Polecane posty

JOZEEKK    0

Siemka. Mam zetora 5340 i poszukuje do niego agregata uprawowego. Czy szerokosc 3.5 m bedzie pasowala czy mniejszy? Mile rowniesz widziane linki do stron z nimi. Zamierzam przeznaczyc ok 5 tys.

Edytowano przez JOZEEKK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Za dużo zdecydowanie. 2.8 max 3 m. Więcej nie ma co do niego podczepiać. Zależy jeszcze jakie masz ukształtowanie terenu i jak ciężkie ziemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mom    19

kluczowa kwestia to jaki masz rodzaj gleb i ukształtowanie (np: w piachu to spokojnie by poszedł)

druga kwestia to ile ma mieć łap (zębów jak ktoś tak woli) do ustalenia tego potrzebne są dane nt. rodzaju gleb i moc ciągnika (twój ma chyba coś kolo 60KM + przedni napęd)

 

bez tego to dla reszty użytkowników są spekulacje i pojawi się rozbieżność zdań

 

@romek6340 ubiegłeś mnie troszkę :D

Edytowano przez mom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Golden_85    0

kilka lat temu miałem 5340 z 95r i kupiłem do niego agregat uprawowy Bomet 2,8m to śmigał jak wściekły na glebach 3,4 i troche 5 - teren płaski jak stół, myślę że 3,2m zetorek by ciagał bez problemu. myślę że optymalnie kup 3 metrowy to wtedy nadmiernie nie przemęczysz go...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam0510    19

Ten pierwszy jest lepszy, bo jak masz wałem z przodu to ustawiasz go i nie musisz sie bać że pójdzie w ziemie za głęboko a wtedy zębów szkoda.

Edytowano przez adam0510

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ocelor    0
AMJ Agro jest tez wart uwagi. Dobra firma, u mnie w okolicy parę osób ma i sobie chwali. No i cenowo wychodzi nienajgorzej. Z tego co kojarzę to mają hydropack a to zawsze plus. Jak coś to mogę sąsiada podpytać o więcej szczegółów jakby ktoś był ciekawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

A może by tak farmet albo strom? Oczywiście 3m i do takiego ciągniczka to proponuje półzawieszny. Ja mam np. stroma swiftera 6metrów ale tam 200kucy trzeba, ale jakbyś zapiął 3metry to dał by rade. To pierwszy chyba z agregatów który wprowadził podwójny croskiill z tyłu a do tego dochodzi finisz wałek na końcu. Ale tak jak mówie półzawieszany wchodzi w gre bo ciężki jest ale robote robi że hej.... A jak nie masz gliny to bierzesz podwójny strunowy i wtedy to już spokojnie pociągniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ocelor    0

O właśnie - ważna sprawa. Gleba. np. wspominany przeze mnie agregat amj agro super daje radę na ziemi mało i średnio zwięzłej. Co do farmetu - przy moim rozeznaniu jak kupowałem to właśnie wyszło mi że jakość ta sama a cenowo sporo pieniędzy zostało w kieszeni. a to w dzisiejszych czasach chyba najważniejszy czynnik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pawel0418
      Witam,potrzebuje pomocy stoję przed zakupem agregatu uprawowo siewnego do zetora 7745  73km.
      Znalazłem taki o to zestaw,ale nie wiem czy zetor da rade bo gdzie nie gdziee mam gline.https://www.olx.pl/oferta/agregat-aktywny-uprawowo-siewny-lely-nie-amazone-maschio-rabe-CID757-IDmXW4I.html#d20a5ed7cb  proszę o jakieś informację,a może coś innego.
       
       
       
       
       
    • Przez AgroRolnik22
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć opinii najlepiej od użytkowników o agregacie uprawowo siewnym marki Janpol, Agregat 2,5m. Jeżeli nie to jaki inny w podobnej cenie ?
       
    • Przez longer89
      Czy ktoś użytkuje agregat talerzowy na przedni tuz.  Jaki jest efekt prac? Czy lepszy może jest wał pierścieniowy?

    • Przez antek807
      witam mam problem z wyborem agregatu uprawowo siewnego z hydropakiem 2,7 bo taki mam siewnik poznaniak do ciągnika nw td85 z jakim wałem na ziemie 3-4 klasa
       
       
    • Przez buszek
      Witam , 
      Od pewnego czasu mam na uwadze zakup ciągnika coś  o większej mocy niż ursus c 360   zanim zakupię ciągnik przeglądam maszyny i zastanawiam się właśnie nad agregatem  uprawowo-siewnym Mam pytanie jaką moc musi posiadać ciągnik do podanego poniżej agregatu ? 
       
       
      https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-aktywny-lekki-pierwszy-wlasciciel-CID757-IDyLVOP.html#af1d8fa0f9
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj