Skocz do zawartości

Zdjęcie

Krowa nie podnisi sie

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share johndeer2140

johndeer2140

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 16:07

Krowa nie podnisi sie Witam wszystkich ! Mam problem z krowa Montbéliarde która mi sei wczoraj wycieliła a dzis rano nie chce wstać widać ze ma chęć tylko tylne kopyta podkurcza do środka i nie może ich rozprostować tak jak by dostawała jakiegoś skurczu. Krowa je i przeżuwa dostała dożylnie glukozę i zastrzyk domięśniowy i nic nie pomogło moze któs sie spotkał z taka sytuacja ?? ma ktoś pomysł jak jej można pomóc ???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Krowa nie podnisi sie Dzisiaj, 04:17
  •  

#2 Share Agricole

Agricole

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 17:01

Krowa nie podnisi sie U mnie HF-ka miała podobnie, też dostawała zastrzyki na odwapnienie oraz glukozę i za bardzo nic się nie działo. I powiem Ci, że ważne jest, aby tej krowie te nogi troszkę rozruszać, lub chociaż masować, bo czas działa na niekorzyść i im dłużej będzie leżeć, bym bardziej będą jej słabły mięśnie nóg. Ważne, żeby uzupełnić dawkę magnezu i sprawdzić czy nie ma temperatury, od np. zapalenia macicy.

#3 Share johnsoon

johnsoon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 17:22

Krowa nie podnisi sie http://www.panfarmer...do-1500-kg.html

Wypozycz gdzies cos takiego, dobry wet powinien miec i podnos turemm w miare mozliwosci
Czas ma tu duze znaczenie im dluzej lezy tym mniejsze szanse, ze wyjdzie z tego..

Edytowany przez johnsoon, 26 sierpień 2014 - 17:23.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share johndeer2140

johndeer2140

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 19:20

Krowa nie podnisi sie Dzięki za rady coś będę działał w tym kierunku :)

Z tym urządzeniem miałem odczynienia i to zbytnio nie zdaje egzaminu ..

#5 Share xerion3800

xerion3800

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i mechanizacja

Napisany 26 sierpień 2014 - 19:38

Krowa nie podnisi sie Ja takim urządzeniem już kilka sztuk podnosiłem. 90% uratowaliśmy.
Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 31 sierpień 2014 - 09:41

Krowa nie podnisi sie Kolego @johndeer2140 jak wygląda sytuacja z krową na dzisiaj - udało się ją podnieść?
Miałem podobny przypadek dwa lata temu. Przyjeżdżało dwóch weterynarzy. Każdy leczył po swojemu zastrzykami i każdy mówił, że z tą krową już nic nie będzie tylko rzeźnia ją czeka.
Nie poddałem się i spróbowałem na własny sposób:
Owinąłem tylną nogę od kopyta do pierwszego zgięcia ligniną, potem bandażem elastycznym (nie za mocno), następnie wykładziną samochodową (miękką stroną do wewnątrz). Całość owinąłem w kilku miejscach sznurkiem ściskając dość mocno w celu usztywnienia nogi.
Skutek krowa sama wstała po godzinie lub dwóch i pozostała w tej pozycji na 10-15 minut. Tak było kilkakrotnie. Po dwóch dniach rozwinąłem opatrunek, nacierałem nogę denaturatem i owinąłem jak poprzednio. Po kilku dniach zdjąłem ów opatrunek całkowicie a krowa bez problemów wstawała. W planach było owinięcie drugiej nogi, ale okazało się zbędne. (Owinięcie dwóch nóg byłoby lepszym rozwiązaniem, gdyż zauważyłem, że krowa przez kilka dni stała tylko na tej z opatrunkiem a drugą trzymała w powietrzu). Krowa żyje do dziś i jest zdrowa a ma 18 lat.
Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.