Zaloguj się, aby obserwować  
Kaspri

Jak odpalić Zetora PROXIMA 65

Polecane posty

Kaspri    0

Witam! Nie wiem jak odpalić zetora proxime 65. A dokładnie nie wiem w jakiej pozycji ustawić drążek STOP. Jutro mam egzamin praktyczny w Poznaniu i poczebuje jak najszybszej odpowiedzi. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

 

Wydaje mi sie ze wszystkie zetory maja tak samo czyli

Gaszenie-gałka do gory i przekrecamy w przeciwnym kierunku do ruchu wskazowek zegara

Odbezpieczenie do rozruchu- przekrecamy galke zgodnie z ruchem wskazowek zegara az galka nam lekko wpadnie

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Chyb nie,ja zeby zgasic ciagnik pociagam tylko galke i puszczam kiedy siknik przestaje pracowac ale u chebie na egzaminie to nie przejdzie


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaspri    0

Ok, dzięki jeszcze takie pytanie czy gałkę od obrotów silnika nie trzeba ustawiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

Nie po co sam ustawi się na obrotach przecież to nowy ciągnik a nie stary w którym nie wiadomo jak działa pompa paliwowa, poza tym powodzenia w zdawaniu egzaminu też pamiętam swój egzamin to już prawie 20 lat temu jechałem na egzamin z myślą byleby tylko zdać na samochód a traktor to kiedyś zdam wsiadłem do ciągnika bodajże wtedy 3512 coś taki jakiś był ten ursus uczyłem się na c330 a w domu miałem c360 super też nie wiedziałem jak się go odpala i w ogóle pierwszy raz w ciągniku takim siedziałem jakim sposobem to zdałem nie wiem do dziś. Wiem jedno udało mi się zdać ciągnik a samochód wracałem jeszcze dwa razy ;).... Także grunt to dobre nastawienie

Edytowano przez aster453

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaspri    0

NIEdziękuje :) A wie ktoś kiedy się na placu używa kierunkowskazów?

Edytowano przez Kaspri

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja targałem na 5211 zimno lało, kierunki były obowiążkowe, a nie zapomnij o klinach pod koła do przyczepy. I powodzenia, jak ktoś powiedział jak wmówisz sobie ze będzie ok to będzie, ja będę trzymać kciuki ;):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaspri    0

Ale na łuku nie trzeba mieć? A gdzie indziej tak np jak przejeżdżasz z łuku na wzniesienie to trzeba mieć kierunkowskaz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaspri    0

Jeszcze mam takie pytanie co po kolei należy robić by przygotować ciągnik do jazdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaspri    0

Po odpowiedzeniu na pytania egzaminatora.

1) wsiadam do ciągnika.

2) włączam światła mijania/pozycyjne.

3) Sprawdzam czy się świecą wszystkie światła.

4) Podjeżdżam do przyczepy.

5) zaczepiam świtała, hamulce.

6) sprawdzam czy hamulce mają szczelny obwód, sprawdzam świtała, kierunkowskazy czy przyczepie.

7) Wyciągam kliny spod kół.

8) Wjeżdżam w łuk.

 

 

Zgadza się? :)

Edytowano przez Kaspri

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez adamek1942
      Witam jak tam wasze dpf-y w zetorkach?? ??znalazłem sporo tańszy od oryginała niby ma być dobry tylko ciekawi mnie czy z tej puchy nie będzie szło echo wiadomo zetory głośnawo pracują.
      https://www.olx.pl/oferta/wklad-obudowa-filtra-czastek-stalych-dpf-zetor-proxima-i-inne-CID757-IDrkXmx.html
      czy ten oryginał tutaj wygląda jakby jeszcze na ściankach było coś do tłumienia.
      https://imged.pl/wklad-serwisowy-dpf-zetor-93-5165-31150882.html
       
    • Przez adamek1942
      Witam, jak tam wasze końcówki womu przy zetorach hym ??? dokładniej chodzi o łożyska  spotkałem kilka ze sporym luzem, wiecie jak sie do tego zabrać na przyszłość ??
    • Przez jonh
      Witajcie.Jaki tur polecacie do Zetora 5211? Interesuje mnie też jego montaż jak to wygląda, mile widziane fotki montażu tura. Pozdrawiam. 
    • Przez seat1Leon
      Witam ,mam pytanie jaka jest zasada działania hamowania przedniej osi w zetorze Proxima przy skrzyni 40
    • Przez MariuszGrzesiuk
      Witam.  Mam pytanko czy ktoś mógłby podpowiedzieć a najlepiej podesłać fotki jak jest zamocowana orginalnie  sprężarka klimatyzacji z zetorze proxima ja mam model 10541 ale podejrzewam że w innych proximach jest tak samo i być może we fronterze jest również identycznie. Uprzedze że szukałem w internecie i nigdzie nie mogę znaleźć jakiegoś zdjecia z bliska. Dodam jeszcze że mam pompe wody z kołem na 3 paski i jedno jest wolne i tak się domyślam czy zetor właśnie od tego koła brał napęd. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj