Zaloguj się, aby obserwować  
Jakubek666

MF 699- Problem z podnośnikiem hydraulicznym

Polecane posty

Jakubek666    0

Witam. Podnosząć silownik hydrauliczny do oporu zrywają mi sie szpilki na cylindrze tego właśnie podnośnika. Kilka razy juz taki problem wystąpił i nie wiem jak z tym sobie poradzić. Z góry dzięki za odpowiedź ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ben87    1

znaczy że masz dobrą pompę;) a po prostu może za daleko przesówasz dźwignię od podnoszenia. i ramie tłoczyska dopiera a ciśnienie dalej pcha i urywa. to jeden błąd a drógi to taki że zawór bezpieczeństwa mógł sie zaciąć i sie nie otwiera. podłącz manometr i patrz jak wygląda ciśnienie jak przesówasz dźwignię aż do końca, czy nie skacze powyżej zalecanego czyli chyba wg książki 180 kg/cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ben87    1

powinieneś przy podnoszeniu słyszeć spadek mocy. tak jak by silnik miał ciężej i tam ustawić ogranicznik. a jak nie to podnieś do góry , zgaś traktor podejdź z tyłu i szarpnij do góry za ramiona. powinny dać sie minimalnie unieść tak żeby to ramie od tłoka nie dopierało.

ale ja obstawiam zawór. może jest ustawiony na za duże ciśnienie. najlepiej najpierw sprawdź ciśnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ben87    1

powinieneś przy podnoszeniu słyszeć spadek mocy. tak jak by silnik miał ciężej i tam ustawić ogranicznik. a jak nie to podnieś do góry , zgaś traktor podejdź z tyłu i szarpnij do góry za ramiona. powinny dać sie minimalnie unieść tak żeby to ramie od tłoka nie dopierało.

ale ja obstawiam zawór. może jest ustawiony na za duże ciśnienie. najlepiej najpierw sprawdź ciśnienie

 

powinieneś przy podnoszeniu słyszeć spadek mocy. tak jak by silnik miał ciężej i tam ustawić ogranicznik. a jak nie to podnieś do góry , zgaś traktor podejdź z tyłu i szarpnij do góry za ramiona. powinny dać sie minimalnie unieść tak żeby to ramie od tłoka nie dopierało.

ale ja obstawiam zawór. może jest ustawiony na za duże ciśnienie. najlepiej najpierw sprawdź ciśnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ben87    1

jeszcze nie ale jest przy pompie zawór bezpieczeństwa na 99% a drógi powinien być gdzieś przy "żabie" jak ją podniesiesz. nie mam tego fergusona ja mam 595 i 255 ale we wszystkich jest podobnie. 2 zawory ciśnieniowe powinny być.

 

a ciśnienie regulujeszs właśnie ustawieniem zaworów bezpieczeństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ben87    1

korpus podnośnika - "żaba" lub "plecak";) ta pokrywa z ramionami i cylindrem;)

sorki

 

jak masz katalog to tam zobacz gdzie jest jakiś zawór lub coś takiego bo te mf to niby to samo ale sie różnią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez aregus
      ęWitam. Mam problem z podnośnikiem. Mianowicie po odpaleniu silnika cięgna idą same do góry lecz po naciśnięciu nogą mozna je opóścic. Ponadto po podczepieniu pługa ciągnik nie ma siły go podnieść. Jest załozony nowy rozdzielacz, nowa pompa nowy olej i filtryi nic nie pomogło. Co może być przyczyną? z góry dziękuję za zainteresowanie tematem i odpowiedzi
    • Przez rafyo
      Witam, mam  Casa mx 135. Jak przezucam rewers do przodu lub do tyłu i rusze ramiona podnośnika ida do góry. Jak wcisnę pedał sprzęgła lub przerzuce na N same opadają. Wyczytałem że  potrzebna jest kalibracja? Na postoju podnośnik działa normalnie.
      Po wielu próbach zrobiłem wkońcu kalibrację i dalej to samo. Jedno co dobre przestał mi świecić błąd od lewego sworznia reakcyjnego. (przy kalibracji można to ustawić)
      Jak po dużym "C" przeszłem w tryb wyswietlania błędów pokazało mi: 0, n, 0, e, 0. Więc chyba błędów nie ma.
      Dodam że pojawiło  się to jak przy -15 go odpaliłem i potem zaciągałem zetora, czekałem jak się rozgrzeje olej, potem ruszyłem -  może za krótko. Aha jak odłącze cewke lub cewki podnośnik nie podnosi ( sa błędy H3, H2), więc to chyba nie jakaś sprawa mechaniczna, zapchanie czy coś.
      Jakieś sugestje?
      Sprawa dość pilna, pomóżcie.
    • Przez michal022
      Hej. Zakupiłem ostatnio John deere 6230. Robiłem ostatnio 4 ha agregatem i po pracy okazuje się że nie działaja przyciski boczne podnośnika. Suwakiem da sie podnosić i opuszczać ale boczne przyciski za nic nie chca działać. Proszę o pomoc
    • Przez axel84
      Witam mam problem z podnośnikiem w Hurlimann H 5110. A mianowicie przy pracy z pługiem przy podnoszeniu zacina się lub samoczynnie podnosi do góry. Rozdzielacz był robiony chromowany pompa po regeneracji tłoczysko zrobione siłowniki wspomagające zrobione filtr hydrauliki wymieniony olej wymieniony jak w specyfikacji . Traktor jest z turem tur chodzi dobrze szybko podnosi tak samo kiper. Proszę o pomoc  bo nie wiem co tu jeszcze zrobić by ten podnośnik chodził jak należy . 
    • Przez panmino
      Cześć, chciałbym sobie zafundować najprostszy możliwy EHR w Belarus 1025.2. Pomyślałem, żeby założyć siłownik elektryczny poruszający dźwignią podnośnika i przełączniki załączajace w kabinie i na błotniku. Czy to się da zrobić w tak prostej wersji? Jakie są wady takiego rozwiązania?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj