Skocz do zawartości

Zdjęcie

Uprawa pod siew rzepak, pszenica etc..

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Informatyka, Kino, Muzyka

Napisany 27 sierpień 2014 - 16:00

Uprawa pod siew rzepak, pszenica etc.. Jak w temacie, jakimi maszynami uprawiacie i w jaki sposób. Jestem ciekaw jak inni to robią, może sam coś zmienię.
My póki co nie mamy agregatu wirnikowego, więc pierw orka, potem włókowanie, i potem talerzówką pierw miejsce za miejscem, a potem lekko skosina, żeby te brzegi z lewej strony po przejechaniu talerzówka schować. Jeśli nie mam nie mam agregatu aktywnego to jak inaczej uprawić przed siewem? Czy po orce bez włókowania się nie obejdzie czy można od razu na te bryły właśnie zestaw kevernelnad accord i jazda?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Uprawa pod siew rzepak, pszenica etc.. Dzisiaj, 10:05
  •  

#2 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 17:09

Uprawa pod siew rzepak, pszenica etc.. orka
potem po gliniastych placach ciężkimi podwójnymi bronami, zeby troche skiby porozrywac,
przynajmniej z tydzien przerwy zeby sie odleżało
nawóz i siew zestawem brona wirnikowa + siewnik (zwykły zbożowy pottinger na redlicy stopkowej)

i wszystko byłoby bardzo ok, gdyby rzepak nie był zbyt głeboko siany (pomimo ustawienia minimalnego docisku na siewniku).
Na przyszły rok dokupie sobie do siewnika kółka kopiujące i bedzie juz zupełnie git.

ps
bez agregatu czynnego nie wyobrazam sobie uprawiac po głebokiej orce pola gliniastego/ z bardzo brylącą sie ziemią.

ps2
talezówki nigdy nei uzywaliśmy (nawet w czasach, gdy nie było jeszcze prony aktywnej)

Edytowany przez nunu85, 27 sierpień 2014 - 17:14.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share tractor560

tractor560

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 01 grudzień 2014 - 18:42

Uprawa pod siew rzepak, pszenica etc..

dokładnie tak jak kolega powyżej :D

+1p. ostrzeżeń

New Holland wszędzie

Najlepszy będzie !!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share dawid199303

dawid199303

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 24 marzec 2015 - 13:34

Uprawa pod siew rzepak, pszenica etc.. dołączę się do tematu. po głębokiej orce ciągne brony 20 i 16 ale na glinie nie mogę rozbić brył, jak lepiej bronowac dość szybko żeby to rozbić czy wolniej? najpierw bronuje tak jak było orane pługiem zagonowym a potem w poprzeg pola i na ukos często się zdaży, że ziemia się mocno ubije a i tak się nie uprawi :-( nie mam do dyspozycji agregatu aktywnego, mam Ursusa 912 i rozglądam się nad kupnem jakiegoś małego po to by po orce puścić.