Zaloguj się, aby obserwować  
PaTrYk1014

agregat talerzowy vs brona aktywna

Polecane posty

PaTrYk1014    1

Cześć. Mam do was takie pytanie: Co waży więcej brona aktywna 2,5 m czy agregat talerzowy 2,5 m i czy ciągnik 80km dawał by sobie rade z którymś z zestawów ale z siewnikiem. Gleby na jakich będzie ten sprzęt pracował to czarnoziemy i gliny. Ile trzeba by było dociążyć ursusa 914? Obecnie jest bez obciążników. Z góry dzięki za pomoc!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ben87    1

jak chcesz w zestawie to brona aktywna, masy są podobne ale aktywna jest krótsza i lepiej wciąga na siebie siewnik. 914 da radę. z tym że w aktywnej zapotrzebowanie mocy jest duże głownie chodzi o wałek bo i tak robi sie wolno. co do talerzowego to może i dobry i oszczędny w zużyciu paliwa. ale w zestawie to bedzie jakieś 3 m długości do tyłu więc raczej przód zniesie. a do tego ramiona wtedy muszą być mkocne.

ja mam MF 595 (88KM) i pracuje z grano 3m daje sobie dobrze radę ale siewnika jeszcze nie zapinałem nie wiem czy wieszaki wytrzymają. niby udźwig 2.5 tony a masa ciągnika około 5t, ale w przyszłym tygodniu sprawdzę. o wynikach napisze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cz4rn7    27

U mnie znajomy lata z brona aktywna 2,5 metra z wałem rurowym i siewnikiem zetorem frontera 95 km. Ziemia mieszana, gliny tez są a u mnie jeszcze dość duże pagórki i daje rade :) Zetor troszeczkę słabszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez buszek
      Witam , 
      Od pewnego czasu mam na uwadze zakup ciągnika coś  o większej mocy niż ursus c 360   zanim zakupię ciągnik przeglądam maszyny i zastanawiam się właśnie nad agregatem  uprawowo-siewnym Mam pytanie jaką moc musi posiadać ciągnik do podanego poniżej agregatu ? 
       
       
      https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-aktywny-lekki-pierwszy-wlasciciel-CID757-IDyLVOP.html#af1d8fa0f9
       
       
    • Przez vailus
      Witam Zamierzam zakupić agregat podorywkowy armasz o szerokości roboczej 2,2m. Pracowalby on na ziemi lekkiej jak i na glinie dużo cięższej w uprawie. Sprzezony zostanie z zetorem 8045. Moje pytanie brzmi czy taki zestaw da radę pracować zadowalająco? Głównie chodzi mi o te cięższe kawałki. Jakie opinie krążą o tym agregacie?
    • Przez karol210589
      Czy ktoś użytkuje bronę chwastownik? Jak się sprawdza w uprawie pozniwnej? Chodzi mi o zbudowanie maszyny to płytkiej uprawy pozniwnej oraz do mechanicznej walki z chwstami. Proszę o fachowe komentarze użytkowników 
      Również będę wdzięczny za zdjęcia 

    • Przez pawelek11
      Witam, czy jest ktoś z województwa lub pogranicza tego województwa kto posiada zestaw do uprawy strip till Szewera i podzieli się swoją opinią i zgodzi się na oględziny maszyny na żywo?
    • Przez ice2006
      witam potrzebuje porady co do zakupu wyżej wymienionego agregatu czy wart jest zakupu dotychczas uprawiam ziemie 2 razy tzn brona talerzowa mandam gal z packerem i potem siew i tak sie zastanawiam czy by nie zainwestować w tego taurusa żeby za jednym zamachem doprawić i posiać.Jakie opinie ma ten agregat?.Dodam że tego mandama mam z hydro pakiem.Ale praca z tym z siewnikiem to męczarnia (strasznie długi i ciężki zestaw,nie przemyślany hydropak nie bierze nad talerzówke.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj