Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozwój gospodarstwa >> proszę o poradę

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share RaBro53

RaBro53

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 20:16

Rozwój gospodarstwa >> proszę o poradę Witam.

Proszę Was koledzy o poradę w sprawie rozwoju gospodarstwa. Mam 23 lata dobrą pracę ( zarobki ok 3tys. - 6 tys. zł) lecz czasem muszę wyjeżdzać w delegacje zagraniczne. Tata prowadził małe gospodarstwo, dwa lata temu postanowiłem z bratem trochę je rozwinąć, kupiliśmy większy traktor, kilka maszyn i dobraliśmy troche pola w dzierżawę. Mamy około 11ha na wszystkim na razie uprawiam kukurydzę, dlatego że nie trzeba jej dużo czasu poświęcać a z powodu wyjazdów często mnie nie ma. Rozbieramy stary dom z myślą budowy garażu. Mieszkam na podkarpaciu ciężko jest dobrać pole czy kupić czasem udaję się dobrać jakiś kawałek, może za rok dwa 20 ha bym miał. Brat starał się o dotację dla młodego rolnika lecz niestety nie wyszło. Na razie zainwestowaliśmy w zasianie i kupno maszyn około 50 tys. zł. Cały czas dokładam i dokładam i końca nie widać, czase się zastanawiam czy nie lepiej to zostawić wybudować dom i żyć sobie spokojnie :) lecz z drugiej strony lubię rolnictwo i chciałbym to robić, obecna moja praca nie będzie na całe życie też, poniewaz mam pomału dosyć tych wyjazdów ( dziewczyna, za dwa lata ślub, rodzina) no i zdrowie harata ( praca w szkodliwych warunkach ) dlatego chciałbym na razie pracować i inwestować mądrze pieniądze żeby za kilka lat móc zwolnić się i pracować na swoim, myślałem też o innych źródłach dochodu ( laweta, koparka, jakieś usługi) no i pole :) Proszę was koledzy o porady jak i w co inwestować, co siać, ogólnie w jakim kierunku się pchać żeby za kilka lat móc w miarę godnie żyć z tego. Z góry dziękuję :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozwój gospodarstwa >> proszę o poradę Dzisiaj, 07:29
  •  

#2 Share Landfarmer

Landfarmer

Jeden lubi żebra, drugi lubi mostek, a ja lubię schab, bo tam ni

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 27 sierpień 2014 - 22:08

Jak chcesz mieć stały dochód to tylko hodowla bydła mlecznego bo na tym masz co miesiąc kasę z tym że aby jakoś tam ciągnąć to trzeba ze 30 krów mieć i do tego jakieś opasy dla dodatkowego zarobku skoro masz z czego inwestować to spróbuj rozwinąć to tak aby w momencie odejścia z pracy móc zarabiać w swoim własnym mini przedsiębiorstwie na hodowlę 20ha na początek starczy a wiadomo że apetyt rośnie w miarę jedzenia i pewnie z czasem rozwijałbyś się bardziej i bardziej a najważniejsze że tak jak powiedziałeś lubisz rolnictwo więc im bardziej interes będzie kwitł tym większą będziesz miał z tego przyjemność pozdrawiam i życzę powodzenia w realizacji planów

Edytowany przez Landfarmer, 26 czerwiec 2015 - 22:46.

Szef wszystkich szefów  ;)

#3 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1694 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 22:29

Rozwój gospodarstwa >> proszę o poradę @RaBro53 zaczynajac nie da sie godnie z tego żyć rolnictwo potratuj jak hobby z którego można coś zarobić, tym bardziej jak piszesz ze masz dobrze płatną pracę
ZETOR TEAM

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share RaBro53

RaBro53

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 28 sierpień 2014 - 14:19

Rozwój gospodarstwa >> proszę o poradę Praca płatna dobrze, ale jak pisałem szkodliwa i dlatego prędzej czy później będę musiał się przeżucić na coś innego :) Myślałem o hodowli lecz wyjeżdzam w delegacje i nie miał by kto się tym zająć, może sadzenie jakiś warzyw a może jakiś sad ?

#5 Share Landfarmer

Landfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 28 sierpień 2014 - 23:12

Rozwój gospodarstwa >> proszę o poradę To na razie lepiej produkcja roslinna tj. zboża a kiedyś tam hodowla

#6 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 29 sierpień 2014 - 06:24

Rozwój gospodarstwa >> proszę o poradę na gruntach dzierżawionych nie opłaca się za bardzo chyba produkcja roślina (zboża) no chyba że ziemia jest do wzięcia po bardzo niskich stawkach.
przy 20 ha da sie na spokojnie bez szaleństw utrzymać 20 krów mlecznych i to już spokojnie wystarczy żeby nie martwić się że zabrakuje do "pierwszego" a i odłożyć sie da.
na chwilę obecną polecam trochę opasów bo brat który podobno chce to rozwijać też chyba może pomóc pod nieobecność, no chyba że nie ma cie na okrągło a z rolnictwem to bardziej błędne przekonania (wielka kasa, sam sobie panem..., dużo wolnego czasu itp) cię wiążą niż faktycznie zainteresowanie. znam wiele osób które mówią że interesują się rolnictwem a jak pytam czym konkretnie? dostaję odpowiedź: podobają mi się ciągniki (najdroższe marki i duże moce). pytanie do której grupy zainteresowanych należysz?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Landfarmer

Landfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 23:25

Rozwój gospodarstwa >> proszę o poradę Tak to mało komu się nie podobają zobaczcie ile ludzi na wystawach i dużo cywili :lol:

#8 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 styczeń 2015 - 00:04

:)

Edytowany przez bartlomiejs19, 25 styczeń 2015 - 14:50.

#9 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 13:36

HAHA dobre to postudiuj jeszcze trochę szczególnie matematykę .600sztuk rocznie razy 250 to daje 150000 ,a realnie to po odjęciu wszystkich kosztów i sprzedaży przy tej cenie to wyciągniesz max 40000 rocznie na czysto i podziel przez 12m-cy .

#10 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 14:18

Ja posiadam 30 ha ziemi mam 21 lat i pracuje na niej i studiuje, dostałem mlodego rolnika , na razie sama produkcja roslinna ale od tego roku zaczynam produkcje  trzody chce posiwcic swoje hektary na produkcje paszy dla swinek postawic kilka macior zeby miec prosieta i je tuczyc i sprzedawac wstepnie mi wychodzi ze po policzeniu wszystkiego i po cenie 4 zl za kg trzody zostaje mi za swinke 250 zł tak wiec sprzedawac 50 miesieczie i juz ładny zysk

Normalnie wykapany  minister  rolnictwa z  Ciebie.

#11 Share Landfarmer

Landfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 19:44

Hahaaha trochę to nie pewne bo ceny trzody wachaja się jak chcą :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share SZKOPSSON

SZKOPSSON

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 22 czerwiec 2015 - 18:31

No widzę że już ze 100 tys włożyłeś w te gospodarkę, Ja na Twoim miejscu już bym dawno to bratu zostawił a sam tak jak mówiłeś wybudował dom, czy kupił mieszkanie w mieście i szukał mniej szkodliwej pracy