Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wasz Wybór

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tymtus

tymtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 734 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 20:07

Wasz Wybór Którko i na temat, jeżeli Ktoś jest chętny, może się rozpisze, chodzi o to w co lepiej inwestować,co się bardziej opłaca? Chcę poznać wasze opinie na ten temat: "W co lepiej zainwestować,co się bardziej opłaca sprzęt rolniczy(pługi, kombajny, rozrzutniki itp.), czy nowy ciągnik?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wasz Wybór Dzisiaj, 01:42
  •  

#2 Share rafal11195

rafal11195

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Zainteresowania:branza rolnicza motoryzacja

Napisany 24 sierpień 2014 - 20:11

Wasz Wybór jak by ktoś znał odpowiedź na to pytanie to pewnie sam by zainwestował i robił pieniądze

#3 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 20:32

Wasz Wybór Ani to ani to.
Inwestycja ma przynosić zyski a na maszynach sie tylko traci .
Maszyny czy ciagniki kupuje sie tak tanio jak to możliwe i tak drogo jak to konieczne.
Jeśli coś zrobisz ciagnikiem za 20tyś to nie kupuj ciagnika za 200tyś bo wtedy placisz tylko za luksus a nie bo musisz.

#4 Share ziomster

ziomster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 12:52

Wasz Wybór

Ani to ani to.
Inwestycja ma przynosić zyski a na maszynach sie tylko traci .
Maszyny czy ciagniki kupuje sie tak tanio jak to możliwe i tak drogo jak to konieczne.
Jeśli coś zrobisz ciagnikiem za 20tyś to nie kupuj ciagnika za 200tyś bo wtedy placisz tylko za luksus a nie bo musisz.

bardzo mądre słowa:)
ruchomosciami rządzi zasada że kupujemy zawsze najtańsze jakich wypada nam używać.

#5 Share tymtus

tymtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 734 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 19:18

Wasz Wybór No nie jestem do końca pewny, bo można kupić używaną maszynę/ciągnik, albo po prostu lipny, i teraz pytanie czy za jakość warto jest dać więcej.
A jeszcze co do maszyn, to można robić np. opryskiwaczem 12m albo 21m, i chodzi mi o to, czy warto dopłacać za takie rzeczy.
Co do ciągników to chodzi o komfort pracy, jest to inwestycja, i temu nie można zaprzeczyć, można robić starą 60-tką, lub nowym john deerem, tej samej mocy, ale wiadomo, że w nowym będzie mniej awarii itp itd.
Dlatego chciałbym się dowiedzieć jaka jest wasza opinia. :)

#6 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 19:28

Wasz Wybór Po pierwsze to co i do czego jest ci potrzebne? u każdego będzie to inaczej wyglądało. Jeśli bedziesz miał co robic tymi maszynami czy ciagnikiem to warto zainwestować wiecej ale jak ma stać i gnić to szkoda kasy.

#7 Share tymtus

tymtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 734 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 23:37

Wasz Wybór Po prostu się zastanawiałem, bo stoję przed takim wyborem, i chciałem się dowiedzieć jak to wygląda u innych. :)

#8 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 01:06

Wasz Wybór Najbardziej plonotwórczymi maszynami jest siewnik do zboża, opryskiwacz i rozsiewacz. Te maszyny tworzą Ci plon. Ciągnik jest narzędziem jedynie do ich ciągania. Ciągnik robi się ważny, jeżeli masz napięte terminu i każdy jego przestój powoduje straty. Ale sądząc po twoim poście, 100 ha nie masz więc dzień przestoju nie popsuje Ci terminów.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share krzysztofagricultu

krzysztofagricultu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 08:11

Wasz Wybór Taki post... Trochę dla mnie nielogiczny... Chce coś kupić, ale nie wiem co... Dodatkowo bardzo mało informacji, żeby cokolwiek doradzić :/

#10 Share tymtus

tymtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 734 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 15:04

Wasz Wybór Bo za rok będzie młody rolnik, ale mam wszystkie maszyny w dobrym stanie, więc zastanawiam się w co najlepiej zainwestować :) Bo po co inwestować w maszyny, które mało pracują w roku, wiem, że to niby banalne sobie określić, ale w co Wy byście najpierw zainwestowali?
@Krassus to się zgadza, ale jednak jak zrobisz złą orkę, to nawet dobry siewnik nie pomoże.

#11 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 16:13

Wasz Wybór To agregatem wyrównasz. Ale zasiej źle, wysiej za mało rzepaku albo nie wykonaj na czas oprysku to zobaczysz co spowoduje gorsze plonowanie.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

#12 Share ziomster

ziomster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 21:10

Wasz Wybór

Bo za rok będzie młody rolnik, ale mam wszystkie maszyny w dobrym stanie, więc zastanawiam się w co najlepiej zainwestować

inwestuj w infrastrukture - budynki, silosy, suszarnie, wialnie, itp

moim zdaniem kupowanie teraz nowych maszyn to słaby pomysł. ceny sa ewidentnie zawyżone - lepiej szukać czegoś używanego w dobrym stanie za połowe albo 1/3 ceny nowego

#13 Share Kamilek1

Kamilek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 22:00

Wasz Wybór ja zalapalem sie na MR w tym naborze i cala kase zainwetuje w kupno dodatkowych ha plus jakis tam kredyt by wiecej odrazu kupic, niestety w nowym naborze ma byc tak ze tylko 30% bedziesz mogl przeznaczyc na ziemie... a obecnie mozna na szczescie jeszcze cala kwote, wydaje mi sie ze to najlepsza inwestycja

#14 Share ziomster

ziomster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 22:53

Wasz Wybór znaczy co? 30 000 PLN? przecież za to nawet 1 ha nie kupisz...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share Kamilek1

Kamilek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 28 sierpień 2014 - 10:43

Wasz Wybór tak, w nowym naborze tak ma byc ze tylko 30 tys bd mozna na zakup ziemi przeznaczyc.. wiec automatycznie tak jak mowisz to raczej taki zakup wyklucza, chyba ze jako wklad czesciowy do zakupu przeznaczysz te 30 tys