Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik 80-100KM do prasy pasowej

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mariusz040

mariusz040

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 12:35

Ciągnik 80-100KM do prasy pasowej Witam, rozglądam się za czymś do prasy pasowej (JD 550 lub 590). Ciągnik poza prasowaniem będzie robił niewiele, Jego zadaniem będzie prasowanie słomy i jej zwożenie, około 500-650 ton rocznie. Priorytetem jest dosyć niskie spalanie i tur (najlepiej 3 sekcje). Budżet jakim dysponuje to 50tyś. Myślałem nad DF DX 4.70 lub 4.50, ciągniki na pewno mocne, ale dosyć drogie jak na swoje roczniki. JD chyba odpada ze względu na swoją paliwożerność czy warto się za nim rozejrzeć? Oczywiście w grę wchodzi każdy inny sprzęt. Pozdrawiam

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik 80-100KM do prasy pasowej Dzisiaj, 07:15
  •  

#2 Share das21

das21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 13:10

Ciągnik 80-100KM do prasy pasowej A może Renault Ceres 95, cenowo powinieneś się wyrobic , a ciągnik wart uwagi. Posiada rewels dość szybką skrzynie itp ;)

#3 Share Czyzyk97

Czyzyk97

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 17:02

Ciągnik 80-100KM do prasy pasowej Ja bym ci polecił Zetora 9540 ja mam 8540 i jeszcze nigdy mnie nie zawiódł w zimę pali znakomicie ale za 50tyś to są już lekko mówiąc zużyte ;D
I nie słuchaj ludzi że zetory dużo palą co jest nie prawdą ja mam 3 i nie jest to prawdą co poniektórzy mówią .
No chyba że tego df co piszesz ale ja się na nich nie znam i ci nie będę plótł na ich temat ;)

Edytowany przez Czyzyk97, 27 sierpień 2014 - 17:05.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share mariusz040

mariusz040

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 28 sierpień 2014 - 14:22

Ciągnik 80-100KM do prasy pasowej Dzięki za odpowiedzi. Renówka jest ciekawą opcją. Wydajniejsza pompa niż w DF i nowszy ciągnik. Sporo w nim już elektroniki? Kupno używanego sprzętu napakowanego kablami to dosyć ryzykowane posunięcie. Co do zetora to miałem styczność z tymi sprzętami niestety praca w maszynach zachodnich jest znacznie bardziej komfortowa, mniej awarii i lepsza jakość. Zresztą cena mówi sama za siebie, 10 lat młodszy zetorek jest tańszy niż DF ;)

W DF nurtuje mnie jedynie pompa, bo katalogowo ma wydajność 40/47l co nie jest jakimś wielkim wynikiem, a przy robieniu bardzo dużej ilości bel czas stracony na wyrzucanie też się liczy.

#5 Share Czyzyk97

Czyzyk97

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 28 sierpień 2014 - 19:49

Ciągnik 80-100KM do prasy pasowej No to jak chcesz zachodni to możesz popatrzeć coś stylu

Renault 90.34 plus minus 50-60 tyś można kupić z turem 3 sekcyjnym i na joysticku :D

A pompę można zawsze zmienić na delikatnie większą jeżeli była by za mało wydajna

;)

Edytowany przez Czyzyk97, 28 sierpień 2014 - 19:49.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 15 grudzień 2014 - 21:10

Ciągnik 80-100KM do prasy pasowej

Dzięki za odpowiedzi. Renówka jest ciekawą opcją. Wydajniejsza pompa niż w DF i nowszy ciągnik. Sporo w nim już elektroniki? Kupno używanego sprzętu napakowanego kablami to dosyć ryzykowane posunięcie. Co do zetora to miałem styczność z tymi sprzętami niestety praca w maszynach zachodnich jest znacznie bardziej komfortowa, mniej awarii i lepsza jakość. Zresztą cena mówi sama za siebie, 10 lat młodszy zetorek jest tańszy niż DF ;)

W DF nurtuje mnie jedynie pompa, bo katalogowo ma wydajność 40/47l co nie jest jakimś wielkim wynikiem, a przy robieniu bardzo dużej ilości bel czas stracony na wyrzucanie też się liczy.

Akurat przy pasowych JD wydajność pompy nie ma za dużego wpływu na szybkość otwierania i zamykania klapy. Pracowałem z JD 854 ciągnikiem, który ma pompę 110l/min i czy rozdzielacz był puszczony na max czy na minimalny przepływ klapa otwierała się i zamykała tak samo wolno.

Dodaj odpowiedź