Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 390T strzelający napęd

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share szymi4512

szymi4512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Hodowla bydła mlecznego, Muzyka electro house..:)

Napisany 25 sierpień 2014 - 19:50

MF 390T strzelający napęd Witam, mam problem odnośnie przedniego napędu. Mianowicie, podczas zatrzymywania się na skrzyżowaniu( naciśnięcia hamulca i jego puszczeniu) po puszczeniu pedału hamulca słychać bardzo głośne trzaśnięcie( strzelenie) w napędzie, aż się cały ciągnik zatrzęsie. Nie wiem dokładnie skąd dochodzi ten trzask tzn. czy z przodu czy w tej przystawce co odchodzi od skrzyni, ale ta przystawkę rozbierałem i jest wszystko ok tzn koła zębate są w porządku.
Poradźcie co może być przyczyną tego huku, może ktoś miał podobny problem w innym ciągniku

Pozdrawiam
Przepraszam za ortografie, nigdy nie byłem w tym dobry ;P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 390T strzelający napęd Dzisiaj, 23:33
  •  

#2 Share Rad607

Rad607

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 25 sierpień 2014 - 20:44

MF 390T strzelający napęd też mam podobny sprzęt ale jest ok ..no to na pewno niczego dobrego nie wróży musisz sprawdzać wszystko po kolei i nie jeździć tak bo może się coś więcej posypać a wierz mi części do tego są drogie

#3 Share dawid2m

dawid2m

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów
  • Zainteresowania:Mechanika rolnicza, silniki i skrzynie biegów ciągników rolniczych

Napisany 25 sierpień 2014 - 20:47

MF 390T strzelający napęd W robocie mam podobny przypadek podobny, w MF 6110. Po jeździe na wysokich obrotach i puszczeniu gazu (przy hamowaniu również) ciągnik gwałtownie hamował i właśnie strzelało ale w tylnim moście. Okazało się, że posypało się łożysko stożkowe na wale atakującym. Zepsute łożysko wytarło obudowę mostu tak, że w miejscu gdzie wchodzi łożysko zrobiło się jajo.

Edytowany przez dawid2m, 25 sierpień 2014 - 20:49.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share markus1

markus1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 14 październik 2014 - 18:52

Spokojnie mam takie cudo,i jest podobnie przy hamowaniu załącza się przedni napęd na sprzęgle kłowym.Puszczając hamulec puszcza sprzęgło i naprężenie między przednią a tylnią osią daje huk.Dzieje sie tak przy gwałtownym hamowaniu lub gdy nie są idealnie zgrane napędy.Takie moje spostrzeżenie.

#5 Share darkdevil

darkdevil

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 26 październik 2014 - 19:49

w moim 375 jest podobnie po naciśnięciu hamulca czasem strzeli lewe koło a zaczęło się to po tym jak musiałem naprawić właśnie tą przystawkę bo sprzęgło kłowe było objechane i przepuszczało jak miało ciężej i te fasolki się rozleciały i od tamtej pory tak się dzieje z tym zgraniem napędów coś w tym może być bo czasem jak się wyłącza napęd to strzeli a czasem nie najlepiej jak są koła na wprost a co do hamowania to ja rozpiąłem hamulce i hamuje tylko lewym kołem wtedy przedni napęd się nie włącza

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share pawel5314

pawel5314

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 31 grudzień 2014 - 20:12

mam 390 problemu tego nie mam, ale sugeruję sprawdzic synchronie dzialania hamulcow, jak bedzie hamowało jedno kolo to czesc napedu moze sie przenosic na przedni naped9 dlatego ten stuk na skrzynce rozdzielczej)  bo przy hamowaniu zalacza sie przedni naped aby byla wieksza skutecznosc hamowania kosztem zywotosci przekladni:( był to bodajże wymóg w rejonach górskich i krajach skandynawskich gdzie w przyczepach uzywano hamulcow najazdowych i hydraulicznych, przez co w wiekszosci ciagnikow zastosowano sprzezenie napedów podczas hamowania