Skocz do zawartości

Zdjęcie

agregat talerzowy vs brona aktywna

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share PaTrYk1014

PaTrYk1014

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 10:39

agregat talerzowy vs brona aktywna Cześć. Mam do was takie pytanie: Co waży więcej brona aktywna 2,5 m czy agregat talerzowy 2,5 m i czy ciągnik 80km dawał by sobie rade z którymś z zestawów ale z siewnikiem. Gleby na jakich będzie ten sprzęt pracował to czarnoziemy i gliny. Ile trzeba by było dociążyć ursusa 914? Obecnie jest bez obciążników. Z góry dzięki za pomoc!!!!!!!!!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
agregat talerzowy vs brona aktywna Dzisiaj, 08:10
  •  

#2 Share ben87

ben87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 11:04

agregat talerzowy vs brona aktywna jak chcesz w zestawie to brona aktywna, masy są podobne ale aktywna jest krótsza i lepiej wciąga na siebie siewnik. 914 da radę. z tym że w aktywnej zapotrzebowanie mocy jest duże głownie chodzi o wałek bo i tak robi sie wolno. co do talerzowego to może i dobry i oszczędny w zużyciu paliwa. ale w zestawie to bedzie jakieś 3 m długości do tyłu więc raczej przód zniesie. a do tego ramiona wtedy muszą być mkocne.
ja mam MF 595 (88KM) i pracuje z grano 3m daje sobie dobrze radę ale siewnika jeszcze nie zapinałem nie wiem czy wieszaki wytrzymają. niby udźwig 2.5 tony a masa ciągnika około 5t, ale w przyszłym tygodniu sprawdzę. o wynikach napisze;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share Cz4rn7

Cz4rn7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 11:06

agregat talerzowy vs brona aktywna U mnie znajomy lata z brona aktywna 2,5 metra z wałem rurowym i siewnikiem zetorem frontera 95 km. Ziemia mieszana, gliny tez są a u mnie jeszcze dość duże pagórki i daje rade :) Zetor troszeczkę słabszy

Dodaj odpowiedź