Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kamienie i znaleziska

105 odpowiedzi na ten temat

#41 Share stachles

stachles

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 04 luty 2008 - 19:22

Kamienie i znaleziska a moja mama w zeszłym roku znalazła pistolet co prawda bez magazynka bo wyrdzewiał ale z pociskiem w komorze , a parę lat temu pocisk moździerzowy . B) i kiedyś też zbierał monety i najstarsza była jeszcze jak imperium rzymskie istniało B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kamienie i znaleziska Dzisiaj, 15:04
  •  

#42 Share maniek1480

maniek1480

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 04 luty 2008 - 19:28

Kamienie i znaleziska to 2 lata temu braliśmy piasek od sąsiada bo ma za szopa taka żwirownie i jak kopał cyklopem to natrafił na pocisk z II wojny światowej i najlepsze ze nie wiedział co to jest i szturchnął kilka razy w ten pocisk i od dziś wszyscy na niego saper mówią B)

#43 Share koluniokarol

koluniokarol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, lotnictwo cywilne, muzyka

Napisany 04 luty 2008 - 19:34

Kamienie i znaleziska moj tata w wieku 18 lat z kolegami poszli do lasu i znaleźli granat z wojny mój tata wziol do reki i wybuchł w wyniku czego stracił lewa dłoń B) B) ale kumple nie stracili głowy i go szybko wyprowadzili do drogi głównej a tam spotkali samochow i szybko zajechali do szpitala naszczepcie
''Jeśli raz posmakowałeś latania, będziesz już zawsze chodził z oczami utkwionymi w niebo; bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić''

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share Patrick345

Patrick345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,

Napisany 17 luty 2008 - 17:20

Kamienie i znaleziska Mojego kolegi tata podobno znalazł paczkę prezerwatyw.
Ursus C-330M każdemu go potrzeba :)

#45 Share SPIRIT

SPIRIT

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:- Ciężarówki<br />- Maszyny Budowlane <br />- Mechanika <br />- Rolnictwo

Napisany 17 luty 2008 - 17:55

Kamienie i znaleziska

Mojego kolegi tata podobno znalazł paczkę prezerwatyw.

Ja też znajduje co tydzień jakieś 6 szt. nówek mam tego tyle ze nie mam tego gdzie trzymać.

#46 Share marcin_kost1

marcin_kost1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 17 luty 2008 - 18:15

Kamienie i znaleziska

Ja też znajduje co tydzień jakieś 6 szt. nówek mam tego tyle ze nie mam tego gdzie trzymać.

Po co trzymasz, zużywaj na bierząco ;)
. . .

#47 Share tumek19

tumek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, majsterkowanie, rolnictwo

Napisany 17 luty 2008 - 18:18

Kamienie i znaleziska Znajomy wciągnął sieczkarnią łańcuch... Tydzień w plecy...

#48 Share Kingula

Kingula

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 17 luty 2008 - 19:42

Kamienie i znaleziska W ostatnie żniwa jak poszłam zanieśc obiad tacie to sobie skróciłam droge przez pole i znalazłam piłkę do nogi w srodku pola nie wiem skąd się tam wzieła ale potem brat miał czy grać ;)

#49 Share SPIRIT

SPIRIT

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:- Ciężarówki<br />- Maszyny Budowlane <br />- Mechanika <br />- Rolnictwo

Napisany 19 luty 2008 - 15:10

Kamienie i znaleziska

Po co trzymasz, zużywaj na bierząco :D

Postaram się ;)

#50 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 19 luty 2008 - 15:51

Kamienie i znaleziska Ojciec jak kosił łąkę wpadł w taką dziure że omal się nie przewrócił a okazało się ze bobry zrobiły sobie taką dziurę i wylazły leniwie 2 bobry, a ze znalezisk, to kiedyś zakopałem się podczas orki mf-em okazało się ze za jakiś korzeń zaczepiłem wyciągnąłem ten korzeń a raczej jakiś metrowy klos i przywiozłem do domu, a w nocy okazało się że ten klocek świeci na niebiesko (skąds musiał się nafosforowac

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 19 luty 2008 - 18:39

Kamienie i znaleziska Ja kiedyś znalazłem bagnet na polu, szkoda że w oponie 1004.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#52 Share lolo149

lolo149

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów
  • Zainteresowania:zwierzeta gospodarskie zwłaszcza Trzoda chlewna<br />Formula 1

