Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z podnośnikiem U3512

139 odpowiedzi na ten temat

#101 Share Przemas15

Przemas15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa , samochody

Napisany 08 maj 2010 - 19:29

Problem z podnośnikiem U3512 Mógł ci się zerwać gwint na cięgłach
SKR Smutny Koniec Rolnictwa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z podnośnikiem U3512 Dzisiaj, 07:10
  •  

#102 Share KamilK199

KamilK199

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO,MOTORYZACJA I IMPREZY=KOBIETY:)

Napisany 08 maj 2010 - 19:58

Problem z podnośnikiem U3512 Cylider jest cały,ale sprawdze ta spręzyne moze właśnie ona coś nawaliła.
Ursus:360, 360 3P,Białoruś JUMZ koparka rolnicza,MF 595 MKII MP:)
a w przyszłości Fendt(612 145KM) lub MF(8110-8120,135-145KM):)
Jeśli jesteś z okolic Wielunia i Sieradza napisz:)

#103 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 08 maj 2010 - 21:07

Problem z podnośnikiem U3512 @kris14 ma racje, masz coś nie tak z tą sprężyną. Coś się mogło zaciąć itp. W ostateczności mógł ci pęknąć taki popychacz od tej sprężyny, trzeba zdjąć pokrywę i powinno go być widać, trudno mi opisać, jak on wygląda. Taki kilkunastoprocentowy odlew, a na końcu zatoczony pręt.

Jak by mu się zerwał gwint na cięgłach, to byłoby to słychać i widać...

#104 Share KamilK199

KamilK199

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 09 maj 2010 - 12:42

Problem z podnośnikiem U3512 no dokładnie z tym gwintem to bym zauwazyl, ale jest w porzadku jutro jeszcze raz rozbiore pokrywe i zobacze
Dzięki chłopaki:)jak zrobie to oczywiscie napisze...

#105 Share przemek1025a

przemek1025a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 09 maj 2010 - 13:03

Problem z podnośnikiem U3512 przedewszystkim to ja by ci zaproponował wykręcic ten rozdzielacz pod siedzeniem i przeczyścic ja też miałem takie objawy jak ty, same ramiona podnosił a jak już podpieło mu się rotacyjną to wogule nie podniusł albo szarpał a kiper działał rozkręciłem ten właśnie rozdzielacz i tam pod takim zaworkiem był paproch jak go wyjołem i poskręcałem było wszystko w porządku.

#106 Share KamilK199

KamilK199

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 09 maj 2010 - 16:17

Problem z podnośnikiem U3512 ten rozdzielacz jest dobry,sprawdziłem i dziękuje kris14 i wsk125ccm,poluzowała sie kontra od spręzyny a byla zasłonieta gumowa oslona i nie byl jej widac,dokrecilem i bez problemu podniosl mi agregat, dzieki za nadsunięcie tropu:)

#107 Share kaammil

kaammil

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 13 listopad 2010 - 17:58

Problem z podnośnikiem U3512 Proszę o wyjaśnienie działania siłowej czyli jak się jej używa do czego i w jakim ma być położeniu..
Mam ursusa 3512 od dziś więc proszę o wyrozumiałość i nie odsyłanie mnie na inną stronę tylko o jak najprostsze wyjaśnienie :D

#108 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 13 listopad 2010 - 18:34

Problem z podnośnikiem U3512 http://obrazki.elekt..._1285663036.jpg przeczytaj to, wiele przydatnych informacji.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#109 Share edpawel

edpawel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,jazda konna,motoryzacja

Napisany 13 listopad 2010 - 19:52

Problem z podnośnikiem U3512 http://torrent-spide...f_255__pl__jpg/     Napewno sie przyda  :D

#110 Share zbozowy

zbozowy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 13 listopad 2010 - 19:53

Problem z podnośnikiem U3512 a z ta regulacja cisnieniowa o co chodzi?

Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share kaammil

kaammil

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 13 listopad 2010 - 20:29

Problem z podnośnikiem U3512 A tak po naszemu to jak to jest ?
Tzn do czego to sie stosuję i JAK?!

hehe prosze o odpowiedź a nie odsyłanie do instrukcji ; )

#112 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 13 listopad 2010 - 23:46

Problem z podnośnikiem U3512 Ja w moim MF255 siłowej używałem tylko w orce.Dźwignie od pozycyjnej ustaw tak aby pług był w górze a do opuszczania używaj siłowej.Ruszając w orce popchnij siłową max do przodu aby pług szybko się zagłębił i następnie nieco cofnij aby ustawić właściwą głębokość orki.O ile cofnąć to zależy od tego jak głęboko i jaką ziemie orzesz.Do tego szybko dojdziesz tylko trzeba próbować.Co do ciśnieniowej to nie wiem bo nasze MF'y nie były w taką wyposażane.
A tak na koniec- jeśli już wszystkie sposoby zawiodły i sprzęt dalej nie chce działać -
PRZECZYTAJ INSTRUKCJĘ OBSŁUGI!!! :D ;[ ;[

#113 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 14 listopad 2010 - 10:46

Problem z podnośnikiem U3512 Tylko niektóre MF miały regulację ciśnieniową, do tego potrzebny jest specjalny dźwig zakładany na TUZ i podczepiany łańcuchem do dyszla np. rozrzutnika. O ile się pamiętam ciągniki posiadające ciśnieniową miały czarną naklejkę na tarczy przy dźwigni. Ciśnieniowa przenosi część ciężaru za pomocą łańcucha i TUZ na tylne koła, co bardzo może się przydać w przypadku lubiących się kopać MF. Osobiście nie używam z powodu braku odpowiedniego dźwigu, choć u nas MF posiada takową regulację.

