Zaloguj się, aby obserwować  
dawid2277

obora na około cztery byki?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dawid2277    0

mam pytanie z czego lub w jaki sposób zrobić oborę no około 4 byki najlepiej wolno_stanowiskową ściółkowa sam nie mam za bardzo pomysłu jak to w miarę tanio i własnymi słowami zrobić ? Z góry dzięki za wszelkie propozycje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

własnymi słowami zrobić ;)

Nie, że się czepiam literówek ale siły też będziesz musiał użyć :D

Wiata zbita z bali i desek. Nic innego sie nie opłaca, a i tyle wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agricole    0

Bale, deski najlepsze jak się jeszcze do tego ma swój las :) Można też użyć do tego płyt betonowych, z tym, że trzeba było by to powzmacniać, żeby nie powychodziły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja postawiłbym na płyty betonowe i wzmacniać je,będziesz miał przynajmniej większą pewność i stabilność,jak na 4 byki to nie musi być duża konstrukcja,ważne aby była solidna.


www.sklep.mizar.pl - Nasz asortyment kierujemy przede wszystkim do szeroko rozumianej branży rolniczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agricole    0

To są takie płyty jak płoty stawiają, te pełne. Do tego zamawiasz sobie odpowiedniej wysokości słupki, aby Ci tych płyt na wysokość weszło np. 5-6 ( to już wedle uznania i Twojego wzrostu, ewentualnie wysokości ciągnika ) i później od wewnątrz musisz dać wzmocnienia. Mogą to być metalowe ramy, albo solidne drewniane. No i jakiś porządny dach, żeby zimą pod ciężarem śniegu tego Ci nie zawaliło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowcamlody    53

na 4 byki trzeba 10m2 według mnie te normy są za małe i liczył bym 150% każdej bo co to za pomieszczenie 4x2,5 toż to jakaś klitka, a 5x3,5 to już co innego. Zrobić wiatę 5x5m, 1,5x5m to stół paszowy. Wysokość według mnie nie może być mniejsza niż 3m, bo niech będzie 50cm obornika to już wysoko byki by stały

. Co do ścian moja propozycja to stemple budowlane, mają koło 10cm średnicy więc dużo wytrzymają, taki 2,5m kosztuje koło 4zł, więc jakby robić te 25mb ściany to koszt wychodzi rzędu 1,2k, a górą tj jest 0,5m od dachu, jakąś siatkę z małym procentem cieniowania. Na dach eternit (do dostania za darmo) do tego jak byś wodę i elektrykę zrobił to myślę że w 3k się zamknie z posadzką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agricole    0

a co sądzisz o tym ? http://allegro.pl/ko...4468125951.html

wpuścił bym je tam luzem tam gzie tył zrobił jakieś korytko i na bokach wycioł i założył jakieś stare okna tył by był cały czas otwarty może tylko zimą przystawiany ? tylko czy one tego nie rozniosą na kawałki ??

 

 

Wydaje mi się, że ta blacha była by za cienka a jeszcze jakbyś okna wstawił to już całkiem osłabisz konstrukcje i największy problem byś miał z usuwaniem obornika. Bo jak będą większe to im tak łatwo rady nie dasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Matis36i6
      Witam, na początku grudnia zakupilem cieleta  (około 80-100 kg) po ostrych zapalaniech jakoś udało nam sie mniej więcej je wyleczyć  (dodam że wszystkie 14 sztuk prędzej czy później zachorowało). Cieleta znajdowały sie w całkowicie innym budynku gosp. A problem polega na tym że byki które mają po około 200 kg zaczely chorować z podobnymi zaburzeniami tj.suchy kaszel przyspieszony oddech, brak apetytu. Czy to możliwe żeby zarazily się od młodych,  czy to może zmarzmieta kiszonka z qq? Albo zbyt ciepło w oborze i różnice temperatur?  Proszę o pomoc bo jeżdżę po zastrzyki co drugi dzień a to nie daję zadawalajacych efektów. 
    • Przez Stacho1244
      Witam potrzebuje opini ktozy w najblizszym czasie zakupili taki ciagnik lub maja jakies doswiadczenie . Ogolnie poszukuje ciagnika do 230 tys z turem , glowie by pracowal by zwozeniu balotow i oborze i agregat przedsiewny. wymiary raczej mi nie przeszkadzaja gabarytowe gdyz mam duze i wysoka obore. zastanawialem sie nad nowym ursusem ale sa rozne opinie na ich temat. bardzo chetnie bym wysluchal konkretow i o innych markach. raczej wole prosty ciagnik , malo elektryki. wiadomo w przyszlosci mniej sie bedzie mialo do popsucia.  Od razu mowie musi byc nowy gdyz bedzie brany na program.z gory dzieki i pozdrawiam
    • Przez Kondzio342
      Witam. Koledzy ma ktos na miar na sprawdzonego handlarza cielat. Interesuja mnie mięsne najlepiej czerwone i tylko polskie. Ktos kogos ma sprawdzonego. Jakis kontakt?????
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie,za jakiś czas przechodzę na bydło opasowe tj. byki na początek z 40sztuk i stopniowo zwiększać do 60 sztuk bo na tyle tylko pozwala areał  i chciałbym od was sie dowiedzieć skąd brać byczki tak w wadze 70-90kg za rozsądne ceny oraz chciałbym sie dowiedzieć czy np dla byczków 100kg jak i 400+ taka sama śruta ? Oraz jakie wy stosujecie śrute jakie proporcje ? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam wszystkich . Nie znalazłem podobnego tematu na forum . Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was probowal opasu byków na samej kiszonce z kukurydzy oraz sianokiszonce i sianie . Byki urosną na tym ??? Wydaje mi się że zależec mogło by to od rasy .. że np. dana rasa lepiej wykorzystuje pasze objętościowe. I jak taki system sprawdza się w żywieniu mamek ???
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj