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5201 postów

Napisany 08 październik 2015 - 08:18

Dopłaty 2015

Skąd info o zobowiązaniach do 2013, bo to co napisałem dowiedziałem się od pracownika ARiMR?

KS Falubaz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2015 Dzisiaj, 03:21
  •  

#2242 Share Polus0

Polus0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 08 październik 2015 - 11:41

Dopłaty 2015

Stąd, że biorąc po raz pierwszy ONW w 2013 dostałem informację o zobowiązaniu do 2018r. W 2014 roku było info o deklaracjach ONW tylko na rok.

Tu jest deklaracja na 2013 rok:

http://www.arimr.gov...inicje_2013.pdf

A tu na 2014 rok:

http://www.arimr.gov...inicje_2014.pdf

"Rolnicy, którzy po raz  pierwszy ubiegają  się o przyznanie płatności ONW w roku 2014 lub  zakończyli realizację 5-letniego  zobowiązania ONW wyłączeni  są z  obowiązku prowadzenia działalności rolniczej na obszarach ONW prze  pięć kolejnych lat, licząc od dnia otrzymania płatności."

Jest tylko informacja o konieczności gospodarowania przez 5 kolejnych lat.

Edytowany przez Polus0, 08 październik 2015 - 11:46.

#2243 Share bobienko

bobienko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 583 postów
  • Zainteresowania:Sporty walki

Napisany 08 październik 2015 - 11:47

Dopłaty 2015

moja teściowa sprzedawała ziemię w ubiegłym roku o tej porze mniej więcej,nic nie zwracali i jeszcze dostali dopłatę na ta sprzedana ziemię

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2244 Share Ecopiotr

Ecopiotr

You have the right to stand up and fight for things you belive i

• Members
  • PipPipPip
  • 761 postów

Napisany 09 październik 2015 - 12:04

Dopłaty 2015

Dużo pomysłów jak poprawić nasz los (sytuację), zlikwidować dopłaty itd. Opowiem Wam jak to u nas wygląda.

Mam własnych prawie 80 ha, to co na nich robię, to chore, paranoja, ale pozwala mi na w miarę spokojne życie. Dlaczego? Bo taki jest system i próbuję się w nim odnaleźć. W tym, co pisał Masa jest wiele prawdy, ale nie dla każdego. Pech, a może raczej ignorancja naszych polityków, złe przepisy i prawa.

Na dzień dzisiejszy - wypas: 84% gruntów na Natura 2000, 96% pow. 500 m npm, czyli ONW 320/ha (ma być 450/ha), RS- czajka, półnaturalne łąki świeże.

Jednym słowem - żyć nie umierać. Wystarczy skosić i zebrać (albo i nie zbierać, bo i tak nikogo nie interesuje co się ze zbiorami dzieje).

Dlaczego napisałem że to chore, paranoja? Bo kiedyś mając 80 ha, mógłbym robić coś sensownego. I z tego żyć.  Dzisiaj mi tego nie wolno, albo nie ma sensu (ekonomicznego).

Nie wolno mi orać, bronować, włókować. Za szkody łowieckie nikt nie płaci, a Gmina wydzierżawia moją prywatną ziemię kołom łowieckim. Bez pytania. 

Wolno mi kosić i zebrać (nie tylko wolno - mam obowiązek. Bez względu na to, jak bezsensowne to jest, bo co zrobić z sianem koszonym po 01.sierpnia?). Trzy lata temu sprzedawałem je do brykieciarni po 220 zł/t. Teraz cena to 90 zł/t. Nie pokrywa kosztów. Kanał.

Wolno mi trzymać 1 DJP/ha, to jedna krowa lub 0,8 buhaja, albo 10 owiec. Wcześniej na tym samym areale pasło się ok. 2500 owiec i (!) ok. 40 szt. bydła. Starczało dla wszystkich.

Przez 4 lata hodowałem bydło mięsne.Ekologicznie. Najbliższa ubojnia 560 km ode mnie. Lesko albo Toruń. Odpuściłem, kiedy się okazało, że godzina mojej pracy to ok. 1,30 zł.

Bydło mleczne? Zapomnij!

Kiedyś były mleczarnie: Lądek (3 km), Kłodzko, 22 km (nowa, postawiona w 2003, nie przerobiła nawet 1 litra mleka, syndyk doił ją 3 lata), Bystrzyca 21 km, Międzylesie 38 km. Wszystkie padły lub zostały doprowadzone do upadku.Teraz najbliższa, to Grotków, 96 km. Ludzie wybili bydło, a mleko mamy ze sklepu. Z Pomorza, z Mazur, Podlaskie... Po co nam mleko z odległości 500-600 km? Mieliśmy swoje i zdrowe dzieci... 

Było, minęło...

Sfustrowany tym wszystkim, wołam - niech żyje Unia i dotacje!

Szkoda jedynie tych, co mają chęć, wolę i wiarę, by być prawdziwym rolnikiem.

