Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 699- Problem z podnośnikiem hydraulicznym

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Jakubek666

Jakubek666

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 10:15

MF 699- Problem z podnośnikiem hydraulicznym Witam. Podnosząć silownik hydrauliczny do oporu zrywają mi sie szpilki na cylindrze tego właśnie podnośnika. Kilka razy juz taki problem wystąpił i nie wiem jak z tym sobie poradzić. Z góry dzięki za odpowiedź ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 699- Problem z podnośnikiem hydraulicznym Dzisiaj, 18:14
  •  

#2 Share ben87

ben87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 11:11

MF 699- Problem z podnośnikiem hydraulicznym znaczy że masz dobrą pompę;) a po prostu może za daleko przesówasz dźwignię od podnoszenia. i ramie tłoczyska dopiera a ciśnienie dalej pcha i urywa. to jeden błąd a drógi to taki że zawór bezpieczeństwa mógł sie zaciąć i sie nie otwiera. podłącz manometr i patrz jak wygląda ciśnienie jak przesówasz dźwignię aż do końca, czy nie skacze powyżej zalecanego czyli chyba wg książki 180 kg/cm

#3 Share Jakubek666

Jakubek666

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 15:47

MF 699- Problem z podnośnikiem hydraulicznym Pompa jest nowa i raczej zawór nie będzie zacięty a trudno jest wyczuć jak mocno przesunąć dźwignie podnośnika

#4 Share ben87

ben87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 21:55

MF 699- Problem z podnośnikiem hydraulicznym powinieneś przy podnoszeniu słyszeć spadek mocy. tak jak by silnik miał ciężej i tam ustawić ogranicznik. a jak nie to podnieś do góry , zgaś traktor podejdź z tyłu i szarpnij do góry za ramiona. powinny dać sie minimalnie unieść tak żeby to ramie od tłoka nie dopierało.
ale ja obstawiam zawór. może jest ustawiony na za duże ciśnienie. najlepiej najpierw sprawdź ciśnienie

#5 Share ben87

ben87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 23:19

MF 699- Problem z podnośnikiem hydraulicznym powinieneś przy podnoszeniu słyszeć spadek mocy. tak jak by silnik miał ciężej i tam ustawić ogranicznik. a jak nie to podnieś do góry , zgaś traktor podejdź z tyłu i szarpnij do góry za ramiona. powinny dać sie minimalnie unieść tak żeby to ramie od tłoka nie dopierało.
ale ja obstawiam zawór. może jest ustawiony na za duże ciśnienie. najlepiej najpierw sprawdź ciśnienie

powinieneś przy podnoszeniu słyszeć spadek mocy. tak jak by silnik miał ciężej i tam ustawić ogranicznik. a jak nie to podnieś do góry , zgaś traktor podejdź z tyłu i szarpnij do góry za ramiona. powinny dać sie minimalnie unieść tak żeby to ramie od tłoka nie dopierało.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Jakubek666

Jakubek666

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 25 sierpień 2014 - 10:51

MF 699- Problem z podnośnikiem hydraulicznym Masz rację. Ciśnienie jest o wiele za duże (250 kg/cm). Wiesz może jak wyregulować ciśnienie?

#7 Share ben87

ben87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 25 sierpień 2014 - 20:36

MF 699- Problem z podnośnikiem hydraulicznym jeszcze nie ale jest przy pompie zawór bezpieczeństwa na 99% a drógi powinien być gdzieś przy "żabie" jak ją podniesiesz. nie mam tego fergusona ja mam 595 i 255 ale we wszystkich jest podobnie. 2 zawory ciśnieniowe powinny być.

a ciśnienie regulujeszs właśnie ustawieniem zaworów bezpieczeństwa.

#8 Share Jakubek666

Jakubek666

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 10:45

MF 699- Problem z podnośnikiem hydraulicznym Mógł byś mi powiedzieć co to jest ''żaba"?;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share ben87

ben87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 22:03

MF 699- Problem z podnośnikiem hydraulicznym korpus podnośnika - "żaba" lub "plecak";) ta pokrywa z ramionami i cylindrem;)
sorki

jak masz katalog to tam zobacz gdzie jest jakiś zawór lub coś takiego bo te mf to niby to samo ale sie różnią