Zaloguj się, aby obserwować  
Balzak

De Laval czy Westfalia

Polecane posty

Balzak    6

Zamierzam zakupić dojarkę przewodowa, i nie wiem na jaka postawić, moze wy mi cos pomożecie. Pytanie kieruje do użytkowników takowych marek, Wice piszcie wasze spostrzeżenia wady oraz zalety obu dojarek!!!

 

 

Pozdrawiam Balzak


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Jeśli ceny podobne to kup westwalie ja kupiłem delaval i lipa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Chcesz nową czy używaną ? Ja mam Delval i sprawuje sie pięknie a ma 10lat tylko jest jak nowka bo nie była używana ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Ja mam delaval od 98r i jeżeli chodzi o awaryjnośc to oprócz wymiany gum strzykowych i węże podciśnienia(wiadomo ze przy kazdej trzeba regularnie wymieniać) To żadnej awarii. Ale z tego co wiem to westfalia jest sporo tańsza i wcale nie gorsza od delaval.

 

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

My też będziemy teraz kupować dojarkę przewodową, ale firmy De Laval bo są tańsze części...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Tak a ja myslałem ze do westwali sa tansze czesci bo do delaval to moim zdaniem sa cholernie drogie. A wie ktoś może ile kosztuje kompletny aparat udojowy westwalii z licznikiem.??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A na ile krów? B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Bayer a powiedz mi jakie miałes aparaty udojowe w tej swojej przewodówce,

 

 

Pozdrawiam Balzak


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekd3    0

ja mam przewodówkę z DeLaval od 97r sprawuje się idealnie wymieniam tylko gumy pracuję na aparatach MilkMaster i żadnej awari przez 10 lat uważam żę Dalaval to pożądna firma w którą warto inwestować. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

po ile u ciebie są gumy (rozumie ze kolektory harmony) bo u mnie cos podrozały ostatnio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@bayer tak odchodząc od tematu to podłogę malowałeś w hali czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekd3    0

tak mam kolektory harmony wiesz nie pamiętam dokładnie ale coś ponad 100zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krowka    0

Słuchajcie ja osobiście posiadam WestfalieSurge i jestem z niej zadowolony. Ale Delawal nie jest złą firmą - dużo zależy przedewszystkim od lokalnego dealera, od serwisu i podejsciu do klienta. A nie ukrywajmy Westfalia jest niemiecką firmą, solidną, szybki działajacy serwis itp. Nie jest tania ale tez nie sadze by inne firmy byly o wiele tansze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tam mam De Laval juz pewnie z 5 lat albo i wiecej i chodzi luxx jak narazie mialem tylko jedno awarie praktycznie to nie awarja bo sie tlumik zapchal i silnik sie spalil i trzeba bylo do przewiniecia silnik zawiesc a tak to chodzi luxxx ja jo kupilem uzywano chyba wtedy to z zalozeniem to 15tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Ja mam przewodówkę Westfalii i hale DeLaval. Westfalia jest porządną firmą, DeLaval też. Wszystko zależy od dealera, który działa na twoim terenie. Hale użytkuje od 5 dni no i dojarnia sama w sobie jest oki, wszystko co fabryczne działa świetnie,ale montaż itd. jest do kitu. Najpierw ucinali bramkę bo była za długa i zawadzała o drugą ( złe rozmieszczenie ) , potem drugą ucinali i spawali. Powiedzieli, że dali ją do ocynkowania ale widać gołym okiem, że użyli ocynku w spray'u. Więc jak widzisz wszystko zależy od fachowców i dealera. Przewodówkę brałem używaną, i do tej pory ( 4 lata ) wszystko działa ;) . Sądzę, że obie te firmy są w porządku, jeszcze żeby pośrednicy tacy byli...


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

A powiedz skad ci diler montował hale i jeszcze jedna jakią miałes ta przewodówkie tzn jakie aparaty na ile stanowisk itp.

 

Pozdrawiam Balzak


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

może sie orientujecie ile kosztują aparaty udojowe z miernikami ilości mleka, firma obojętna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Montował nam dealer z Sierpca, gdyby dopilnował to by było oki ale wiadomo, że nigdy nie ma dużo czasu. Ogólnie i tak jesteśmy zadowoleni ;) . Teraz się kłócimy kto pójdzie doić na starej szpe bo wszyscy wolą hale ;) .


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

kiedyś gdy monopolistą na polskim rynku był alfa laval (de laval) nie było innego wyboru, to była to najlepsza firma .moim zdaniem dzisiaj westfalia prezentuje o wiele lepsze rozwiązania techniczne a ceny są porównywalne, i wbrew pozorom nie wyższe niż w de laval.oriętuje sie troche w sprawach finansowych tych dwoch firm i wiem że w ostatnich latach de laval nie jest juś tak dochodową firmąi nie ma tak dynamicznego rozwoju jak westfalia.nie mowiąc już o serwisie. mam zbiornik westfalii i kiedyś miałem awarię mieszadła to jak zadzwoniłem o godz 21 to rano przed 6 juz był serwis a oddalony jest o 40km.znajomuy też stawiał obore i za namowa swojego brata wziął hale de lavalu bo miała byc tańsza. ale jak zaczeli ją montowac to mówił że juz mial zrezygnować z tej firmy. zbiornik 3500 l kupil w westfalii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayer    16
@bayer tak odchodząc od tematu to podłogę malowałeś w hali czy co?

widzę że na prawdę nie jesteś w temacie,to jest specjalna żywiczna posadzka antypoślizgowa

 

@Balzak aparaty miałem StimoPuls C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMON178    0

Ja mam przewodówkę westfalia Surge i jestem z niej bardzo zadowolony. Nigdy nie było z nią problemów i diler jest tez oki bo przysyłają samochód co jakiś czas z płynami filtrami itp. Polecam delera firme DANZAP


Traktor jest bogiem,Oranie nałogiem,Żniwa zabawą,a Ropa podstawą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Ja mam alfa laval rurociągową z 1979roku. Mam ją od 10lat i jak na razie, to naprawialiśmy czujnik poziomu, uszczelnialiśmy ten szklany zbiornik i coś było naprawiane w pompie(tej, która jest pod tym szklanym zbiornikiem i tłoczy mleko do zbiornika), poza tym gdy nie działał prawidłowo czujnik poziomu, to skwaśniałe mleko skorodowało zbiornik od ciśnienia i trzeba go było wymienić no i tłumik założyliśmy oryginalny od c360 i jest teraz dużo ciszej. Mamy też schładzalnik alfa laval 500l z 1972 roku (okrągły) i jak na razie oprócz naprawy spalonego silnika (z winy użytkownika) i naprawy silnika od mieszadła z wymianą trybu, który nim obraca (oryginalny był plastikowy!) na toczony z mosiądzu nic się nie dzieje.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaldo    2

Ja od kąnd tylko pamiętam to w oborze była dojarka przewodowa DeLaval i jeszcze nie było w niej nic wymieniane prócz gum a mam ją jakieś 10/11 lat i sprawuje się pięknie :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj