Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z podnośnikiem U3512

139 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Lukas85

Lukas85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, motoryzacja, informatyka

Napisany 03 luty 2008 - 14:46

Problem z podnośnikiem U3512 Witam
Mam pytanie do użytkowników ursusa 3512. Czy ktos z Was sie orientuje czy jest mozliwosc przerobienia reduktora od hydrauliki, zeby nie trzeba było za kazdym razem przełączac dzwigni pod siedzeniem do działania podnosnika albo wyjsc hydraulicznych? Rozwiazanie standardowe z taki przełaczaniem jest szczegolnie niewygodne podczas łądowania bel podnosnikiem masztowym zaczepianym na tył ciagnika.
Ursus C-330, Ursus 3512, New Holland TD90D, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z podnośnikiem U3512 Dzisiaj, 03:25
  •  

#2 Share jasiekt

jasiekt

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:mechanika naprawy rolnictwo

Napisany 03 luty 2008 - 14:59

Problem z podnośnikiem U3512 rozwiązania tego broblemu nie znam ale zawsze możesz zrobić sobie dłuższą dzwignie

#3 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 03 luty 2008 - 15:09

Problem z podnośnikiem U3512 ten problem był już poruszany wiele razy na forum i nadal nie ma jednoznacznej odpowiedzi

#4 Share Lukas85

Lukas85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 03 luty 2008 - 15:38

Problem z podnośnikiem U3512 Szkoda to naprawde powazny problem w tym modelu. Jeszcze nie rozkrecalem tego elementu ale za jakis czas to zrobie i zobacze moze da sie usunac przełącznik oddzielajacy oba kanały od siebie i do obejsc, umozliwiajac puszczanie oliwy jednoczesnie na oba wyjscia
Ursus C-330, Ursus 3512, New Holland TD90D, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

#5 Share tomek15h

tomek15h

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,
    motoryzacja ,
    mechanika,
    budowa maszyn

Napisany 03 luty 2008 - 18:27

Problem z podnośnikiem U3512 Z tego co mi wiadomo to nie ma możliwości ominięcia tego fatalnego rozwiązania.Swego czasu mechanik który zajmuje sie mf na codzień proponował mi dorobienie drugiej niezależnej pompy i całej instalacji na hydraulikę zewnętrzną.

#6 Share Lukas85

Lukas85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 03 luty 2008 - 19:10

Problem z podnośnikiem U3512 to w takim razie nic nie da sie zrobic trudno trzeba jakos z tym zyc :-)

#7 Share marcin z małopolski

marcin z małopolski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 03 luty 2008 - 22:58

Problem z podnośnikiem U3512 a jesli by całkowinie wyrzucić ten rozrzielnik i dać tam jakiś trujnik albo coś z tego rodzaju tak zeby cały czas szło ciśnienie na podnosnik i na rozdzielacz hydrauliki.
Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

#8 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 04 luty 2008 - 08:50

Problem z podnośnikiem U3512 Witam
Nie mam takiego ciągnika ale z tego co się przypatrywałem to danie trójnika spowoduje przepływ oleju tam gdzie będzie lżej czyli nic nie będzie działać olej pójdzie po prostu na przelew.
Wiem że w nowych 3512 niema tego problemu a przynajmniej widziałem na wystawie takiego w którym nie trzeba było wajhować.
Jedyne rozwiązanie nie wymagające dużego wkładu finansowego to połączyć wszystko w szereg tak jak to jest w innych ciągnikach. I w tym przypadku akurat rozdzielacz hydrauliki zewnętrznej byłby jako pierwszy potem podnośnik. trzeba by tylko sprawdzić gdzie w tych ciągnikach jest zapewniony zawór bezpieczeństwa aby i on był wpięty w instalację.

#9 Share Mateusz Rogowski

Mateusz Rogowski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 02 grudzień 2008 - 20:06

Problem z podnośnikiem U3512 Witam, potrzebuje pomocy w sprawie Ursusa 3512. Mam kilka pytań: W moich prospektach i innych źródła widze że Ursusy te maja w wersji podstawowej hydraulike jednokierunkową a w opcji dwu, jak zamontowac ten drugi obieg?? Tak samo jest z hydrostatycznym układem kierowania, jak zamontowac Orbitrol?? Czy zakłdanie tego wspomagania wiąże sie z wymianą części przedniej osi??
Prosze o podpowiedzi bo jest to dla mnie ważne i z góry dziękuje za pomoc :)
Tylko Polski Ursus !!!!!!!!!!!!!!!!!!

