witek88

Zginęły biegi JD 2850

Polecane posty

witek88    1

Witam.

W JD 2850 zginęły biegi, znaczy wsteczny i wolne, zdjąłem koło i okazało się że 1 dźwignia włączania tych biegów chodzi luźno, chciałem wyjąć tą pokrywę z ośkami sterującą biegami, odkręciłem 6 śrub ale nie mogę tego wyjąć, są tam 2 kołki ale one raczej nie trzymają, moje pytanie brzmi: czy da się wyjąć tą pokrywę bez ruszania dalej ciągnika czy trzeba coś jeszcze rozebrać, bo z katalogu mało wynika, zależy mi na szybkiej odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

Jak mi się coś takiego stało w Fiacie, to musiałem całą kabinę zdejmować :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek88    1

No właśnie doszedłem do wniosku że trzeba zdjąć podnośnik, a żeby to zrobić trzeba zdjąć kabinę bo debile posklejali ją a nie poskręcali jak w zetorze, ale fajnie by było jak by to ktoś potwierdził bo czegoś takiego jeszcze nie robiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

Nie ciągnij tego wybieraka na chama, bo narobisz sobie bardzo dużo roboty i kosztów.

Aby to naprawić musisz zdemontować kabinę oraz plecak od tuza.

Prawdopodobnie u cb wyrobił się wodzik lub urwało się takie coś(nie wiem jak to się profesjonalnie nazywa) co przenosi ruch dźwigni na wodzik.

 

PS: Jak będziesz miał pytania to pisz tu lub wiadomość prywatną ewentualnie na gg, Ja nie dawno to rozbierałem(na początku lipca) to mogę ci pomóc lub podpowiedzieć co i jak.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek88    1

Dzięki za odpowiedzi, zrezygnowałem z naprawy tego traktora bo zwyczajnie nie mam czasu, klientowi się spieszy a ja najbliższy czas mam na koniec września, więc złożyłem co rozebrałem i oddałem, jeszcze raz dzięki za odpowiedzi, bardzo mi to pomogło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARGAL    0

Kolego johenek za co podnosiłeś kabinę? Ja planuje włożyć poprzeczną belkę do kabiny i przez szyberdach podnosić do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bercik302
      Witam
       
      Panowie potrzebuje wymiary bangetu tego małego czerwonego który jest obok plecaku podnośnika. Dokładnie chodzi mi o długoś bagnetu mierzona od częsci która się chowa w osłonke plastikową oraz wysokość na jakiej jest stan minimum i max. Dzięki wielkie
       
      PS może ktoś ma taki na sprzedaż ?
       
       

    • Przez flackmistrz
      Witam, mam dwie sprawy dotyczące JD 2850. Pierwsza to wymiana paska klinowego, mianowicie czy trzeba wyjąć chłodnice żeby odkręcić napęd pompy od wspomagania? Druga to luz w przednim zawieszeniu, czy warto sie za to brać i czy po wymianie sworzni będzie to samo? (może ktoś to już robił i podzieli się swoimi uwagami)
    • Przez johenek
      Witam.
      Od niedzieli jestem posiadaczem John Deere 2850 z 91r, mam problem ponieważ nie działają półbiegi, dźwignia od półbiegów jest na maxa do tyłu, a jeśli próbuje ją pchnąć do przodu to ona nie zostaje tam tylko cofa się na maxa do tyłu. Ciągnik nic nie reaguje na ruszanie tom dźwigniom.
       
      A teraz kilka pytań:
      1. Jaki olej był by najlepszy do silnika?
      2. Ile oleju wchodzi do skrzyni biegów i jaki byłby najlepszy.... myślałem nad kupieniem Agrol U.
      3. Czy skrzynia i most tylny ma swobodny przepływ między sobą, oraz skąd on zasysa olej do hydrauliki?
      4.Gdzie znajduje się filtr od wspomagania kierownicy?
      5.Od czego jest takie jakby dźwignia którą można wcisnąć i przekręcić w prawo i w tedy ona tam zostaje w dolnym położeniu, znajduje się ona w podłodze z lewej strony koło fotela. Ja podejrzewam że jest to kranik od drugiego zbiornika na paliwo który znajduje się pod kabiną z lewej strony.
    • Przez KamilPaszko
      Witam mam problem z wyciągnięciem przedniej maski tam gdzie jest znaczek JD informuje że mam ładowacz
    • Przez Filipson
      Witam. Mam problem z pompą w John Deere 2850. Na zimnym oleju pompa główna (ta z przodu) działa prawidłowo. Ciśnienie które ma wynosi 190 bar, a podczas podnoszenia tura lub podnoszenia podnośnika spada do 110 bar, więc w miarę ok. Problem następuje po rozgrzaniu oleju. Ciśnienie spada do 150 bar a podczas podnoszenia nawet do 50 bar a podnośnik drży tak samo jak tur oraz kierownica. Wyprowadziłem zegar do kabiny żeby mieć podgląd na to jak zachowuje się pompa. Podjąłem decyzję o jej wymianie, lecz mam problem z podjęciem decyzji którą wybrać.
      Do wyboru mam pompy: niemiecka, turecka i belgijska. Którą polecacie ??? Ktoś z was wymieniał już pompę w swoim jelonku ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj