Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2015

7451 odpowiedzi na ten temat

#2201 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2727 postów

Napisany 06 październik 2015 - 07:05

Dopłaty 2015

Nie przesadzaj Oszust i wyzyskiwacz to ten co puszcza ziemię frajerom w dzierżawę a sam zbiera dopłaty a nawet nieraz znajdzie takich co mu zapłacą podatek albo i dodatkowy czynsz bo słyszałem że teraz i tacy artyści pańszczyźniani chodzą po ziemi 

A jak myślisz, czemu we wniosku o dopłaty składasz oświadczenie że administrujesz terenami sportowymi, kolejowymi, wodociągami, lotniskami - bo tam też trawka rośnie i też się pchali o dopłaty widocznie 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2015 Dzisiaj, 11:50
  •  

#2202 Share dexter00

dexter00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 06 październik 2015 - 07:09

Dopłaty 2015

znacie może jakiś nowy kalkulator dopłat z nowymi stawkami?

#2203 Share jaroWM

jaroWM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 06 październik 2015 - 07:29

Dopłaty 2015

Może i zostanę zlinczowany za to stwierdzenie, ale:

Wiele zła dla polskiego rolnictwa poczyniły dopłaty bezpośrednie...

nikt tu nie będzie nikogo linczował :) , ale rozmawiałem z kilkoma rolnikami z okolicy, co gospodarzą po 20 - 30 lat i każdy potwierdza, że przed dopłatami lepiej było - wszystko tańsze: nawozy, pasze, maszyny, chciałeś się powiększać, to ziemię kupowałeś tanio, itd... przez dopłaty zarówno rolnikom, jak i producentom sprzętu w głowach się poprzewracało.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2204 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO , EKONOMIA

Napisany 06 październik 2015 - 08:40

Dopłaty 2015

otrzymał ktoś raport z kontroli obszarowe metodą foto

#2205 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 06 październik 2015 - 13:03

Dopłaty 2015

Zebrał nie zebra tylko było zaprojektowane 670  i a posiane jest 679 nie wiele przekroczone i powino być  stawka dopłaty na poziomie 300 euro ale za***ali nawet nie wytłumacz czemu tak działa PSL i PO...

Dopłata do wysokobiałkowych dziwnie niska

http://www.farmer.pl/finanse/doplata-do-wysokobialkowych-dziwnie-niska,60216.html#http://www.farmer.pl/finanse/doplata-do-wysokobialkowych-dziwnie-niska,60216.html#http://www.farmer.pl/finanse/doplata-do-wysokobialkowych-dziwnie-niska,60216.html#http://www.farmer.pl/finanse/doplata-do-wysokobialkowych-dziwnie-niska,60216.html#http://www.farmer.pl/finanse/doplata-do-wysokobialkowych-dziwnie-niska,60216.html#http://www.farmer.pl/finanse/doplata-do-wysokobialkowych-dziwnie-niska,60216.html#http://www.farmer.pl/finanse/doplata-do-wysokobialkowych-dziwnie-niska,60216.html#

043475_620.jpgfot. Piotr Waniorek

W ocenie skutków regulacji ustawy o dopłatach zapowiadano stawkę dopłat do ha roślin wysokobiałkowych w wysokości trzykrotnie wyższej niż teraz podana. Co dziwne, zakładane areały i te rzeczywiście obsiane różnią się niewiele.

PLIKI

• http://www.farmer.pl/multimedia/plik/43474.html

Zgodnie z projektem rozporządzenia ministra rolnictwa, stawka płatności do roślin wysokobiałkowych za 2015 r. wyniesie 422 zł na 1 hektar powierzchni. Skąd taka kwota?

Jak podano w uzasadnieniu projektu rozporządzenia, na wszystkie płatności związane z produkcją (razem do powierzchni upraw i do zwierząt) jest 506 791 tys. euro, czyli 15 proc. koperty dla Polski na 2015 r.

Wysokość stawek płatności związanych z produkcją obliczono na podstawie dostępnych pułapów finansowych i powierzchni obszaru zatwierdzonego do poszczególnych płatności.

I tak w przypadku wysokobiałkowych koperta finansowa na 2015 r. to 67 572 080 euro, natomiast powierzchnia obsiana - 679 691, 79 ha.

Kurs euro do przeliczeń wynosi 4,2448 zł.

Jak z tego wynika, stawka za 1 ha upraw wysokobiałkowych to 99,4158 euro na ha.

http://www.farmer.pl/multimedia/imgi/41827.htmlCo jest tego przyczyną, pytamy w MRiRW.

W załączeniu projektowane rozporządzenie o dopłatach do powierzchni upraw.

#2206 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 06 październik 2015 - 15:48

Dopłaty 2015

Jaka w tym roku ma być dopłata ?

#2207 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 06 październik 2015 - 15:54

Dopłaty 2015

na str 108 sa podane przez kolegów stawi dopłat

#2208 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 06 październik 2015 - 15:55

Dopłaty 2015

100 euro do 1 hektara strączkowych bo 200 za***ali poczytaj ze zrozumieniem o co chodzi...Bo zakontraktowana suma nie została  wiele przekroczona tylko dziwnie wyparowało... Ciekawe czy tak samo zrobią nas w konia 2016 roku walą wała i tyle...

#2209 Share damianXXL

damianXXL

kto sieje gęsto ten zbiera często...

• Members
  • PipPipPip
  • 1079 postów
  • Zainteresowania:Komputery, moto, elektronika,rolnictwo

Napisany 06 październik 2015 - 17:02

Dopłaty 2015 Niech sobie w d... wsadza doplaty!! Tylko niech będzie w dobrej cenie to co rolnik wyprodukuje.

#2210 Share zaq1987

zaq1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 06 październik 2015 - 18:24

Dopłaty 2015

@galan99 w tej tabeli kolumna 2 i 3 to wstępne dane określone na podstawie złożonych wniosków o dopłaty a dopiero w 4 i 5 kolumnie są dane OSR na podstawie których określono wstępnie zarys wysokości stawek poszczególnych dopłat, nie stosuj więc mylących skrótów myślowych.

Z ciekawości sprawdziłem w danych statystycznych jak wyglądała powierzchnia upraw wysokobiałkowych w roku 2014, nie ma jednak wyszczególnionej takiej grupy jednak z analizy wynika, że powierzchnia ta mieści się w przedziale 150-200 tys. ha czyli ponad trzykrotnie mniej niż powierzchnia z roku bieżącego.

Jeśli szacowana stawka to było 326 euro/ha to do jej określenia przyjęto powierzchnię ok. 207 tys. ha, matematyka nie kłamie - powierzchnia wzrosła ponad trzykrotnie to i płatności są ponad 3 razy mniejsze...

Swoją drogą to ciekawi mnie jak wyglądałaby stawka do wysokobiałkowych gdyby był wymóg kontraktacji lub coś podobnego, jak przy pomidorach...

Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2211 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 06 październik 2015 - 18:29

Dopłaty 2015

Nie bądź śmieszny - jeśli hoduję zwierzęta to po co mam kontraktować coś co zużyję na własne potrzeby?

#2212 Share zaq1987

zaq1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 06 październik 2015 - 19:52

Dopłaty 2015

Później pomyślałem o hodowcach i oprócz kontraktacji mógłby się pojawić limit powierzchni wysokobiałkowych na 1 DJP w gospodarstwie, ale nie w tym rzecz.

Chodzi mi o sytuację, gdy ubiegając się o płatność musisz zapewnić "rozchód" wyprodukowanego towaru a nie wolna amerykanka, jak to ma miejsce obecnie. Dopiero tego typu rozwiązanie pozwoliłoby choć częściowo uniezależnić rynek pasz od importowanej soi (tak kiedyś w temacie była wyjaśniana kwestia pojawienia się i wysokości dopłat do wysokobiałkowych)

Edytowany przez zaq1987, 06 październik 2015 - 20:11.

Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

#2213 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 07 październik 2015 - 05:28

Dopłaty 2015 Bo to przed zasiewami nie powinni podawać stawek dopłat, tyllo po terminie składania wniosków i nie byłoby spekulacji.

#2214 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 07 październik 2015 - 06:24

Dopłaty 2015

Wystarczyłoby podać realną stawkę i wywiązać się z deklaracji a nie wprowadzać ludzi w błąd zagrywką przed wyborami

#2215 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1005 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 07 październik 2015 - 07:07

Dopłaty 2015

Po komentarzach  niektórych  widać  że tak naprawdę   nie  są  rolnikami.  Siać  coś  dla  dopłat  to jest  żenada  rzucili  hasło  że będzie  300  ojro   do ha  to się  co poniektórzy napalili  jak łysy  na grzebień  a teraz  rozczarowanie   to było  do  przewidzenia  że  to chwyt  na ciemnogród  i  sie udał.

Najbardziej  szkoda  tych  co  siali  od  lat  strączkowe  oni  powinni  dostać  po te  300  ojro  a reszta  ile zostanie  nawet  po 50  wtedy  była  by  uczciwa  sytuacja.

Powinno  się  walczyć  z gospodarstwami  co  sieją  tylko  dla  dopłat  bo to  największa  patologia  te  dopłaty.  Mam nadzieje  że po 2020  skończą  się  dopłaty  i  ziemia  trafi  wreszcie   we właściwe  ręce 

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#2216 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 07 październik 2015 - 07:21

Dopłaty 2015 Ja nie zwiększał zasiewów łubinu, nawet posiałem 0.15ha mniej bo wiedziałem że z tego kasy nie będzie, ot aby na poplon i dla świnek było. Jak w tamtym roku był po 2000t, tak teraz po 1100 już pełno ofert, ot tak działa dopłata do produkcji że za więcej wychodzi mniej.

#2217 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 07 październik 2015 - 07:40

Dopłaty 2015

Po komentarzach  niektórych  widać  że tak naprawdę   nie  są  rolnikami.  Siać  coś  dla  dopłat  to jest  żenada  rzucili  hasło  że będzie  300  ojro   do ha  to się  co poniektórzy napalili  jak łysy  na grzebień  a teraz  rozczarowanie   to było  do  przewidzenia  że  to chwyt  na ciemnogród  i  sie udał.

Najbardziej  szkoda  tych  co  siali  od  lat  strączkowe  oni  powinni  dostać  po te  300  ojro  a reszta  ile zostanie  nawet  po 50  wtedy  była  by  uczciwa  sytuacja.

Powinno  się  walczyć  z gospodarstwami  co  sieją  tylko  dla  dopłat  bo to  największa  patologia  te  dopłaty.  Mam nadzieje  że po 2020  skończą  się  dopłaty  i  ziemia  trafi  wreszcie   we właściwe  ręce 

Dopłaty powinny już dawno się skończyć bo są też tacy co biorą je a wcale nie obsiewają tylko oddali w dzierżawę

#2218 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów

Napisany 07 październik 2015 - 07:45

Dopłaty 2015 Jeszcze na opasach się przejadą tak jak na łubinie jak na 2016 będą dalej dopłaty do bydła rzeźnego. Wykończą wszystkich na raty.

#2219 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 07 październik 2015 - 08:19

Dopłaty 2015

marek farmer , we wlasciwe rece to rozumiem ze w twoje rece?   na ile tam hektarow czekasz cco?  te twoje 30 czy 60 dadza rade obrobic setki  hektarow ktore przejmiesz?:D

przykro mi to mowic, ale duza czesc rolnikow to kretyni. jeden obok mnie ma 1000 hektarow i szczyci sie jak to wszystkie maszyny kupil bez pomocy unii, nie biorac zadnego programu. kredyt kredytem pogania, placi po 2 zl na godzine, ale przeciez to wielki gospodarz!!!

jezeli tak bojkotujecie unie to zrzeknijcie sie doplat, po co wam one potrzebne skoro wyrzadzaja tyle zlego?

nalezy zaakceptowac sytuacje, a nie narzekac na wszystko co zle. w tej chwili jezeli kupuje sie maszyne bez prow  to jest sie w dupe dwa razy!!  raz ze kupujecie bez pomocy unijnej, dwa ze cena maszyny jest juz podniesona ponad jej rzeczywista wartosc

swiata nie naprawicie swoim glupim gadaniem o  unii. nalezy zaakceptowac stan rzeczy jaki jest i pomyslec co zrobic zeby osiagnac z obecnego stanu jak najwiecej korzysci.  ja obsialem 40 hektarow wysokobialkowymi , i co sieje pod doplatte??  doplata mnie skusila, ale bralem pod uwage calosc, przychod z produkcji+ ewentualna doplata+ zlamanie plodozmianu i korzysci dla rosliny nastepczej.  trzeba probowac roznych sciezek rozwoju, produkji a nie siedziec na d*pie i narzekac.  ja w tamtym roku o tej porze nie mialem zadnego hektara na wlasnosc.  obecnie mam 30 hektarow wlasnych kupionych dzieki pomocom unijnyum a drugie 30 uprawiam w dzierzawie od warszawiakow.  i co jestem ten zly bo uprawiam czyjas ziemie?  ja patrze na siebie , robie to co mi sie oplaca

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2220 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5203 postów

Napisany 07 październik 2015 - 08:56