Famer21

Uprawa pod siew rzepak, pszenica etc..

Polecane posty

Famer21    6

Jak w temacie, jakimi maszynami uprawiacie i w jaki sposób. Jestem ciekaw jak inni to robią, może sam coś zmienię.

My póki co nie mamy agregatu wirnikowego, więc pierw orka, potem włókowanie, i potem talerzówką pierw miejsce za miejscem, a potem lekko skosina, żeby te brzegi z lewej strony po przejechaniu talerzówka schować. Jeśli nie mam nie mam agregatu aktywnego to jak inaczej uprawić przed siewem? Czy po orce bez włókowania się nie obejdzie czy można od razu na te bryły właśnie zestaw kevernelnad accord i jazda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497

orka

potem po gliniastych placach ciężkimi podwójnymi bronami, zeby troche skiby porozrywac,

przynajmniej z tydzien przerwy zeby sie odleżało

nawóz i siew zestawem brona wirnikowa + siewnik (zwykły zbożowy pottinger na redlicy stopkowej)

 

i wszystko byłoby bardzo ok, gdyby rzepak nie był zbyt głeboko siany (pomimo ustawienia minimalnego docisku na siewniku).

Na przyszły rok dokupie sobie do siewnika kółka kopiujące i bedzie juz zupełnie git.

 

ps

bez agregatu czynnego nie wyobrazam sobie uprawiac po głebokiej orce pola gliniastego/ z bardzo brylącą sie ziemią.

 

ps2

talezówki nigdy nei uzywaliśmy (nawet w czasach, gdy nie było jeszcze prony aktywnej)

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid199303    14

dołączę się do tematu. po głębokiej orce ciągne brony 20 i 16 ale na glinie nie mogę rozbić brył, jak lepiej bronowac dość szybko żeby to rozbić czy wolniej? najpierw bronuje tak jak było orane pługiem zagonowym a potem w poprzeg pola i na ukos często się zdaży, że ziemia się mocno ubije a i tak się nie uprawi :-( nie mam do dyspozycji agregatu aktywnego, mam Ursusa 912 i rozglądam się nad kupnem jakiegoś małego po to by po orce puścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj