Skocz do zawartości

Zdjęcie

Farmtrac 555dt jaka może być przyczyna tego, że podnośnik przestał podnosić?

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share grzes871

grzes871

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 25 sierpień 2014 - 16:24

Farmtrac 555dt jaka może być przyczyna tego, że podnośnik przestał podnosić? Witam, mam problem od kilku dni nie chce mi podnosić podnośnik w farmtracu 555dt, gdzie szukać przyczyny??? Mam go już 2,5 roku i pierwszy raz mam taki problem, najpierw słabo podnosił a teraz wogóle:/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Farmtrac 555dt jaka może być przyczyna tego, że podnośnik przestał podnosić? Dzisiaj, 15:59
  •  

#2 Share gelo400

gelo400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 25 sierpień 2014 - 19:10

Farmtrac 555dt jaka może być przyczyna tego, że podnośnik przestał podnosić? jaka tam jest skrzynia?

#3 Share stop

stop

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 25 sierpień 2014 - 20:01

Farmtrac 555dt jaka może być przyczyna tego, że podnośnik przestał podnosić? Może filtr hydrauliki do wymiany. ;) Słyszałem o takim przypadku w takim modelu, na dodatek rozmawiając z mechanikiem i właścicielem dowiedziałem się, że w takiej sytuacji nie potrzebnie podnośnik był rozkręcany. :lol: Wymieniany był kiedyś filtr hydrauliczny? Jeśli to tylko filtr to przewody mogą się pocić ,a ostatecznie się rwać.

Edytowany przez stop, 25 sierpień 2014 - 20:17.

Jeżeli pomogłem lub zgadzasz się z moją opinią kliknij w zieloną strzałkę ,a w galerii klikaj w lubię to. Motywuje mnie to działania i dalszej wymiany zdań.

#4 Share grzes871

grzes871

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 20:53

Farmtrac 555dt jaka może być przyczyna tego, że podnośnik przestał podnosić? skrzynia 8 do przodu 2 do tyłu..

Co do filtra to ja go nie wymieniałem (kupiłem go 4-letniego). Odkręciłem dzisiaj filter i jest czysty. <_< Jak odkręcę przewód przy rozdzielaczu, to dopiero po jakimś czasie daje ciśnienie..

Czy jest możliwe żeby podnośnik się zapowietrzył..???? Jeśli tak to wie ktoś jak go odpowietrzyć..??

#5 Share stop

stop

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 22:28

Po 1 Ja bym wymienił filtr (najwyżej na zapas -_-) jeśli mtg na stukane, a nie wiadomo czy poprzedni właściciel wymieniał.
Po drugie w jaki sposób stwierdziłeś, że filtr jest czysty? Rozkręca się go i można czyścić wkład? Po mojemu to siedzi tu filtr, który się wkręca razem z obudową (obudowa filtra jest jego integralną częścią). Może mamy inne FT555dt bo roczniki na pewno inne. ;) W jaki sposób odpowietrzyć podpinam się do pytania ;) Może próbuj dzwonić do Mrągowa może powiedzą jak to się robi.
Po 3 Może olej się zmieszał oraz dostały się zanieczyszczenia gdy były podłączane inne maszyny wymagające hydrauliki... jak masz na czym sprawdzić to może warto skontrolować czy hydraulika zewnętrzna działa. Joystick jest w pozycji neutralnej po środku? W instrukcji jest napisane, że bez potrzeby, nie wychylać położenia Joysticka bo coś może się popsuć.
Sam się tego problemu obawiam bo olej u mnie w hydraulice nie był wymieniany od nowości. :ph34r: Ty miałeś wymieniany olej? Może zwyczajnie brakuje oleju jak się pocił ... ale tego nie wiesz w 100% bo jesteś 2 właściciel.
Jak rozwikłasz problem daj znać.

Edytowany przez stop, 31 sierpień 2016 - 19:18.

Jeżeli pomogłem lub zgadzasz się z moją opinią kliknij w zieloną strzałkę ,a w galerii klikaj w lubię to. Motywuje mnie to działania i dalszej wymiany zdań.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Farmtrac 555dt jaka może być przyczyna tego, że podnośnik przestał podnosić? Dzisiaj, 15:59
  •  

#6 Share grzes871

grzes871

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 28 sierpień 2014 - 18:03

Farmtrac 555dt jaka może być przyczyna tego, że podnośnik przestał podnosić? pytanie z innej beczki - jaki olej lejecie do hydrauliki do Farmtracków 555dt???

Edytowany przez grzes871, 28 sierpień 2014 - 19:06.

#7 Share Pablo1970

Pablo1970

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 30 sierpień 2014 - 09:41

Farmtrac 555dt jaka może być przyczyna tego, że podnośnik przestał podnosić? fartmac 70 olej agrol u do silnika turdus ma 1100 mtg bez awarii :rolleyes:

#8 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 31 sierpień 2016 - 10:14

Farmtrac 555dt jaka może być przyczyna tego, że podnośnik przestał podnosić? I jaka była przyczyna tej awarii ? U mnie to samo 800mth pompa łapie powietrze , po odkreceniu przewodu z pompy i odpowietrzeniu jej podniesie 2 razy i znowu to samo ...

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Yoda

Yoda

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 04 wrzesień 2016 - 11:18

A przewód gumowy? Jeżeli tak to może już spekany