Skocz do zawartości

Zdjęcie

Manitou 727 problem z pompą wtryskiwaczy Lucas

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wino36

wino36

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 14:36

Manitou 727 problem z pompą wtryskiwaczy Lucas Witam. Po zgaszeniu silnika marki Perkins 105KM, nie mogę uruchomić go. Ładowarkę użytkuje od pół roku i nie miałem z nią najmniejszych problemów, paliła na dotyk, do dzisiaj:/ Po paru godzinach sprawdzania awarii doszedłem do wniosku, że z pompy wtryskowej firmy Lucas 609 nie wychodzi paliwo na wtryskiwacze. Elektrozaworek sprawny. Paliwo dochodzi do pampy a nie wychodzi. Coś mogło się zawiesić w pompie?
niżej wysyłam zdjęcia pompy i tabliczki znamionowej. Jak ktoś miał podobny problem lub ma schemat budowy tej pompy to prosiłbym o odpisanie. Dodam tylko że ładowarka jest z 1995r.

Załączone miniaturki

• 20140826_140630.jpg
  • 20140826_140641.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Manitou 727 problem z pompą wtryskiwaczy Lucas Dzisiaj, 21:44
  •  

#2 Share machony

machony

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 17:16

Manitou 727 problem z pompą wtryskiwaczy Lucas Witam a kiedy ładowarka nie pali zaraz po zgaszeniu czy tylko z rana czy na gorącym silniku ??

#3 Share wino36

wino36

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 17:26

Manitou 727 problem z pompą wtryskiwaczy Lucas W ogóle nie chce zapalić.

#4 Share machony

machony

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 20:58

Manitou 727 problem z pompą wtryskiwaczy Lucas a do pompy dochodzi paliwo ?? i czy na elektromagnes jest prąd ?? który znajduje się na pompie wtryskowej

#5 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 22:05

Manitou 727 problem z pompą wtryskiwaczy Lucas Napisał że paliwo dochodzi, elektrozawór sprawny. Czytajcie ze zrozumieniem.

#6 Share machony

machony

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 06:40

Manitou 727 problem z pompą wtryskiwaczy Lucas jeszcze czy w czasie kręcenia silnikiem masz prąd na elektromagnes bo nie kiedy jest tak że w czasie kręcenie nie ma to też jest bardzo ważne ???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share wino36

wino36

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 07:02

Manitou 727 problem z pompą wtryskiwaczy Lucas Wyjmowałem elektrozawór i podłączyłem do przewodów które idą do niego, żeby sprawdzić czy działa. I działa jak należy. Teraz mam inną hipotezę. Otóż zamiast zbiornika dałem bańkę z ropą i do niej przewódy. Postawiłem na kabinie. Po około 2h całe 7 litrów ropy "wyparowało". Ale nie ma śladów na ziemi więc podejrzewam że pompka paliwa przepuszcza ropę do oleju silkika. Ponieważ zauważyłem ze stan oleju w silniku podnisł się. Chociaż tak jak pisałem pompka paliwa daje paliwo do pompy wtryskowej, jednak zalewa ją do połowy. Dziś kupię nową pompkę paliwa i wymienie olej. Zobaczymy czy to coś zmieni.

#8 Share krzysztofz14

krzysztofz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 07:49

Manitou 727 problem z pompą wtryskiwaczy Lucas Prawdopodobnie poszedł uszczelniacz na wałku pompy.

#9 Share wino36

wino36

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 28 sierpień 2014 - 19:57

Manitou 727 problem z pompą wtryskiwaczy Lucas Pompa paliwa już wymieniona na nową ale dalej to nic nie dało. Paliwo zalewa pompę wtryskową do połowy ale na wtryskiwacze już nic nie dochodzi. Cały czas suche i ropa się nie pojawia. Chyba problem tkwi w tej pompie. Miał ktoś doczynienia z nią. Może jakieś schemat pompy ktoś ma?

#10 Share wino36

wino36

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 09:32

Manitou 727 problem z pompą wtryskiwaczy Lucas Problem nie tkwił w pompce paliwa która niby przepuszczała ropę do oleju silnika lecz paliwo wraca z powrotem do zbiornika przewodem wyrównawczym. Z tego wynika że jest gdzieś zator i zamiast paliwo iść w całości do pompy wtryskowej wraca do baku. Zatkałem przewód wyrównawczy tak aby paliwo nie wracało do zbiornika. Ciśnienie się robi w przewodach ale na wtryskiwacze nie chce pójść paliwo. Już 3dni się z tym męczę i chyba będę musiał pompę wtryskową rozbierać. Miał ktoś może podobny problem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share wino36

wino36

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 24 styczeń 2015 - 17:39

Manitou 727 problem z pompą wtryskiwaczy Lucas Problem był z pompą paliwową. Stanęła ale nic nie popękało w środku. Oddałem do firmy zajmującą się tym. Wyczyścili i wszytsko z ładowarką jest już ok.