#10 Share Ursusik

Ursusik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 03 grudzień 2008 - 19:00

Problem z podnośnikiem U3512 Co do hydrauliki to nie jestem pewien ale chyba wstawia sie trójnik od głównego zasilania i podpina sie dodatkowy rozdzielacz,a Jesli chodzi o wspomaganie to orbitrol wstawia sie w miejsce przekładni kierowniczej,a jesli chodzi o przednią oś to nie ma potrzeby jej wymiany gdyz jest ona przystosowana do mocowania uchwytów z siłownikami.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share darek210

darek210

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 23:08

Problem z podnośnikiem U3512 Ursus 3512 posiada w stanardzie rozdzielacz z 3 pozycjami
1- hydraulika zewnętrzna można wtedy wywracać np. przyczepę niedziała wtedy podnośnik
2- podnośnik działa reszta jest wyłączona
3- jest zaślepiona jednak istnieje możliwość zamątowania przewodu i wtedy będzie działał i podnośnik i hydraulika zewnętrzna.

#12 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 15 grudzień 2008 - 18:34

Problem z podnośnikiem U3512

3- jest zaślepiona jednak istnieje możliwość zamontowana przewodu i wtedy będzie działał i podnośnik i hydraulika zewnętrzna.

Wiele osób już próbowało połączyć hydraulikę i podnośnik i jeszcze nie słyszałem żeby komuś się udało. Była już o tym mowa na forum, ale nikt nie podał jednoznacznej odpowiedzi. Napisz coś więcej o swoim ulepszeniu, na pewno się przyda...

#13 Share darek210

darek210

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 13:27

Problem z podnośnikiem U3512 Niestety moja wiedza na ten temat jest czysto teoretyczna[ niemiałem potrzeby tego wykonywać] i pochodzi z instrukcji obsługi. Napisali w niej że należy przepiąć przewód [mósi być elastyczny] z jednej strony na drógą i zamienić zaślepki.
Twiedzą że będzie wtedy dziać i podnośnik i hydraulika jednak ja tego nie robiłem.

#14 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 19 grudzień 2008 - 18:11

Problem z podnośnikiem U3512 No i ja jestem kolejnym użytkownikiem takiego typu hydrauliki i też jestem zdania że to nie działa :)

#15 Share Maciej91

Maciej91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 29 grudzień 2008 - 19:41

Problem z podnośnikiem U3512 kolega ma racje z tym trzecim rozwiązaniem czyli działający razem podnośnik i hydraulika dziś robiłem mojego 2812 i to działa naprawdę.

#16 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 29 grudzień 2008 - 20:31

Problem z podnośnikiem U3512 Jak możesz napisz co dokładnie zrobiłeś?

P.S nie wiem jak kolega powyżej to zrobił że mu działa bo jak tak zrobiłem i okazało się że podnośnik rzeczywiścice podnosi ale nie opuszcza!!! W instrukcji napisane jest że służy to głównie do pracy z turem gdyż podczas operownia turem podnośnik z opciążeniem nie opada nam. Rozebrałem to ustrojstowo pod siedzenie i okazało się że nie ma rady żeby podnośnik i hydraulika zewnętrzna działała w jednym momencie

#17 Share Andrzej1956

Andrzej1956

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 27 marzec 2009 - 12:23

Problem z podnośnikiem U3512 Witam, kilka lat temu nabyłem nowego 3512, maszynka ma teraz około 5000mtg. i jestem z niego ogólnie zadowolony, jedyne co mnie w nim denerwuje to podnośnik który przy dźwiganiu znacznych ciężarów dosyć głośno sie odzywa[stuka]. Jeżeli ktoś z was zna przyczyne tego stukania to był bym wdzięczny za pomoc. Kiedy ciągnik był na gwarancji zgłosiłem to i w serwisie powiedzieli że to prawdopodobnie odzywa sie zębatka napędzająca pompe ale nic z tym nie zrobili.

#18 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 27 marzec 2009 - 16:43

Problem z podnośnikiem U3512 Jak to się mówi ten typ tak ma...
Mi się wydaje że to stukają tłoczki w pompie, kiedy jest ona zbytnio obciążona...

#19 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 27 marzec 2009 - 17:01

Problem z podnośnikiem U3512 Stuka ponieważ cylinder od podnośnika dotyka do koła talerzowego w pewnej pozycji tzn przy podniesionym tak na 3/4 wysokości przynajmniej w moim tak jest ale żeby stukłao podczas podnoszenia i na postoju to coś dziwnego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 marzec 2009 - 17:07

Problem z podnośnikiem U3512 Cylinder jest przykręcony do obudowy także nie wiem jakim cudem może on w "pewnej pozycji" dotykać koła talerzowego :blink: .