Skocz do zawartości

Zdjęcie

ciągnik na 35-40ha

43 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jankos27

jankos27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport :)

Napisany 26 sierpień 2014 - 10:42

ciągnik na 35-40ha Mam problem bo nie wiem jaki ciągnik wybrać nowy czy używany! Ciągnik będzie główny w gospodarstwie mlecznym ( wszystkich razem 100szt. ) czyli orka, agregat, transport i praca z turem. Najlepszy chyba będzie 4cyl. z mechaniczną skrzynią ? A w gospodarstwie mam c-385 i c-330. Proszę o wasze opinie pozdrawiam Tylko rozsądnie abym z torbami nie poszedł :P

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ciągnik na 35-40ha Dzisiaj, 05:50
  •  

#2 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 10:55

ciągnik na 35-40ha Twoja ikona odpowiada Ci na pytanie... Więc co myślisz o Ursusie 11054?

#3 Share Zmotoryzowany12

Zmotoryzowany12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i Rolnictwo

Napisany 26 sierpień 2014 - 12:13

ciągnik na 35-40ha Jeżeli masz kase to kupuj nówke.Myśle,że jakś proxima lub farmtrac by wystarczło.Chyba,że coś większego to forrtera.Valtry także mają dobrą opinie.

#4 Share Robert97

Robert97

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 13:13

ciągnik na 35-40ha Zetor odpada ze względu na zwrotność.
Podaj orientacyjnie jaki mas budżet to będzie mozna cos sie wypowiedziec

#5 Share jankos27

jankos27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 15:10

ciągnik na 35-40ha Co do ceny to nie chce wydać więcej jak 200tyś brutto gdyż będzie na kredyt. Gadałem ze znajomym to najmniejsza valtra w 4cyl. ( 3cyl. mnie nie interesują ) n103.4 w podstawie 220tyś chyba brutto bo nie netto :huh:

#6 Share Zmotoryzowany12

Zmotoryzowany12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 15:48

ciągnik na 35-40ha A zetorek proxima power 100 cenowo jest tańszy ok.150 -170 tyś. Albo możesz zastanowić się na forterrą 115 tylko nie wiem jaka cena ale chyba zmiesci się w tej kasie.
Poczytaj sobie troche o nich:

http://www.zetor.pl/produkty

Edytowany przez Zmotoryzowany12, 26 sierpień 2014 - 15:53.

#7 Share Robert97

Robert97

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 17:04

ciągnik na 35-40ha Moze cos używanego. Jakiś fendt 512 i podobne. Jako glowny idealny. I cena kolo 100 tys. Tylko jak chcesz kredyt na używana maszynę to strasznie duże odsetki rosna :/

#8 Share konrad004

konrad004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo militaria motoryzacja off-road stare polskie samochody

Napisany 26 sierpień 2014 - 17:19

ciągnik na 35-40ha zastanów sie nad valtrą będzie najlepszy wybór
Valtra-Power Partner

#9 Share jankos27

jankos27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 19:16

ciągnik na 35-40ha zetora proximy power nie ma najlepszej opini w regionie, lepsza opinia jest już o proximie plus :D A w czym valtra taka dobra ? Mają jedne z najdroższych przeglądów co przy moich ha się może nie zwrócić :mellow:

#10 Share Zmotoryzowany12

Zmotoryzowany12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 07:37

ciągnik na 35-40ha To jak proximy plus maja dobra opinie to kupuj

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share MedFire

MedFire

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 08:24

ciągnik na 35-40ha A New Holland kolego Cię nie interesuje? 105 koni, na pewno w 200 tysiącach byś się zmieścił.

#12 Share jankos27

jankos27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 10:11

ciągnik na 35-40ha @Zmotoryzowany lepszą a nie dobrą, bo w dobrym ciągniku nie powinno być problemów z uszczelkami, siłownikami od szyb, blokadą mostów, akumulatorami :huh:

#13 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 27 sierpień 2014 - 10:43

ciągnik na 35-40ha

Co do ceny to nie chce wydać więcej jak 200tyś brutto gdyż będzie na kredyt. Gadałem ze znajomym to najmniejsza valtra w 4cyl. ( 3cyl. mnie nie interesują ) n103.4 w podstawie 220tyś chyba brutto bo nie netto :huh:

popatrz na armatracki - crystal z sieradza je sprowadza (podobno mają coś wspólnego z valtrą).
Kioti też chyba ma coś przydatnego.
Zetor - sorki ale jakoś ich nie trawię (szukałem części do 10145 i soorki ale takie podejście serwisu, rozumiem ciągnik ma 25 lat ale jednak części są ale nie w PL).
U nas obszarnik ostatnio wziął kilka kubot (obecnie robią z prasami).
Ursus - sam nie wiem.
To z tańszych.
Z droższych - hmm - pytanie czy warto brać droższy i ile będzie on u Ciebie kręcił godzin rocznie?
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#14 Share jankos27

jankos27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 14:53

ciągnik na 35-40ha 300-400 mtg rocznie zrobi pod warunkiem że się nic nie popsuje :P

#15 Share marcinzielinski87

marcinzielinski87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 15:57

ciągnik na 35-40ha Witam. Pytanko czy zamierzasz nim obskakiwac obore z jakims turem?

