Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowy traktor do małego gospodarstwa.

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Galileusz

Galileusz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 22 sierpień 2014 - 17:48

Nowy traktor do małego gospodarstwa. Pisałem wcześniej w innych tematach, ale bez oddzewu.
Szukam ciagnika do mojego gospodarstwa, ktore liczy 23ha.
Ma to byc ciagnik nowy, zapewniajacy komfort uzytkowania w cenie 150-160tys brutto.
Mam dodatkowa prace i zalezy mi na czasie spedzonym w polu, i nie piszcie ze na tyle ziemi to C360. To ja kupuje, a Was prosze o pomoc w wyborze.
Wiec tak, interesuja mnie marki Case, Claas, Zetor i znalazłem także w tej cenie Kubote.
Modele Case Farmall C75, Kubota M7060, Zetor Proxima, Claas Axos CX.

Zalezy mi aby na wyposazeniu byl rewers (najlepiej elektrohydrauliczny), klimatyzacja.
Będzie słuzył do wszystkich prac, siania, orania (3 obrotowa), agregat 2,7m oraz praca z turem.
Claas będzie droższy i pytanie czy warto dopłacać do niego ? Zaś jeśli chodzi o Zetora to która wersje proximy polecacie ?
Dzięki.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowy traktor do małego gospodarstwa. Dzisiaj, 09:42
  •  

#2 Share dawidursus323

dawidursus323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów
  • Zainteresowania:Ursus i technika rolnicza.

Napisany 22 sierpień 2014 - 18:08

Nowy traktor do małego gospodarstwa. Chętnie poczytam odpowiedzi w tym temacie;] Piszcie.

#3 Share Robert97

Robert97

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 22 sierpień 2014 - 19:23

Nowy traktor do małego gospodarstwa. hmmm Trudny wybór. Ja osobiście od razu odrzuciłbym zetora. a reszta hmm... Najpierw dobrze by było jak bys pojechał do dealera i przejechal sie tym chociaz po placu. ogólnie to powiem Ci że ciężko :/ i myślę że kubota mogła by byc za lekka troche a z tego co widze to mialby byc ciagnik glowny
Za tą cene to mozesz miec Case Farmall 85A a to fajny ciagniczek

#4 Share Landfarmer

Landfarmer

Jeden lubi żebra, drugi lubi mostek, a ja lubię schab, bo tam ni

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 22 sierpień 2014 - 19:43

Nowy traktor do małego gospodarstwa. Ja jestem całym soba za Case bo to dobre ciągniki i w tej cenie to chyba będzie już turem, Znajomy kupił JX na 16ha też z turem i bardzo sobie chwali ale to zależy od Ciebie zorientuj się jak jest w nim z wyposażeniem i z gwarancją a może w tej cenie uda się kupić większy tak jak jeden z kolegów powiedział pojedź do dealera i zobacz popytaj to nic nie kosztuje :)

Szef wszystkich szefów  ;)

#5 Share Galileusz

Galileusz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 22 sierpień 2014 - 20:39

Nowy traktor do małego gospodarstwa. Tak miałby być to ciągnik główny. Cena za sam ciągnik, bez tura.
A co z zetorem nie tak ? Dużo tych Proxim jezdzi, jakies konkretne wady ?
Co powiecie o Claasie ? Warto dopłacać do Axosa CX ?
Casem już jeździłem, fajnie wykonany. Ale zastanawiam jakie sa opinie uzytkownikow, bo kazdy diler chwali swoje.
Który z wymienionych bedzie sobie najlepiej radzil z plugiem 3 obrotowym, agregatem itd. ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Robert97

Robert97

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 23 sierpień 2014 - 10:18

Nowy traktor do małego gospodarstwa. myśle że najsłabiej wypadła by kubota :/ a co do zetora to ja mam forterre i nie jestem zbytnio zadowolony. nie wiem dokladnie jak te nowe proximy ale ja bym ich nie bral. Wzielem Case'a Farmalla 95a juz zrobilem 70godzin i narazie wszystko ok. W classie na pewno bys mial wiekszy komfort. Kubota to nie jest zły ciągnik ale do ciezkiej pracy sie raczej nie nadaje :/

#7 Share lukasz493

lukasz493

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 23 sierpień 2014 - 11:47

Nowy traktor do małego gospodarstwa. A Farmtrac 657 albo Mazur nie polecacie ? Piszą że to dobre ciągniki :)

#8 Share krzysiudeere

krzysiudeere

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów
  • Zainteresowania:Różne...

Napisany 25 sierpień 2014 - 18:19

Nowy traktor do małego gospodarstwa. a nie wolał byś John Deere z serii 5020 też nie sa drogie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share dzons

dzons

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 12 wrzesień 2014 - 19:45

Nowy traktor do małego gospodarstwa.

Co prawda od ostatniego wpisu minęło trochę czasu, ale jako że nie ma tutaj opini o axosie, to coś dopowiem. Posiadam taki ciągnik; Claas Axos 330 Cx z ładowaczem. Pracuje na areale 40ha, w tym około 25ha pól (bardzo lekka gleba), jako główny ciągnik, a więc uprawa i siew. Z 4 skibowym pługiem, a potem agregatem siewnym amazone 3m radzi sobie bez problemu. Ze względu na dużą powierzchnie łąk przeznaczonych na belowanie ładowacz jest często w użyciu. Bardzo przydatny jest w takich zadaniach rewers elektrohydrauliczny, który w tym ciągniku działa bardzo dobrze i znacząco ułatwia pracę. Aktualnie ciągnik ma przepracowane nieco ponad 1650 godzin, poza wymianą płynów i filtrów raczej nie wymagał dodatkowego wkładu finansowego. Wydaję mi się, że Axos jest z proponowanych ciągników najprzestronniejszy (nie wiem jak z kubotą), prawdopodobnie też najdroższy, ale jeśli liczy się sprawne wykonanie wszystkich zabiegów na polach to spokojnie da radę.

Dodaj odpowiedź