Skocz do zawartości

Zdjęcie

Alternator Honda Civic 1.6 16v do Ursus C-330. Pomoc przy podłączeniu

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share panKleksik

panKleksik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 21 sierpień 2014 - 10:25

Alternator Honda Civic 1.6 16v do Ursus C-330. Pomoc przy podłączeniu Witam jestem tu nowy. Postanowiłem zmienic pradnice na alternator gdyż ładowała tylko na wyższych obrotach. Załatwilem sobie od znajomego altek i z montarzem nie było problemu. I otóż:

Mam problem z podłączeniem alternatora Hondy Civic 1.6 16v gdyż, nie mogłem znaleźć dokładnych informacji o podłączeniu go.

1)Prosze o pomoc w opisaniu co i jak oznacza na wtyczce (dorzucam zdj) rownież czy cos z tej wtyczki trzeba podłączyć do rozrusznika
.Dodany obrazek

Sam wyczytałem ze "IG i L" to zapłon i lampka kontrolki.

2)Oprócz tego nie wiem co zrobić z białym kablem który jest grubszy. On wogóle idzie od obudowy alternatora.(czy to jest masa?)

Dodany obrazek

3) I trzecie pytanie. Orginalnie miałem prądnice i wpięty regulator napięcia. Wychodziły z niego z 4 piny. Masa, 2 piny do lampki ładowania bodajże, i ostanti który był w srodku od grzania swiec i tu nie jestem pewien czy w 30`tkach bylo to orginalnie. i czy go też trzeba rozpiąć?

Załączone miniaturki

• P1100993.JPG
  • honda-civic-iv-70-amp-alternator-1.6-1.6i-vti-b274--4-2353-p.jpg

Edytowany przez panKleksik, 21 sierpień 2014 - 10:40.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Alternator Honda Civic 1.6 16v do Ursus C-330. Pomoc przy podłączeniu Dzisiaj, 15:43
  •  

#2 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 21 sierpień 2014 - 11:13

Alternator Honda Civic 1.6 16v do Ursus C-330. Pomoc przy podłączeniu Podłączasz IG i L, reszta Cię nie obchodzi. A ten najgrubszy przewód to nie jest masa, tylko B+.

#3 Share panKleksik

panKleksik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 21 sierpień 2014 - 12:42

Alternator Honda Civic 1.6 16v do Ursus C-330. Pomoc przy podłączeniu Dzięki za odpowiedź, jeszcze pytanko: To tego B+ nigdzie nie podłączać? Czy do plusa na rozruszniku? Czy mogłbys mi dokładniej wytłumaczyc gdzie podłączyc ten IG?

#4 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 21 sierpień 2014 - 13:32

Alternator Honda Civic 1.6 16v do Ursus C-330. Pomoc przy podłączeniu B+ do rozrusznika, IG do 15 lub 54 stacyjki, L do lampki kontrolnej.

#5 Share panKleksik

panKleksik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 21 sierpień 2014 - 13:47

Alternator Honda Civic 1.6 16v do Ursus C-330. Pomoc przy podłączeniu Dzięki za wszystko.

#6 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 21 sierpień 2014 - 19:46

Alternator Honda Civic 1.6 16v do Ursus C-330. Pomoc przy podłączeniu No to teraz się módl żeby Ci podziałał jak najdłużej, bo sam regulator do niego (zamiennik) kosztuje ponad 95 zł, więc naprawa będzie nieopłacalna.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Alternator Honda Civic 1.6 16v do Ursus C-330. Pomoc przy podłączeniu Dzisiaj, 15:43
  •  

#7 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 30 sierpień 2014 - 20:50

Alternator Honda Civic 1.6 16v do Ursus C-330. Pomoc przy podłączeniu Jest jeszcze jedna podstawowa sprawa a mianowicie oryginalna instalacja z prądnicą ma plus (+) na masie. Trzeba to zmienić na minus (-) na masę poprzez zmianę przewodów na akumulatorach.
Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#8 Share panKleksik

panKleksik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 03 wrzesień 2014 - 18:59

Alternator Honda Civic 1.6 16v do Ursus C-330. Pomoc przy podłączeniu Tak o tym pamiętałem że minus na masie. Zresztą ta moja "3-dziestka" to zaniedbana samoróbka(most, oś przednia i elektryka). Sam silnik jest od C-330, a tłumnik i profesjonalnie docięta maska od ursuska gdyz sie nie mieściła orginalnie. Traktor był składany przez mojego ojca, i wujka boajze w 1994, a silnik z którego roku to nie wiem. Musiałbym się taty spytać ale wątpię żeby wiedział, ponieważ dawno to było, gdy go kupił. Tak to napisałem żeby wiedzieli z jakim monstrum macie doczynienia.
Jeszcze chciałem zapytać czy ten alternator warto rozebrać, wyczyscić, bo nawet wyżej widać na zdj. ze pojawiła sie korozja na obudowie. Altek nie jest nowy mimo ze do końca żywotu "Hani" ładował aku, to łożyska się zużywają. Chyba że jest to nie opłacalne przy takim alternatorze. Czy jest jakieś ryzyko ze po złożeniu nie będzie działał tak jak powinien? Oraz czy jest to dosyć trudne w rozebraniu i złożeniu? . Pytam bo moja prądnica wyje jakby miała się rozlecieć. I nie chce mieć tego samego przy alternatorze.
PS. Opony z tyłu sa made in USSR :)

Edytowany przez panKleksik, 03 wrzesień 2014 - 19:01.

#9 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 03 wrzesień 2014 - 20:31

Alternator Honda Civic 1.6 16v do Ursus C-330. Pomoc przy podłączeniu Obudowa alternatora powinna być wykonana z aluminium, także nic niepokojącego z nim nie powinno się dziać. Zapewne osłona jest metalowa i uległa korozji. Możesz ją odkręcić, oczyścić i pomalować będzie ładniej wyglądać. Przy okazji możesz zajrzeć głębiej, ale alternator ma zupełnie inną (prostą i prawie bezawaryjną) budowę niż prądnica, dlatego nic nie powinno się zepsuć oprócz łożysk. Przypuszczam, że i one są dobre. Podstawowe sprawdzenie polega na zakręceniu kołem pasowym. Jeżeli obraca się lekko zostaw go w spokoju.
Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#10 Share panKleksik

panKleksik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 03 wrzesień 2014 - 20:46

Alternator Honda Civic 1.6 16v do Ursus C-330. Pomoc przy podłączeniu Aha okej, po zakręceniu kołem pasowym jest wporządku. Nic nie słychac nie pokojącego, w prądnicy mam cos takiego że gdy dodam gazu to pracuje jak wentylator:).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 04 wrzesień 2014 - 07:29

Alternator Honda Civic 1.6 16v do Ursus C-330. Pomoc przy podłączeniu Lepiej nie ruszaj jak nie masz doświadczenia, bo w tym alternatorze może nie być podtoczenia do ustalenia pokryw i po rozebraniu już go nie złożysz. Nawet nie jestem w stanie policzyć ile takich alternatorów do mnie przyjechało po próbie naprawy w szopie pana Zdzicha.