Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z siatką w prasie Metal fach Z-562

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MarcinPawowski

MarcinPawowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 23 sierpień 2014 - 15:33

Problem z siatką w prasie Metal fach Z-562 Witam mam problem z satką w prasie metal fach siatka nie rozchodzi się do boków na belce
Wychodzą lużne belki
Siatka na rolce schodzi się do środka
Proszę o fotkę jak założona jest poprawnie siatka bo nie jestem pewien czy dobrze założyłem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z siatką w prasie Metal fach Z-562 Dzisiaj, 09:51
  •  

#2 Share MariuszZakrzewski

MariuszZakrzewski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 23 sierpień 2014 - 18:03

Problem z siatką w prasie Metal fach Z-562 Nie mam prasy metal-fach ale słyszałem że zakładają dodatkowo jakiś pręt do rozprowadzania siatki i jest podobno lepiej :D

#3 Share wujekk110

wujekk110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja , hodowla bydła

Napisany 24 sierpień 2014 - 13:37

Witam mam problem z satką w prasie metal fach siatka nie rozchodzi się do boków na belce
Wychodzą lużne belki
Siatka na rolce schodzi się do środka
Proszę o fotkę jak założona jest poprawnie siatka bo nie jestem pewien czy dobrze założyłem

Jak zakładać siatkę, w instrukcji jest dokładny schemat. Siatkę z rolki zakładasz tak, aby odwijała się od dołu do góry, następnie zakładasz ją od góry na rolkę rozprowadzającą (tą z naspawanym spiralnie cienkim drutem z obu stron), następnie przeprowadzasz siatkę pod prętem rozprowadzającym (ten niżej, wygięty z obu stron) i teraz wprowadzasz siatkę między rolki. Na rolkę połóż pręt dociskowy hamujący siatkę.Tak, jak podpowiada kolega MariuszZakrzewski. ; Luźne belki wychodzą; bo może za mało razy owijasz siatką, lub nastawiłeś za mały zgniot.

#4 Share MarcinPawowski

MarcinPawowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 14:29

Problem z siatką w prasie Metal fach Z-562 Zgniot jest dobry siatke owijam 2.5 raza do 3
a co z rozprowadzaniem siatki pomoze ktoś

#5 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 24 sierpień 2014 - 14:40

Problem z siatką w prasie Metal fach Z-562 Kiedys wstawialem zdjecie poszukaj u mnie w galerii, bedziesz musial bardzie podgiac preta jak sie nie myle do góry, ja siatka to sianokisoznki owijam, w słomie mi bele puchną.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share MarcinPawowski

MarcinPawowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 15:27

Problem z siatką w prasie Metal fach Z-562 Jakiego prenta Ten wygiety pret co rozprowadza siatke jest na dolnej dzurze
zauwałyłem ze jak owijam to siatka na rolce na kturej jest owinieta to boki schodzą sie do srodka
Nieznalazłem zdjecia w twojej galeri

Edytowany przez MarcinPawowski, 24 sierpień 2014 - 15:50.

#7 Share wujekk110

wujekk110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 20:12

Jakiego prenta Ten wygiety pret co rozprowadza siatke jest na dolnej dzurze
zauwałyłem ze jak owijam to siatka na rolce na kturej jest owinieta to boki schodzą sie do srodka
Nieznalazłem zdjecia w twojej galeri

Z którego roku masz prasę? Starsze prasy nie miały pręta rozprowadzającego. Nie odpowiedziałeś, czy zakładasz tak siatkę ja Ci wcześniej opisałem i czy na rolce siatki masz położony ciężki pręt dociskowy, tak zwany hamulec, Jak nie masz tego pręta, to podczas owijania , boki siatki schodzą się do środka.

Edytowany przez wujekk110, 24 sierpień 2014 - 20:13.

#8 Share MarcinPawowski

MarcinPawowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 21:00

Problem z siatką w prasie Metal fach Z-562 Prase mam z 2008 roku jiatke załozyłem tak aby odwijała sie od dołu idzie pod prentem co jest przed spiralnym potem na spiralny wduł do rozprowadzajocego i miedzy wałkami mam położony pręt ale zauważyłem załozyłem nową siatke i po owinieci belki na rolce siatka zeszła sie do srodka
Pytanie czy pret rozprowadzajocy powinien byc na gurnych cz na dilnych otworach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share wujekk110

wujekk110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 25 sierpień 2014 - 11:38

Prase mam z 2008 roku jiatke załozyłem tak aby odwijała sie od dołu idzie pod prentem co jest przed spiralnym potem na spiralny wduł do rozprowadzajocego i miedzy wałkami mam położony pręt ale zauważyłem załozyłem nową siatke i po owinieci belki na rolce siatka zeszła sie do srodka
Pytanie czy pret rozprowadzajocy powinien byc na gurnych cz na dilnych otworach

Siatkę z rolki, od dołu puść bezpośrednio na wałek spiralny, a nie pod pręt. Pręt rozprowadzający na dolnych otworach. Ten pręt na rolce siatki, to nic innego jak wałek o średnicy 40mm. Musi być ciężki, aby hamował samoczynne odwijanie się siatki podczas owijania beli. U mnie tak jest i siatka nie schodzi się do środka. Ja mam prasę z 2011 roku.