Dlatego postawa Masy ma podstawy, taki jest system i trzeba się w nim odnaleźć albo paść (nikt się nie przejmie).

Albo w końcu weźmiemy swoje sprawy w swoje ręce i zrobimy porządek.

Na to jednak nikt nie ma czasu... 

#2245 Share panmino

panmino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 10 październik 2015 - 19:40

Dopłaty 2015 A ja koszę na RŚ po 1 sierpnia i sprzedaję za minimum 200zł/tona, 40 balotów poszło na pniu, prosto z łąki. W tym roku drugiego pokosu w zasadzie nie było, więc myślę, że sprzedam za 300zł/tona, chociaż trzeba będzie poczekać do nowego roku.
To, że kiedyś były mleczarnie, a teraz nie ma, to nie koniecznie jest wina EU. Ludzie w pewnym momencie przestawili się na pracę w mieście, sprzedali krowy, to z czego te mleczarnie miałyby produkować? W Częstochowie mleczarnia upadła całkiem niedawno, no ale kogo za to winić, Unię?
Owce. A ile osób znasz, któte chodzą w korzuchach, używają produktów wełnianych i tęsknią za baraniną? Dawniej było inaczej. Po prostu. Świat się zmienia.
Rozumiem, że przez Naturę 2000 masz ograniczenia, co do działalności rolniczej, ale dopłaty mają to właśnie zrekompensować. Onw 320, ptaki 1200, Jpo 850,x 80ha, tak jak piszesz - "pozwala na w miarę spokojne życie". Spokój to w życiu jedna z wyższych wartości.

Poza tym to nie jest temaA ja koszę na RŚ po 1 sierpnia i sprzedaję za minimum 200zł/tona, 40 balotów poszło na pniu, prosto z łąki. W tym roku drugiego pokosu w zasadzie nie było, więc myślę, że sprzedam za 300zł/tona, chociaż trzeba będzie poczekać do nowego roku.
To, że kiedyś były mleczarnie, a teraz nie ma, to nie koniecznie jest wina EU. Ludzie w pewnym momencie przestawili się na pracę w mieście, sprzedali krowy, to z czego te mledzarnie miałyby produkować? W Częstochowie mleczarnia upadła całkiem niedawno, no ale kogo za to winić, Unię?
Owce. A ile osób znasz, któte chodzą w korzuchach, używają produktów wełnianych i tęsknią za baraniną? Dawniej było inaczej. Po prostu. Świat się zmienia.
Rozumiem, że przez Naturę 2000 masz ograniczenia, co do działalności rolniczej, ale dopłaty mają to właśnie zrekompensować. Onw 320, ptaki 1200, Jpo 850,x 80ha, tak jak piszesz - "pozwala na w miarę spokojne życie". Spokój to w życiu jedna z wyższych wartości.
Poza tym, to nie jest temat pt. "moje refleksje na temat dopłat", tylko "Dopłaty 2015" i byłby większy porządek, gdyby się pilnować tematu.

Edytowany przez panmino, 10 październik 2015 - 19:55.

#2246 Share Ecopiotr

Ecopiotr

You have the right to stand up and fight for things you belive i

• Members
  • PipPipPip
  • 761 postów

Napisany 10 październik 2015 - 20:59

Dopłaty 2015

Gratulacje! Przyjedź to sprzedam Ci nie 40, lecz 600 balotów, po 150 zł/t. W okolicy nie ma komu...

To nie ludzie wybili bydło, a później padły mleczarnie, lecz najpierw doprowadzono mleczarnie do ruiny. I z tego powodu rolnicy (nie mogąc sprzedać mleka), wybili bydło.

Nigdy nie twierdziłem, że UE jest odpowiedzialna za wszystko to, co u nas jest złe. W większości przypadków to bezmyślność, brak kontroli i przepisów doprowadziła do takiego stanu, jaki mamy dzisiaj.

I wbrew pozorom to co piszę jest związane z dopłatami. Wydajemy miliony dla rozmaitych organizacji "wspierających" i "promujących" nasze rolnictwo, jednak baraniny w sklepach nie ma. 80% w Niemczech pochodzi z Nowej Zelandii i jest droższa od wołowiny...

Rzecz w tym, że wyrugowano hodowlę opasową z terenów nadających się wyłącznie do tego, w zamian promując ją na ziemiach dających utrzymanie ze zbóż.

Oczywiście każdy woli kupić drogą wołowinę, wieprzowinę czy drób napakowany antybiotykami, sterydami i hormonami, niż jakąś "zwykłe" mięso. Mamy możliwości i areał na produkcję dobrej żywności. Niestety, to nie jest "nowoczesne"...

#2247 Share panmino

panmino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 10 październik 2015 - 21:45

Dopłaty 2015 Rozumiem, ale temat bardziej dotyczy tegorocznych dopłat.
ARiMR będzie wypłacać zaliczki na poczet dopłat bezpośrednich od 16 października 2015 roku. Piszcie, jak im idzie z przelewami.
Link do informacji ze strony ARiMR http://www.arimr.gov...srednich-1.html

Edytowany przez panmino, 11 październik 2015 - 17:32.

