Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zginęły biegi JD 2850

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share witek88

witek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 21 sierpień 2014 - 10:30

Zginęły biegi JD 2850 Witam.
W JD 2850 zginęły biegi, znaczy wsteczny i wolne, zdjąłem koło i okazało się że 1 dźwignia włączania tych biegów chodzi luźno, chciałem wyjąć tą pokrywę z ośkami sterującą biegami, odkręciłem 6 śrub ale nie mogę tego wyjąć, są tam 2 kołki ale one raczej nie trzymają, moje pytanie brzmi: czy da się wyjąć tą pokrywę bez ruszania dalej ciągnika czy trzeba coś jeszcze rozebrać, bo z katalogu mało wynika, zależy mi na szybkiej odpowiedzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zginęły biegi JD 2850 Dzisiaj, 19:33
  •  

#2 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, motoryzacja, bhp, ppoż

Napisany 21 sierpień 2014 - 13:38

Zginęły biegi JD 2850 Jak mi się coś takiego stało w Fiacie, to musiałem całą kabinę zdejmować :wacko:

#3 Share witek88

witek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 21 sierpień 2014 - 13:51

Zginęły biegi JD 2850 No właśnie doszedłem do wniosku że trzeba zdjąć podnośnik, a żeby to zrobić trzeba zdjąć kabinę bo debile posklejali ją a nie poskręcali jak w zetorze, ale fajnie by było jak by to ktoś potwierdził bo czegoś takiego jeszcze nie robiłem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 21 sierpień 2014 - 22:08

Zginęły biegi JD 2850 Nie ciągnij tego wybieraka na chama, bo narobisz sobie bardzo dużo roboty i kosztów.
Aby to naprawić musisz zdemontować kabinę oraz plecak od tuza.
Prawdopodobnie u cb wyrobił się wodzik lub urwało się takie coś(nie wiem jak to się profesjonalnie nazywa) co przenosi ruch dźwigni na wodzik.

PS: Jak będziesz miał pytania to pisz tu lub wiadomość prywatną ewentualnie na gg, Ja nie dawno to rozbierałem(na początku lipca) to mogę ci pomóc lub podpowiedzieć co i jak.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share witek88

witek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 22 sierpień 2014 - 20:06

Zginęły biegi JD 2850 Dzięki za odpowiedzi, zrezygnowałem z naprawy tego traktora bo zwyczajnie nie mam czasu, klientowi się spieszy a ja najbliższy czas mam na koniec września, więc złożyłem co rozebrałem i oddałem, jeszcze raz dzięki za odpowiedzi, bardzo mi to pomogło :)