Napisany 19 luty 2008 - 18:43

Kamienie i znaleziska ja znalazlem kilka kluczy i palów

#53 Share lukasz345

lukasz345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze---->NH

Napisany 07 marzec 2008 - 16:08

Kamienie i znaleziska U mnie na polu znalazłem urwany kiedyś łańcuch od brony :huh:

#54 Share Skoniek1

Skoniek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 07 marzec 2008 - 16:22

Kamienie i znaleziska JA znalazłem parę monet najstarsza jaka znalazłem byla z 1889r radziecka. a najstarsza polska mam z 1939r. Parę łusek te znalazłem. U mnie w miasteczku gościu przykładowo wykopał skrzynie złota.

#55 Share sylwek20prosto

sylwek20prosto

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Zainteresowania:motocykle , rolnictwo itd... ( ';' )

Napisany 07 marzec 2008 - 17:22

Kamienie i znaleziska ja znalazlem kilka monet pali od czepiania bydla lusek od groma i najwazniejsze mozdzez ale kolega sobie wziol do szopy wlozyl a jego starsza zobaczyla i zglisila no i saperzy przyjechali po kilku dniach i zabrali to szajstwo a u mnie starzy sie nawed nie dowiedzieli ze znalazlem tylko ze kolega pozdro

#56 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 07 marzec 2008 - 17:28

Kamienie i znaleziska

Ojciec jak kosił łąkę wpadł w taką dziure że omal się nie przewrócił a okazało się ze bobry zrobiły sobie taką dziurę i wylazły leniwie 2 bobry, a ze znalezisk, to kiedyś zakopałem się podczas orki mf-em okazało się ze za jakiś korzeń zaczepiłem wyciągnąłem ten korzeń a raczej jakiś metrowy klos i przywiozłem do domu, a w nocy okazało się że ten klocek świeci na niebiesko (skąds musiał się nafosforowac

a może był to pręt z elektrowni jądrowej :huh:

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#57 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 marzec 2008 - 19:34

Kamienie i znaleziska Kiedyś wyorałem słup który przewrócił się i o którym energetyka zapomniała a jakiś "inteligent" go zaorał. innym znaleziskiem był gigantyczny kamień taki że ciągnęły go 3 ciągniki(U-1634, 1224, MTZ 82) i miały problem go pociągnąć. kształtem zbliżony do jaja średnica około 2-3m i wysokość jakiś 4-5m. do tego są miejsca na polu gdzie są tak poukładane kamienie że jak się orze to tak jak by jechał po fundamencie. Znalazłem liczne łuski powojennie, podkowy i kości nie wiadomego pochodzenia i wiele innych gratów...

#58 Share kamis

kamis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 07 marzec 2008 - 20:42

Kamienie i znaleziska

co wy robicie ze tak znajdujecie ja oram i sie zbytnio nie patrze co wyoruje

jak byś orał c385 pługiem na resorach i staneła jak wryta jak zahaczyłem taki kamień płaski że tylnymi kołami stała na nim to przednią szybe oglądałem z bardzo bliska . a kolega w c360 bez kabiny złapał komin po drodze jak leciał :huh: a drugi kolega chciał wykopać kamień to kopał i kopał tak długo aż go nie było go widać i zrezygnował ale ten kamień tak go denerwował że wynają koparkie która wykopała wielki duł obok kamienia i go zakopał głębiej .

#59 Share lukasz345

lukasz345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze---->NH

Napisany 07 marzec 2008 - 20:52

Kamienie i znaleziska Jak u babci orałem to walnąłem w jakąś płytę a że szybko jechałem to lemiesz pękł. :huh:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share klusek

klusek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 07 marzec 2008 - 21:08

Kamienie i znaleziska ja raz garnek z kasą najprawdopodobniej po zydach zostało(gdzie te cholery u mnie po podwórku łaziły), kiedys jak jeszcze była krowa na srodku łąki leżała deska, w tamtym roku na kombajnie jak byłem to znalazłem jakis stary widelec wrosnięty w kartofla, sąsiad wyorał 2 burty od przyczepy zardzewiałe, koło od przegrabiarki gwiazdowej, i 2 karabiny jeden od drugiego w prostej lini lezał w odległości 8 metrów no i to chyba tyle:)
"... bo do ciągnika trzeba mieć zamiłowanie..."