Jezeli ma to byc traktor jako głowny i do tego roboty dla stada 100 sztuk to musisz wziac pod uwage że w sezonie na prace polowe, bedziesz musiał szybko agregatowac go zmaszynami i roz czepiac zarowno szybko czyli najlepiej ehr i agrohaki to raz; jezeli zastanawiiasz sie czy 4 czy 6 garow t ja bym wybierał 6 z tego wzgledu ze bedziesz musiał w pewnych okresach bardzo sie zwijac tym traktorem wiec zapewniam cie ze kazda 4 nawet z turbo i intercoolerem bedziesz musiał mu powstawiac g gary zeby poszedł z wycinakiem czy widłami alba wieksza łyzka także sam zobaczysz jak sie skraca zywotnosc w oczach a 6 to tylko nasze ursusy miały roznice w zwrotnosci, 6 pod ciezarem spali mniej niz 4 a robote zrobi. Kolejna sprawa oczywisty rewers no i ergonomia a przedewszystkim widocznosc do tura. Większosc mnie wysmieje zapewne ale ja na twoim miejscu zzastanowiłbym sie nad agrotronem w granicach 115 Km w 6 garach i uzywanym. A sam dla siebie to na razie kupiłbym takiego ruska z turem i rewersem 952 i nie szczedziłbym w robocie niech sie leje ale jedzie i po 3 latach by sie wrocił za te robote, i myslałbym co jak mleko spadnie i zeby jak najszybciej obore i produkcje spłacac. Zawsze fajnie jest na za***istym sprzecie ale zadajmy sobie pytanie czy jest potrzebne nam czy oczom sasiadow.

#16 Share jankos27

jankos27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 28 sierpień 2014 - 12:49

ciągnik na 35-40ha 6 cyl. się nie opłaca w turze, będzie więcej palił od 4 cyl. i mniej zwrotny.

#17 Share Lukasz48

Lukasz48

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 28 sierpień 2014 - 19:56

ciągnik na 35-40ha Pomyśl o DF Agrofarm 420 (100KM) lub 430 (110KM). Może być też któryś jego bliźniak z SAME lub Lamborghini. Ciągnik bardzo zwrotny i często używany z TURem. Przy lekkich pracach oszczędny. 40 ha nie powinno być dla niego problemem. Do TURa koniecznie bierz rewers elektrohydrauliczny. 200 tyś powinno wystarczyć z tanim TURem (choć lepiej dopłacić do jakiegoś zachodniego).

#18 Share marcinzielinski87

marcinzielinski87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 28 sierpień 2014 - 22:50

ciągnik na 35-40ha Ze malo-konne 6 typu 105-120 pali wiecej niz 4 turbo na 100 i wiecej koni to stwierdzi tylko ten kto nie mial dluzszej stycznosci z szostkami. Ja sie moge tylko z tego smiacod 20 lat. Jeszcze jako mlody siorek za czasow 385 i1201 spieralem sie z sasiadem ze jemu wiecej pozre. A u nas ciezka gleba. Mamy pole ok 1200 metrow i dzieli nas tylko miedza. Ja ciagalem detowski plug na cztery skiby a on od polskiej czworki odjal jeszcze korpus. Ja na 1201 zjezdzilem 11 godzin na 2/3 obrotow bo ursusy i zetoey w 6 garach musza miec taka jakby zduszona pracxe bo inaczej to tylko przepal wala niesamowity, a on tego 80-siataka tankowal w obiad i po 20-stej zjezdzal na oparach, nie wspominajac jak on sie umeczyl. Za 4 dni kupił 1201 bo akurat w spoldzielni sprzedawali.
I to jest moze przyklad na starych gratach ale fakt jest taki ze 4-ka to mozesz pyrkac na pusto a jak chcesz pchnac albo pociagnac to musisz mu wstawic, a zobaczysz jak sie zima jezdzi robic turem. Co do zwrotnosci to nie ma wielkich roznic w tych nowszych traktorach. A tur to Quik, Stoll lub Robust. Ja mam 31 lat, ale od 7 roku zycia na traktorach i juz ponad 300 mielismy przez łapy przewalonych. Jeszcze z 5 lat temu to kazdy wpadal w moje rece i robe musial jakas zrobic, a teraz to juz nawet mi sie na nie wsiadac nie chce.

I powiem wam ze teraz to nie sa traktory, bo one nawet wygaru ani zywotnosci nie maja, zachodnie skonczyly sie na 94 roku a nasze na 89. Teraz robione to nie poto zeby sluzyly tylko zeby przyciagaly i sie sprzedawaly.

#19 Share jankos27

jankos27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 18:37

ciągnik na 35-40ha Agrofarmy sa już nie produkowane z rok, jak znajdę u jakiegoś dealera to zobaczę co i jak. A z tymi ciągnikami to kiedyś na pewno były wytrzymalsze ale wiecznie nie będą chodzić a na polu trzeba robić :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share podlach93

podlach93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 13:03

ciągnik na 35-40ha Ja polecam kubote M110gx 4cylindry bardzo zwrotny i ekonomiczny traktor do tego znikoma awaryjność,