Skocz do zawartości

Zdjęcie

podkurczone przednie kopytka

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share karol23

karol23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 21:55

podkurczone przednie kopytka

Witam mam problem z cielakiem urodził się wczoraj ok12 (a więc ok 30 godzin temu). Na początku wszystko było ok krowa go wylizała dałem mu mleko, po jakiś 2 godzinach gdy poszedłem do niego okazało się że z pępowiny krew mu leci (co go znacznie osłabiło), zawiązałem i jakoś doszedł do siebie, wieczorem jednak zauważyłem kolejny kłopot podwinięte przednie kopytka. Dodam że cielak szedł tyłem także nie jest to spowodowane jakimś nadciągnięciem. Za każdym razem jak próbuje wstać to stoi na tych podwiniętych kopytkach, próbuje mu je odprostować ale co najwyżej stoi na „czubkach kopytek”. Miał ktoś podobny przypadek? Czy masowanie w tym wypadku pomoże czy raczej nic z niego nie będzie?

Załączone pliki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
podkurczone przednie kopytka Dzisiaj, 17:59
  •  

#2 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1160 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 24 sierpień 2014 - 22:37

podkurczone przednie kopytka zobacz jaki jest zakres ruchu tej części nogi co sie podwija. jeżeli możesz to wyprostować ręką to bedzie ok. ja robiłem w ten sposób że kilka razy dziennie robiłem mu rehabilitacje. naciagałem do pożądanej pozycji, przytrzymywałem na 10-15 sekund i rozluźniałem i znowu na 10-15 sekund naciagałem i rozluźniałem. i tak z 5-10 min 3 razy dziennie. rób to z wyczuciem. patrz na reakcje cielaka, czy go boli czy nie. po paru dniach przejdzie mu

aha i bydło ma racice a nie kopyta ;)

Edytowany przez filantrop, 24 sierpień 2014 - 22:37.

#3 Share tomek0889

tomek0889

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 22:42

podkurczone przednie kopytka u mnie tez kiedys tak mial, ale po paru dniach zaczynal normalnie stawac

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share karol23

karol23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 25 sierpień 2014 - 21:11

podkurczone przednie kopytka A w Waszych przypadkach mogliście wyprostować nogi cielaka tak całkowicie (do 180 stopni) bo u mnie jest to maksymalnie jakieś 160 stopni?

#5 Share Petryk

Petryk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego, Inseminacja, Weterynaria, Festiwale muzyczne, Sport, Turystyka, Fotografia

Napisany 25 sierpień 2014 - 21:24

podkurczone przednie kopytka Masaż i maść rozgrzewająca (kamfora) i przejdzie ;) Sam niedawno przerabiałem coś takiego, wystarczyły 3 masaże dziennie, po 10 minut przez 2 dni, dzisiaj po tym nie ma śladu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1160 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 28 sierpień 2014 - 07:21

podkurczone przednie kopytka i jak tam cielak się czuje?