#114 Share roltech

roltech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 26 grudzień 2010 - 17:28

Problem z podnośnikiem U3512 Każdy MF produkowany w Polsce ma regulację siłową, przednie położenie dźwigni regulacji pozycyjnej.
Regulacja siłowa umożliwia pracę pługiem bez koła kopiującego. Jest to bardzo dobra opcja pracy podnośnika, zmniejsza poślizg kół ciągnika, zużycie paliwa, zwiększa wydajność pracy. Wadą jej jest, różnicowanie głębokości orki w zależności od zwięzłości gleby. Osobiście używam jej w swoim c-360. Sąsiad (posiadacz ursusa 2812) nie dawał się do niej przekonać przez 2 lata, do czasu aż mu koło w pługu odpadło. Potem stwierdził. "Ty wiesz, to super sprawa" :lol:

#115 Share edpawel

edpawel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,jazda konna,motoryzacja

Napisany 28 grudzień 2010 - 11:34

Problem z podnośnikiem U3512 Odnosnie regulacji cisnieniowej to tez posiadam (czarne tlo i brak blokady śrubka) ja orze na silowej ale kułko w pługu użytkuje jakbym oral na pozycyjnej:P Na niekturych polach bez silowej by niebylo orania (pług 3*35) albo czasami 2*35 i do podkladki 3*40 ale na gurkach juz niedaje rady:P

#116 Share marek1012

marek1012

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 17:45

Problem z podnośnikiem U3512 szukam pomocy mam problem z podnośnikiem podnosnik podnosi dolne ciegła tylko wtedy gdy sa nie obciażone gdy stane na ciegla opadają pod moim ciężarem. zauważylem tez że ciegla opadają same gdy wcisnę sprzęgło albo wyłącze silnik czy ktoś miał już taki przypadek jak to naprawic czy to jest wina rozdzielacza pod siedzeniem. z rozdzielaczem jest tak że gdy przesunę go na prawo a potem suwak ustawię na stały wydatek to ramiona też idą do góry

#117 Share mistrzgtsv6

mistrzgtsv6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 13 kwiecień 2011 - 19:15

Problem z podnośnikiem U3512 Miałem podobny przypadek w swoim mf 255 http://www.agrofoto....-255-podnosnik/ tam jest pompa i rozdzielacz taki sam jak w 3512 (w 3512 pompa różni się jedynie zaworem bezpieczeństwa). Wg twojego opisu rozdzielacz zachowuje się prawidłowo zacznij od sprawdzenia czy ciągnik da radę kiprować przyczepę.
U mnie też ciągnik dał radę podnieść jedynie same ramiona gdy na nie stanąłem to opadały, w moim 255 przyczyną był opiłek metalu który wpadł do zaworu bezpieczeństwa i zawór nie mógł się zamknąć powodując brak ciśnienia w układzie hydraulicznym, naprawa polegała na wykręceniu z pompy w/w zaworu rozłożenie go na części wyjęcie opiłka metalu, złożenie zaworu i wkręcenie go w pompę (oczywiście operacja ta jest pracochłonna bo aby się dostać do pompy trzeba odkręcić rozdzielacz, siedzenie, ramiona itp. i zdjąć górną część korpusu).
Jeżeli ciągnik nie da rady ponosić także przyczepy proponuje najpierw odkręcić rozdzielacz, będzie tam rurka która idzie od pompy do rozdzielacza, rurka ta musi być wciśnięta w pompę zatkaj tą rurkę palcem i zakręć rozrusznikiem (dzwignie podnośnika ustaw na podnoszenie) jezeli dasz radę zablokować palcem wypływający olej z tej rurki to jest coś nie tak w środku (pompa lub zawór) bynajmniej u mnie tak było, po naprawie nie da rady się jej zatkać. Warto jest też zmienić uszczelniacze na tej rurce jeżeli się zużyją to może też być przyczyną braku ciśnienia w hydraulice.

#118 Share marek1012

marek1012

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 24 kwiecień 2011 - 10:21

Problem z podnośnikiem U3512 dzięki za pomoc już naprawilem problem wymieniłem rurkę łaczącą pompe i rozdzielacz 14 zeta i oczywiście rozdzielacz 295 zeta podnośnik chodzi jak nowy

Edytowany przez marek1012, 24 kwiecień 2011 - 10:25.

#119 Share Marek68

Marek68

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 03 czerwiec 2011 - 14:06

Problem z podnośnikiem U3512 Przy podniesieniu na wysokość 3/4 i mniej, słychać stuki w pompie lub zaworze słychać stuki i grzechotanie ( przy włączonym silniku, ale podnośnik nie opada) . Przy zgaszonym silniku opada w 5 minut wydając dziwne odgłosy i szmery ( z ciężką maszyną ). Czego może dotyczyć wada ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 czerwiec 2011 - 14:15

Problem z podnośnikiem U3512 Ten model tak ma.