#2248 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO , EKONOMIA

Napisany 11 październik 2015 - 11:47

Dopłaty 2015

otrzymujecie raporty z kontroli foto czy macie jakies zastrzeżenia do raportów z tego co się orientuje firmy które  przeprowadzają kontrole w pierwszej kolejności przygotowują raporty z gospodrstw podlegających dywersyfikacji i obszarów FTA  raporty sa przesyłane do arimr po zatwierdzeniau do rolnika  następnie raporty pozostałe

#2249 Share Hvb3000

Hvb3000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 11 październik 2015 - 15:42

Dopłaty 2015

http://www.arimr.gov...-roku-2015.html

Zapraszam do zapozania się.

Na wstępie, warto porównać płatności dla

-roślin wysokobiałkowych 239 euro, a jest 422 zł

-burak cukrowy 400 euro, jest 2.127 zł

-pomidor 400 euro, jest 4.298 z

-opasy 69 euro, jest 261 zł

-krowy 69,20 euro, jest 314 zł

w euro podałem prognozę, a w złotych obowiązującą płatność na 2015.

Wysokobiałkowe rzeczywiście sie opłacały <_<

#2250 Share panmino

panmino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 11 październik 2015 - 17:54

Dopłaty 2015 Faktycznie, na nasiona i paliwo ta dopłata do wysokobiałkowych...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2251 Share alvaroalvaro78

alvaroalvaro78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 553 postów

Napisany 11 październik 2015 - 18:51

Dopłaty 2015 Kto kupił nasiona po ponad 2000 zaprawiane to nic tylko pogratulować... ;)

#2252 Share jaroWM

jaroWM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 499 postów

Napisany 13 październik 2015 - 13:59

Dopłaty 2015

http://www.arimr.gov...srednich-j.html

od 16.X do 30.XI  82% rolników otrzyma zaliczki na dopłaty w wys. 50% dopłat.

#2253 Share mefiu890

mefiu890

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 13 październik 2015 - 14:16

Dopłaty 2015

czegoś tu nie rozumiem zwykle wypłata dopłat trwała jakieś pół roku bo niby tyle jest do wypłacenia a teraz co ? W ciągu 45 dni wypłacą wszyskim zaliczki dopłat ? No tak mamy wybory to da rade bo przecież trzeba pokazać a w przyszłym roku już zaliczek nie będzie ;D

#2254 Share panmino

panmino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 13 październik 2015 - 15:06

Dopłaty 2015 Ciekawe, pisałem posta na temat zaliczek dnia 10.10.2015. Jak dzisiaj wszedłem na tę stronę, to zobaczyłem datę wprowadzenia 13.10.2015. W dodatku mój link odnosi się teraz do stawek płatności. Nic z tego nie rozumiem...

Edytowany przez panmino, 13 październik 2015 - 16:27.

#2255 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3182 postów

Napisany 13 październik 2015 - 16:24

Dopłaty 2015 Panmino trzeba im to jaśniej opisać. Zaliczki dostaną Ci rolnicy, którzy nie są wytypowani do kontroli.

#2256 Share panmino

panmino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 13 październik 2015 - 16:31

Dopłaty 2015 Kurcze, edytowałem i teraz wychodzą głupoty. Przepraszam Thomas.
W treści informacji jest napisane:
"...Będą one wypłacane od 16 października do 30 listopada 2015 r. a otrzymają je rolnicy którzy nie zostali objęci kontrolami na miejscu i do których nie mają zastosowania zmniejszenia, wykluczenia i inne kary administracyjne oraz odliczenia, o których mowa w art. 24 ust. 2 ustawy z dnia 5 lutego 2015 r. o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego..."

#2257 Share szopen

szopen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 13 październik 2015 - 19:06

Dopłaty 2015

Zmniejszenia maja wszyscy powyżej kilku tys euro. Czyli jak zwykle przed wyborami trzeba rzucić w tłum najmniejszych parę groszy i liczyć na ich wdzięczność.

Marzę że wreszcie rolnicy itp przestaną głosować na PSL i wreszcie nie dostana się do sejmu - koryta.

#2258 Share matingus

matingus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1019 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne

Napisany 13 październik 2015 - 19:21

Dopłaty 2015

http://www.arimr.gov...srednich-j.html

od 16.X do 30.XI  82% rolników otrzyma zaliczki na dopłaty w wys. 50% dopłat.

w TV jeden gościu się wypowiadał,że ma tego nie być.za duży bałagan zrobią.

tak a następną część w czerwcu,albo później.....

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

#2259 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 13 październik 2015 - 19:29

Dopłaty 2015

o chodzi z tą płatnością za zazielenienie i płatnością dodatkową ? wcześniej takiego nie było ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2260 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 13 październik 2015 - 19:33

Dopłaty 2015

Nowy prow, nowe zasady kolego. Tu znajdziesz wszystkie informacje http://www.arimr.gov...zposrednie.html