grzesiek1524

Problem z wagą w wozie paszowym digi star ez2000 v

Polecane posty

Witam wszystkich :) Od jakiegoś tyg mam problem z wagą wczesniej było dobrze i nie wiem dlaczego tak jest, otóż gdy ztaruje wage, załuduje wóz powiedzmy na 3000 kg zgaszę ciągnik i przy ponownym uruchomieniu gdy waga na chwilkę się wyłączy i włączy (jak magnetofon w samochodzie przy rozpalaniu) na wyświetlaczu pokazuje mi już z 1000 kg mniej albo z 800 albo ponad 1000 kg mniej... Co to może być za przyczyna? I jak to naprawić? :) Z góry dzieki za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba5213    0

sprawdz czy nie ma w środku baterii do podtrzymania pamięci kolego, albo podłącz na stałe do osobnego akumuatora i zobaczysz wtedy czy będzie OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale w środku tej skrzynki tak? no to jak by na stałe było podłączone tak żeby waga sie nie wyłączyła to bedzie dobrze pokazywać tylko gorzej jak się wyłączy :) no i jest tak że pokazuję np 3000 kg wyłącze i włącze wage pokazuje już np 1000 kg i juz po kolejnych wyłaczeniach i włączeniach pokazuje te 1000 kg :) wyglądqa to tak jak by tylko po pierwszym wyłaczeniu przestawia się ta waga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

patrzyłem dzisiaj w tej skrzynce ale żadnej baterii nie widziałem chyba że ona ma jakis charakterystyczny wygląd :) no już nie mam pojęcia co to by mogło być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przecież to normalne, że jak waga straci zasilanie to po włączeniu pokazuje bzdury. Każda waga po włączeniu musi być zerowana, musi mieć podtrzymanie, albo zasilanie na stałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale przecież wczesniej pod tym ciągnikiem było podpiete i było dobrze nawet jak się wyłaczyła i właczyła to pokazywała tyle co przed wyłączeniem ;) a teraz jest coś nie tak tylko nie mam pojecia co bo pokazuje mi o 1335 kg mniej po wyłączeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Bo te 1335 kg to pewnie masa komory zasypowej.

 

Wrzuć zdjęcie jak wygląda "to" co szukałeś tam baterii.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no pokazuje mi wage na minusie te 1335 kg po rozładowaniu paszowozu oczywiście po wyłaczeniu i właczeniu wagi :) a bateri szukałem w tej skrzynce co pokazuje wage :) jutro jeszcze raz ją rozkręce i wrzuce foto ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jest tu ktoś kumaty od tych wag? jak tak to prosze o jakiś kontakt to zadzwonie i wytłmuacze dokładnie co się dzieje :) możę mi ktoś w tym pomoże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knyszynski    1

Przy pustym paszowozie ,po uruchomieniu wagi zamiast Tare nacisnij Net/Gross i zaraz potem Zero(to jest właściwe zerowanie wagi,Tare zeruje tylko chwilowo(np jak chcesz zwazyc jeden komponent),przeczytaj instrukcję obsługi ,jest w necie w języku polskim ,poszukaj)
 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

już wciskałem wszystkie przyciski i nic dalej to samo :) już teraz mi pokazuje -3100 i gdy wcisne powiedzmy te tare to waga się wyzeruje nakłade pełen paszowóz pokazuje mi powiedzmy 2900 wyłacze i włączę ciagnik i pokazuje -200 kg :) i co z tym zrobić?jutro jeszcze spróbuje tak jak mówisz kolego KNYSZYNSKI ale wątpie ze to pomoże ;)

 

Edytowano przez grzesiek1524

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, znowu mam problem z wagą tym razem pokazuje się taki komunikat po włączeniu wagi "Bitte keine taste beruehren vor anzeige gewicht" i "taste bemerkt" i cyfra 17 i gdy naciskam przyciski to nic nie reaguje na żaden przycisk. Co to może być za przyczyna? Wcześniej z rana spawalem i to chyba po tym ale już nie raz spawalem jak waga była podłączona i nic się nie działo. Proszę o szybko odpowiedz bo ciężko dawkowac pasze na oko.

Edytowano przez grzesiek1524

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak się umiejętnie spawa to nic się nie stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26
Mam bardzo poważny problem w Strautmannie 1050. Waga dzialala, natomiast po transporcie jak przyjechala do mnie to pokazuje tylko paski na dole wyswietlacza. Jezeli kabel od 1 sensora odlacze wtedy pojawiaja sie normalnie cyfry. czy ktos mial taki przypadek? mysliscie ze sensor jest uszkodzony czy moze tylko zamokl albo kabel gdzieś nie laczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dex
      po czym opasy najszybciej przybierają na wadze?
    • Przez dralo5
      Witam czy ktoś z użytkowników posiada wagę o tonażu np 15-20 ton?
    • Przez sajdi13
      witam mam takie pytanko zamierzam kupic wagę elektroniczną. Waga ma służyć glownie do wrażenia worków ze zbożem i do warzyw.
      Polecacie wagi jakiej konkretnej firmy?
      Za jaką cenę kupie dobrą wagę?
    • Przez crvx40
      Witam! Tak jak w temacie. Potrzebuje opinii na temat tych dwoch rozsiewaczy. Potrzebuje rozsiewacza o pojemnosci 1500-2000l
      Amazone Zam 1001profis
      -pojemnosc 1000l
      - waga
      -amados 3
      -nadstawa 500l
      -limiter(wysiew graniczny)
      -plandeka
      -walek
      -sita
      -talerze 18-24m
      -oswietlenie
      Cena za ten zestaw ok 43tys netto a za Amazone ZAM 1501 Profis pojemnosc 1500l z tym samym wyposazeniem ok 48tys netto
      Rauch Axis 20.1W
      -pojemnosc 1000l
      -waga
      -sterownik 
      -plandeka
      -telimat (wysiew graniczny)
      -nadstawka 600l
      -walek
      -sita
      -talerze 18-28m
      Cena za Raucha ok 41tys netto bez oswietlenia
      w obu rozsiewaczach dna zbiornikow, tarcze. łopatki wykonane sa ze stali nierdzewnej. W rauchu system wazenia wykonuje pomiar wagi 100 razy na sekunde w amazonie nie wiem.
      Ktory rozsiewacz waszym zdaniem bedzie lepszy i dlaczego? a moze macie inne propozycje? Warto doplacic za wage czy moze wziasc bez wagi? Prosze o porady i opinie
      Pozdrawiam
       
       
    • Przez janczar810
      Witam
      Jak każdy z hodowców przy każdej sprzedaży nie mając swojej wagi musimy liczyć na "uczciwość" kupującego a o takich w dzisiejszych czasach coraz trudniej, do tego dochodzi coraz mniejsza opłacalność.
      A więc zastanawiam się nad zakupem taniej wagi i uwagę przykuła mi waga belkowa o regulowanej szerokości podstawy która możemy dostosować do indywidualnych wymagań po wyspawaniu konkretnego podestu. 
       
      http://www.kpzwagi.pl/wagi-przemyslowe/wagi-pomostowe-paletowe/waga-belkowa-kpz-1b/
       
      Czy ktoś już użytkuje wagi takiego typu i jak ogólnie się sprawują. Może jakieś spostrzeżenia wady/zalety.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj