Skocz do zawartości

Zdjęcie

Krowy Montbeliarde i 5 strzykow na wymionach

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share checak

checak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 23 sierpień 2014 - 05:54

Krowy Montbeliarde i 5 strzykow na wymionach Witam.
Z Czech zostaly sprowadzone dla mnie jalowki montbeliarde po pierwszej laktacji. Kiedy sprowadzono mi je do obory zauwazylem, ze cztery z nich maja po 5 strzykow na wymieniu. Nie przeszkadzaja one w podłączania dojarki.

Czy jest to jakis powod do zmartwien? Czy nie bedzie to wplywac na jakosc mleka pobieranego od tych krow? Co radzicie koledzy?

Edytowany przez checak, 23 sierpień 2014 - 05:58.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Krowy Montbeliarde i 5 strzykow na wymionach Dzisiaj, 19:52
  •  

#2 Share lisu1997

lisu1997

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 23 sierpień 2014 - 18:38

Krowy Montbeliarde i 5 strzykow na wymionach oczywiście można to usunąć ale na mleko to nie ma wpływu

#3 Share checak

checak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 23 sierpień 2014 - 21:32

Krowy Montbeliarde i 5 strzykow na wymionach dziekuje za odpowiedź. Czytałem troche o tym ze lekarze moga to wyciac, ale wolalem wpierw poradzić bardziej doświadczonych hodowców.

#4 Share kombinat

kombinat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 25 sierpień 2014 - 21:23

Krowy Montbeliarde i 5 strzykow na wymionach Napewno nie jest to normalne, teraz na mleko to nie ma wpływu ale co będzie później nie przewidzisz. Czy te dodatkowe strzyki są mniejsze?
Swoją drogą powinieneś reklamować u handlarza, który sciąga takie jałówki z Czech.

#5 Share Agricole

Agricole

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 25 sierpień 2014 - 21:32

Krowy Montbeliarde i 5 strzykow na wymionach Czy te dodatkowe strzyki są mniejsze czy takie same jak reszta?
Na mleko raczej wpływu nie ma, choć takie narośla funkcjonują jak wyrostek robaczkowy w człowieku, niby nie potrzebne, ale jak się zainfekuje to jest problem z nimi.

#6 Share checak

checak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 18:33

Krowy Montbeliarde i 5 strzykow na wymionach Te strzyki sa mniejsze od pozostałych. Niby pobierane byly probki mleka tych krow i wykazaly ze jest 20 komorek i 44 bakterie na 1cm.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share lisu1997

lisu1997

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 20:08

Krowy Montbeliarde i 5 strzykow na wymionach niesłuchaj ich nic im niebędzie mam 30 sztuk z tymi dodatkowymi strzykami a najstarsza już laktacja i nic jej nie jest a komórki i bakterie najnniższe na oborze

niesłuchaj ich nic im niebędzie mam 30 sztuk z tymi dodatkowymi strzykami a najstarsza już laktacja i nic jej nie jest a komórki i bakterie najnniższe na oborze

#8 Share vw141998

vw141998

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:!! RoLnIcTwO !! MoToRyZaCjA !!

Napisany 27 sierpień 2014 - 18:30

Krowy Montbeliarde i 5 strzykow na wymionach Spokojnie. ja mam swoja wyhodowana Montbeliarde 'ke ktora ma 6 cyckow (4 dojne i 2 male z ktorych nic nie ma) ma juz 6 lat i jest bardzo wydajna i zdrowa .

#9 Share checak

checak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 22:39

Krowy Montbeliarde i 5 strzykow na wymionach To wlasnie i tutaj maja bardzo malo tych komorek i wysokie bialko. Dzieki za odpowiedzi

#10 Share valadin1

valadin1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 30 sierpień 2014 - 21:53

Krowy Montbeliarde i 5 strzykow na wymionach te dodatkowe strzyki to nic strasznego podobno to jest dziedziczne tak mi weterynarz mówił... jak nie jest zbyt blisko tych 4 prawidłowych to nic nie trzeba z tym robić.
u mnie po jednym buhaju wszystkie mają 5-6 strzyków u jednej trzeba było usunąć żeby później nie przeszkadzał przypadkiem był 0,5 cm od właściwego i tylko odrobinę mniejszy u reszty zostawił bo uznał że usuwanie to zbytek łaski :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share checak

checak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 31 sierpień 2014 - 18:01

Krowy Montbeliarde i 5 strzykow na wymionach He he :) zbytek łaski

Uspokoiliście mnie trochę. Dzięki jeszcze raz za pomoc :)

Pozdrawiam