Skocz do zawartości

Zdjęcie

De Laval czy Westfalia

24 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 03 luty 2008 - 15:16

De Laval czy Westfalia Zamierzam zakupić dojarkę przewodowa, i nie wiem na jaka postawić, moze wy mi cos pomożecie. Pytanie kieruje do użytkowników takowych marek, Wice piszcie wasze spostrzeżenia wady oraz zalety obu dojarek!!!

Pozdrawiam Balzak

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
De Laval czy Westfalia Dzisiaj, 10:32
  •  

#2 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 03 luty 2008 - 18:49

De Laval czy Westfalia Jeśli ceny podobne to kup westwalie ja kupiłem delaval i lipa

#3 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 03 luty 2008 - 18:51

De Laval czy Westfalia Chcesz nową czy używaną ? Ja mam Delval i sprawuje sie pięknie a ma 10lat tylko jest jak nowka bo nie była używana ;]
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#4 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 03 luty 2008 - 18:52

De Laval czy Westfalia Ja mam delaval od 98r i jeżeli chodzi o awaryjnośc to oprócz wymiany gum strzykowych i węże podciśnienia(wiadomo ze przy kazdej trzeba regularnie wymieniać) To żadnej awarii. Ale z tego co wiem to westfalia jest sporo tańsza i wcale nie gorsza od delaval.

Pozdro

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 luty 2008 - 18:55

De Laval czy Westfalia My też będziemy teraz kupować dojarkę przewodową, ale firmy De Laval bo są tańsze części...

#6 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów

Napisany 03 luty 2008 - 19:11

De Laval czy Westfalia Tak a ja myslałem ze do westwali sa tansze czesci bo do delaval to moim zdaniem sa cholernie drogie. A wie ktoś może ile kosztuje kompletny aparat udojowy westwalii z licznikiem.??

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 luty 2008 - 19:16

De Laval czy Westfalia A na ile krów? B)

#8 Share bayer

bayer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 04 luty 2008 - 14:06

De Laval czy Westfalia ja mam hale westfalii,wcześniej przez 4 lata miałem przewodówkę westfalii i niczego oprócz gum nie musiałem w niej wymieniać. POLECAM!!!

http://www.agrofoto...._223_365953.jpg

#9 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 11 luty 2008 - 18:22

De Laval czy Westfalia Bayer a powiedz mi jakie miałes aparaty udojowe w tej swojej przewodówce,

Pozdrawiam Balzak

#10 Share Darekd3

Darekd3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo ( hodowla bydła mlecznego, maszyny)

Napisany 11 luty 2008 - 18:43

De Laval czy Westfalia ja mam przewodówkę z DeLaval od 97r sprawuje się idealnie wymieniam tylko gumy pracuję na aparatach MilkMaster i żadnej awari przez 10 lat uważam żę Dalaval to pożądna firma w którą warto inwestować. :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów

Napisany 11 luty 2008 - 18:45

De Laval czy Westfalia po ile u ciebie są gumy (rozumie ze kolektory harmony) bo u mnie cos podrozały ostatnio

#12 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 luty 2008 - 18:48

De Laval czy Westfalia @bayer tak odchodząc od tematu to podłogę malowałeś w hali czy co?

#13 Share Darekd3

Darekd3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo ( hodowla bydła mlecznego, maszyny)

Napisany 11 luty 2008 - 18:57

De Laval czy Westfalia tak mam kolektory harmony wiesz nie pamiętam dokładnie ale coś ponad 100zł

#14 Share krowka

krowka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 02 marzec 2008 - 22:34

De Laval czy Westfalia Słuchajcie ja osobiście posiadam WestfalieSurge i jestem z niej zadowolony. Ale Delawal nie jest złą firmą - dużo zależy przedewszystkim od lokalnego dealera, od serwisu i podejsciu do klienta. A nie ukrywajmy Westfalia jest niemiecką firmą, solidną, szybki działajacy serwis itp. Nie jest tania ale tez nie sadze by inne firmy byly o wiele tansze.

#15 Share Grzesiek0090

Grzesiek0090

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 02 marzec 2008 - 22:50

De Laval czy Westfalia ja tam mam De Laval juz pewnie z 5 lat albo i wiecej i chodzi luxx jak narazie mialem tylko jedno awarie praktycznie to nie awarja bo sie tlumik zapchal i silnik sie spalil i trzeba bylo do przewiniecia silnik zawiesc a tak to chodzi luxxx ja jo kupilem uzywano chyba wtedy to z zalozeniem to 15tys

#16 Share Raczo

Raczo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 14:23

De Laval czy Westfalia Ja mam przewodówkę Westfalii i hale DeLaval. Westfalia jest porządną firmą, DeLaval też. Wszystko zależy od dealera, który działa na twoim terenie. Hale użytkuje od 5 dni no i dojarnia sama w sobie jest oki, wszystko co fabryczne działa świetnie,ale montaż itd. jest do kitu. Najpierw ucinali bramkę bo była za długa i zawadzała o drugą ( złe rozmieszczenie ) , potem drugą ucinali i spawali. Powiedzieli, że dali ją do ocynkowania ale widać gołym okiem, że użyli ocynku w spray'u. Więc jak widzisz wszystko zależy od fachowców i dealera. Przewodówkę brałem używaną, i do tej pory ( 4 lata ) wszystko działa ;) . Sądzę, że obie te firmy są w porządku, jeszcze żeby pośrednicy tacy byli...

Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

#17 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 16:01

De Laval czy Westfalia A powiedz skad ci diler montował hale i jeszcze jedna jakią miałes ta przewodówkie tzn jakie aparaty na ile stanowisk itp.

Pozdrawiam Balzak

#18 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 17:47

De Laval czy Westfalia może sie orientujecie ile kosztują aparaty udojowe z miernikami ilości mleka, firma obojętna?

#19 Share Raczo

Raczo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 21:56

De Laval czy Westfalia Montował nam dealer z Sierpca, gdyby dopilnował to by było oki ale wiadomo, że nigdy nie ma dużo czasu. Ogólnie i tak jesteśmy zadowoleni ;) . Teraz się kłócimy kto pójdzie doić na starej szpe bo wszyscy wolą hale ;) .

Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 04 marzec 2008 - 07:33

De Laval czy Westfalia kiedyś gdy monopolistą na polskim rynku był alfa laval (de laval) nie było innego wyboru, to była to najlepsza firma .moim zdaniem dzisiaj westfalia prezentuje o wiele lepsze rozwiązania techniczne a ceny są porównywalne, i wbrew pozorom nie wyższe niż w de laval.oriętuje sie troche w sprawach finansowych tych dwoch firm i wiem że w ostatnich latach de laval nie jest juś tak dochodową firmąi nie ma tak dynamicznego rozwoju jak westfalia.nie mowiąc już o serwisie. mam zbiornik westfalii i kiedyś miałem awarię mieszadła to jak zadzwoniłem o godz 21 to rano przed 6 juz był serwis a oddalony jest o 40km.znajomuy też stawiał obore i za namowa swojego brata wziął hale de lavalu bo miała byc tańsza. ale jak zaczeli ją montowac to mówił że juz mial zrezygnować z tej firmy. zbiornik 3500 l kupil w westfalii.