phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawel885    2279

 

Nie przesadzaj Oszust i wyzyskiwacz to ten co puszcza ziemię frajerom w dzierżawę a sam zbiera dopłaty a nawet nieraz znajdzie takich co mu zapłacą podatek albo i dodatkowy czynsz bo słyszałem że teraz i tacy artyści pańszczyźniani chodzą po ziemi 

 

 

A jak myślisz, czemu we wniosku o dopłaty składasz oświadczenie że administrujesz terenami sportowymi, kolejowymi, wodociągami, lotniskami - bo tam też trawka rośnie i też się pchali o dopłaty widocznie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

Może i zostanę zlinczowany za to stwierdzenie, ale:

Wiele zła dla polskiego rolnictwa poczyniły dopłaty bezpośrednie...

 

 

nikt tu nie będzie nikogo linczował :) , ale rozmawiałem z kilkoma rolnikami z okolicy, co gospodarzą po 20 - 30 lat i każdy potwierdza, że przed dopłatami lepiej było - wszystko tańsze: nawozy, pasze, maszyny, chciałeś się powiększać, to ziemię kupowałeś tanio, itd... przez dopłaty zarówno rolnikom, jak i producentom sprzętu w głowach się poprzewracało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7551

Zebrał nie zebra tylko było zaprojektowane 670  i a posiane jest 679 nie wiele przekroczone i powino być  stawka dopłaty na poziomie 300 euro ale za***ali nawet nie wytłumacz czemu tak działa PSL i PO...

 

 

 

Dopłata do wysokobiałkowych dziwnie niska

Share on facebookShare on googleShare on wykopShare on naszaklasaShare on twitterMore Sharing Services1
 
043475_620.jpgfot. Piotr Waniorek

W ocenie skutków regulacji ustawy o dopłatach zapowiadano stawkę dopłat do ha roślin wysokobiałkowych w wysokości trzykrotnie wyższej niż teraz podana. Co dziwne, zakładane areały i te rzeczywiście obsiane różnią się niewiele.
 

 

PLIKI

  • rozp. o stawkach dopłat do upraw

Zgodnie z projektem rozporządzenia ministra rolnictwa, stawka płatności do roślin wysokobiałkowych za 2015 r. wyniesie 422 zł na 1 hektar powierzchni. Skąd taka kwota?

Jak podano w uzasadnieniu projektu rozporządzenia, na wszystkie płatności związane z produkcją (razem do powierzchni upraw i do zwierząt) jest 506 791 tys. euro, czyli 15 proc. koperty dla Polski na 2015 r.

Wysokość stawek płatności związanych z produkcją obliczono na podstawie dostępnych pułapów finansowych i powierzchni obszaru zatwierdzonego do poszczególnych płatności.

I tak w przypadku wysokobiałkowych koperta finansowa na 2015 r. to 67 572 080 euro, natomiast powierzchnia obsiana - 679 691, 79 ha.

Kurs euro do przeliczeń wynosi 4,2448 zł.

Jak z tego wynika, stawka za 1 ha upraw wysokobiałkowych to 99,4158 euro na ha.

W ocenie skutków regulacji ustawy z dnia 5 lutego 2015 r. o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego przyjmowano 326 euro na ha. Warto zwrócić uwagę, że przyjmowana w OSR powierzchnia upraw (670 176,47 ha) niewiele różniła się od tej rzeczywistej – a stawka spadła do jednej trzeciej spodziewanej. Co jest tego przyczyną, pytamy w MRiRW.

W załączeniu projektowane rozporządzenie o dopłatach do powierzchni upraw.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7551

100 euro do 1 hektara strączkowych bo 200 za***ali poczytaj ze zrozumieniem o co chodzi...Bo zakontraktowana suma nie została  wiele przekroczona tylko dziwnie wyparowało... Ciekawe czy tak samo zrobią nas w konia 2016 roku walą wała i tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Niech sobie w d... wsadza doplaty!! Tylko niech będzie w dobrej cenie to co rolnik wyprodukuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

@galan99 w tej tabeli kolumna 2 i 3 to wstępne dane określone na podstawie złożonych wniosków o dopłaty a dopiero w 4 i 5 kolumnie są dane OSR na podstawie których określono wstępnie zarys wysokości stawek poszczególnych dopłat, nie stosuj więc mylących skrótów myślowych.

 

Z ciekawości sprawdziłem w danych statystycznych jak wyglądała powierzchnia upraw wysokobiałkowych w roku 2014, nie ma jednak wyszczególnionej takiej grupy jednak z analizy wynika, że powierzchnia ta mieści się w przedziale 150-200 tys. ha czyli ponad trzykrotnie mniej niż powierzchnia z roku bieżącego.

 

Jeśli szacowana stawka to było 326 euro/ha to do jej określenia przyjęto powierzchnię ok. 207 tys. ha, matematyka nie kłamie - powierzchnia wzrosła ponad trzykrotnie to i płatności są ponad 3 razy mniejsze...

 

Swoją drogą to ciekawi mnie jak wyglądałaby stawka do wysokobiałkowych gdyby był wymóg kontraktacji lub coś podobnego, jak przy pomidorach...


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Nie bądź śmieszny - jeśli hoduję zwierzęta to po co mam kontraktować coś co zużyję na własne potrzeby?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

Później pomyślałem o hodowcach i oprócz kontraktacji mógłby się pojawić limit powierzchni wysokobiałkowych na 1 DJP w gospodarstwie, ale nie w tym rzecz.

Chodzi mi o sytuację, gdy ubiegając się o płatność musisz zapewnić "rozchód" wyprodukowanego towaru a nie wolna amerykanka, jak to ma miejsce obecnie. Dopiero tego typu rozwiązanie pozwoliłoby choć częściowo uniezależnić rynek pasz od importowanej soi (tak kiedyś w temacie była wyjaśniana kwestia pojawienia się i wysokości dopłat do wysokobiałkowych)

Edytowano przez zaq1987

Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Bo to przed zasiewami nie powinni podawać stawek dopłat, tyllo po terminie składania wniosków i nie byłoby spekulacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Wystarczyłoby podać realną stawkę i wywiązać się z deklaracji a nie wprowadzać ludzi w błąd zagrywką przed wyborami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Po komentarzach  niektórych  widać  że tak naprawdę   nie  są  rolnikami.  Siać  coś  dla  dopłat  to jest  żenada  rzucili  hasło  że będzie  300  ojro   do ha  to się  co poniektórzy napalili  jak łysy  na grzebień  a teraz  rozczarowanie   to było  do  przewidzenia  że  to chwyt  na ciemnogród  i  sie udał.

Najbardziej  szkoda  tych  co  siali  od  lat  strączkowe  oni  powinni  dostać  po te  300  ojro  a reszta  ile zostanie  nawet  po 50  wtedy  była  by  uczciwa  sytuacja.

Powinno  się  walczyć  z gospodarstwami  co  sieją  tylko  dla  dopłat  bo to  największa  patologia  te  dopłaty.  Mam nadzieje  że po 2020  skończą  się  dopłaty  i  ziemia  trafi  wreszcie   we właściwe  ręce 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Ja nie zwiększał zasiewów łubinu, nawet posiałem 0.15ha mniej bo wiedziałem że z tego kasy nie będzie, ot aby na poplon i dla świnek było. Jak w tamtym roku był po 2000t, tak teraz po 1100 już pełno ofert, ot tak działa dopłata do produkcji że za więcej wychodzi mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Po komentarzach  niektórych  widać  że tak naprawdę   nie  są  rolnikami.  Siać  coś  dla  dopłat  to jest  żenada  rzucili  hasło  że będzie  300  ojro   do ha  to się  co poniektórzy napalili  jak łysy  na grzebień  a teraz  rozczarowanie   to było  do  przewidzenia  że  to chwyt  na ciemnogród  i  sie udał.

Najbardziej  szkoda  tych  co  siali  od  lat  strączkowe  oni  powinni  dostać  po te  300  ojro  a reszta  ile zostanie  nawet  po 50  wtedy  była  by  uczciwa  sytuacja.

Powinno  się  walczyć  z gospodarstwami  co  sieją  tylko  dla  dopłat  bo to  największa  patologia  te  dopłaty.  Mam nadzieje  że po 2020  skończą  się  dopłaty  i  ziemia  trafi  wreszcie   we właściwe  ręce 

Dopłaty powinny już dawno się skończyć bo są też tacy co biorą je a wcale nie obsiewają tylko oddali w dzierżawę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Jeszcze na opasach się przejadą tak jak na łubinie jak na 2016 będą dalej dopłaty do bydła rzeźnego. Wykończą wszystkich na raty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

marek farmer , we wlasciwe rece to rozumiem ze w twoje rece?   na ile tam hektarow czekasz cco?  te twoje 30 czy 60 dadza rade obrobic setki  hektarow ktore przejmiesz?:D

 


przykro mi to mowic, ale duza czesc rolnikow to kretyni. jeden obok mnie ma 1000 hektarow i szczyci sie jak to wszystkie maszyny kupil bez pomocy unii, nie biorac zadnego programu. kredyt kredytem pogania, placi po 2 zl na godzine, ale przeciez to wielki gospodarz!!!

jezeli tak bojkotujecie unie to zrzeknijcie sie doplat, po co wam one potrzebne skoro wyrzadzaja tyle zlego?

nalezy zaakceptowac sytuacje, a nie narzekac na wszystko co zle. w tej chwili jezeli kupuje sie maszyne bez prow  to jest sie w dupe dwa razy!!  raz ze kupujecie bez pomocy unijnej, dwa ze cena maszyny jest juz podniesona ponad jej rzeczywista wartosc

swiata nie naprawicie swoim glupim gadaniem o  unii. nalezy zaakceptowac stan rzeczy jaki jest i pomyslec co zrobic zeby osiagnac z obecnego stanu jak najwiecej korzysci.  ja obsialem 40 hektarow wysokobialkowymi , i co sieje pod doplatte??  doplata mnie skusila, ale bralem pod uwage calosc, przychod z produkcji+ ewentualna doplata+ zlamanie plodozmianu i korzysci dla rosliny nastepczej.  trzeba probowac roznych sciezek rozwoju, produkji a nie siedziec na d*pie i narzekac.  ja w tamtym roku o tej porze nie mialem zadnego hektara na wlasnosc.  obecnie mam 30 hektarow wlasnych kupionych dzieki pomocom unijnyum a drugie 30 uprawiam w dzierzawie od warszawiakow.  i co jestem ten zly bo uprawiam czyjas ziemie?  ja patrze na siebie , robie to co mi sie oplaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
masa24      Czytając  twojego  Posta  to nie wiadomo  czy  się  śmiać  czy płakać. 

 

jezeli tak bojkotujecie unie to zrzeknijcie sie doplat, po co wam one potrzebne skoro wyrzadzaja tyle zlego?

To  że  Dopłaty  są  złe  dla rolnictwie  wie  każdy  Prawdziwy  rolnik  ale  to nie powód  żeby  z nich rezygnowali  pojedynczy rolnicy   tylko  apel  żeby znieść  dla wszystkich   bo tworzą  patologię.  Przed  dopłatami  z UE  Ceny  nawozów  paliwa  środków  był   niższe  3-4 krotnie   jak patrze  na faktury  z  przed Unii  to widzę  kiedy  było  lepiej. A teraz co z tego  że  jest  ta dopłata  jak  ją  zabierają  producenci  nawozów  ŚOR    Producenci  maszyn  a dla rolnika  nie zostaje  nic  poza  wymogami  jakie musi  spełnić  żeby  dopłaty  brać.  Nie wspomnę  jak  dopłaty  dzielą  Polskę  i Polaków   bo rolnik  dostaje  dopłaty   Dzieli  Wieś  z Miastem  jak i  rolników  bo  jeden  ma więcej  a drugi mniej  Jedn dostał  Ciągnik  na PROW   już  któryś  z kolei  a drugi  nic  i to są  patologię  które   rozbijają  nasz  kraj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

Dobrze komuś komentować co ma dobrą klasę ziemi,ale jak ktoś ma na wschodzie wszystko w kl. 5 lub 6 to nie jest tak łatwo i do tego 10 lub mniej ha ,a w mojej okolicy dużo tak gospodarzy ,mają po 2t ......zyta,3 t owsa z ha i tylko liczą na dopłaty,poplony,itp-pracy w moim rejonie jest brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9201

Dokładnie, dopłaty miały rekompensować wzrost VAT , akcyzy i inne opłaty, które pojawiły sie po wejściu do Unii, a tymczasem przy okazji kilkakrotnie wzrosły też ceny produktów dla rolnictwa.

Ja uważam, że należy je całkowicie zlikwidować. To dążenie do likwidacji małych gospodarstw, to działanie mafii chemiczno-nasiennej. Duże gospodarstwa stosują na 1ha więcej nawozów, oprysków, muszą płacić za licencje nasienne itp. Badania, które się nie mogą przebić w mediach, podają, że mniejsze gospodarstwa mają mniejsze straty w hodowli, uprawie, produkują bardziej ekologiczne wyroby, zużywają mniej chemii na wyprodukowanie tej samej jednostki żywności. Kiedyś siłą rolników była ich jedność, dlatego jedni dostali PROW, a inni gó....... I stąd podziały na wsi i brak współdziałania. Zamiast współczucia, że komuś się kombajn spalił, to gadka "dobrze mu tak, dostał za darmo na PROW". A kto za ten PROW w sumie płaci - no przecież my ze swoich podatków.

 

Informacja o wysokości dopłat powinna być podana jednoznacznie, tzn. do jednostki przysługuje tyle i tyle euro w tym roku i kropka. A nie pula jest X i szacujemy, że dopłaty będą wynosić Y. Oszukać cżłowieka można tylko raz, trzeba o tym pamiętać przy wyborach 25 października, żeby ta zielona zaraza nie weszła żadnym cudem do parlamentu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

mi chodzi o to ze obecny stan jaki jest taki jest

nie ma co sie uzalac na doplaty czy prow tylko myslec jak go wykrozystac. to sie nazywa kreatywne myslenie!!!

co to za glupie gadanie jeden dostal z prow wiecej dugi mniej ? to czlowieku zacznij myslec i zrob cos zeby z tego prowu dostac wiecej!!

ja dostalem mlodego rolnika rok temu, nie mialem ani jednego hektara na wlasnosc ani wyksztalcenia rolniczego, teoretycznie nie mialem szans

ale widzialem tu swoja szanse, tak nauczylem sie regulaminu ze znalazlem sposoby ktore pozwolily mi dostac ta premie a ta premia z kolei dala mi szanse na dalszy rozwoj.  wiec skonczcie te gadanie jak to nie mozna !


a i  jeszcze jedno

jezeli tak jak kolega pisal ,ktos ma pare hektarkow i to w zlej klasie , kiepsko przedzie. przykro mi ale niestety albo musisz zrobic cos zeby zwiekszyc areal np kredyt i zakup wiekszej ilosci ziemi  albo poszukac dywersyfikacji dochodow, zajac sie czyms zupelnie innym  lub oprocz zajmowanai sie ziemia  rowniez poszukac innego zrodla dochodu. jezeli ktos w takim wypadku mysli ze po zniesieniu doplat czy zmianie rzadu nagle z tych paru hektarkow osiagnie piekny dochod, no to przykro mi ale czas sie obudzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7551

Wiele mówi się na ten temat dopłat klas ziemi cen nawozu opryski paliwo. Zacznę od tego uwarzcie że paliwo jest teraz dokładnie ropa po 4,29 tak by było wybory jak by nie było wyborów to by tak nie było. Jak teraz zostaną przestawione wysokość dopłat na rok  2016 ?. Cała prawda jest taka że dostali mniej kasy na lata 2014- 2020 niż było to w latach wcześniejszych i za czeli kombinować żeby narobić zamętu...Powiem jedną rzecz cena pszenicy nie w porcie tylko w normalnym skupie jest po 55 zł nawet po 52 strączkowe 70 zł jak tego roku mieli po 2 t strączkowych to ta dopłata była jedną nadzieją na przeżycie wielu i to im odebrano JAK ŻYĆ mają takie gospodarstwa do 5 ha jak tylko strączkowe posieli ? Teraz jeszcze powiadają że dla małych do 10 tyś euro program RMG  komu oni wciskają MIAŁ TEN PROGRAM ruszyć już dawno tylko te z PSL coś kombinują jak z POMIDORAMI...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj