Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z podnośnikiem U3512

139 odpowiedzi na ten temat

#41 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1433 postów

Napisany 02 maj 2009 - 20:40

Problem z podnośnikiem U3512 Foty już wrzuciłem do galeri ale jeszcze nie zostały zatwierdzone (nie wiadomo kiedy się to stanie) niecierpliwym moge przesłać na gg. Jeszcze tylko nie skończyłem podłanczać wyjść gniazd hydrauliki bo w sklepie zbrakło przewodów 600mm i gniazd :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z podnośnikiem U3512 Dzisiaj, 20:27
  •  

#42 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 14 maj 2009 - 21:49

Problem z podnośnikiem U3512 Czy u was też, kiedy przełączy się pod siedzeniem wajchę na położenie "2" (do góry) a wajchę podnośnika na stały wydatek to ona ucieka samowolnie i szybko do dołu - dziś to zauważyłem, wcześniej tego nie było ;)
I czy rozdzielacz można tak ustawić, aby działał obustronnie (owijarka obracała się w obie strony i blokowała kiedy wajcha rozdzielacza jest w położeniu neutralnym)?? Może to że obraca się tylko w jedną stronę i nie blokuje owijarki wynika z wyżej wymienionej przyczyny??

PS. Na położeniu "1" podnośnik podnosi się max do góry i nie chce opaść dopóki nie przełączy się rozdzielacza na położenie "podnośnik"

#43 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9491 postów

Napisany 14 maj 2009 - 22:03

Problem z podnośnikiem U3512 Dźwignia podnośnika sama ucieka z pozycji stały wydatek?? Hmm coś z rozdzielaczem w środku jest nie tak.
Żeby owijarka kręciła się w drugą stronę to wystarczy trzymać dźwignię rozdzielacza w drugą stronie (tego przy lewym błotniku). Standardowe położenie dźwigni jest w pozycji neutralnej czyli na środku. Ciągnąc do przodu lub do tyłu dźwignie nie ma blokady pozycji i jak puszczasz powinna wrócić do wcześniejszej pozycji.
Położenie 1 jest do przyłączenia dodatkowego rozdzielacza do tura i podnośnik będzie szedł do góry po to żeby dociążenie przypięte na podnośniku było zawsze podniesione.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#44 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1433 postów

Napisany 15 maj 2009 - 20:54

[...]I czy rozdzielacz można tak ustawić, aby działał obustronnie (owijarka obracała się w obie strony i blokowała kiedy wajcha rozdzielacza jest w położeniu neutralnym)?? Może to że obraca się tylko w jedną stronę i nie blokuje owijarki wynika z wyżej wymienionej przyczyny??

Kolego nie mów że do tej pory odkąd używasz owijarki miałeś cały czas ustawiony rozdzielacz na jednostronnego działania !!! :D . Poprostu w rozdzielaczu masz takie śrubke na śrubokręt i musisz ją wkręcić i masz rozdzielacz dwustronnego działania. Masz może prase? Jak tak to jak ty nią prasujesz? ;)

#45 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 18 maj 2009 - 21:22

Problem z podnośnikiem U3512 Śrubka jest wykręcona, z prasą chodził kilka sezonów bez problemów i ?? ;)
W ustawieniu wajchy pod siedzeniem, na podnośnik wajcha po prawej też sama ucieka do dołu kiedy jest ustawiona na stały wydatek, przy normalnym podnoszeniu i opuszczaniu podnośnika jest prawidłowo.

#46 Share qwedffgdsxdfs

qwedffgdsxdfs

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 20 maj 2009 - 09:12

Problem z podnośnikiem U3512 hej czy dużo obciążam pompę gdy do hydrauliki którą mam ustawioną na obustronnego działania mam tura który ma siłowniki jednostronnego działania? czy długo tak pochodzi?

#47 Share emilchaja

emilchaja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 20 maj 2009 - 21:03

Problem z podnośnikiem U3512 nie rozumiem po co masz ustawioną hydraulikę zewnetrzną na siłownik dwustronnego działania skoro przy turze masz siłownik jednostronnego działania ;) jeśli możesz to wyjaśnij cel takiego ustawienia hydrauliki.

#48 Share qwedffgdsxdfs

qwedffgdsxdfs

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 22 maj 2009 - 10:57

Problem z podnośnikiem U3512 bo jak podłączam pod ten zawór belówkę to bym musiał rozdzielacz przestawiać

#49 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1433 postów

Napisany 01 czerwiec 2009 - 21:30

Nie ma takiej możliwości połączyć hydraulikę zew. z podnośnikiem bez dodatkowej pompy użytkownik marcin87 myśli ze odkrył coś na co nie wpadł Ursus,lub Maseey Feguson,ten korek służy do podłącenia siłownika dodatkowego aby wzmocić udźwig podnośnika,ja rozumiem co on to zrobił ale to nie będzie działało tak jak oddzielny obwód to może przydać sie może do pługów obrotowych,ale w innych sytyuacjach będzie konflikt Pozdrawiam

Co ty tam wiesz :P Już 100 bel owijarka wywaliła i nic się nie dzieje normalnie chodzi.
Obiecałem że dodam do galeri i jest udało się. Długo ale tyle razy dodawałe to zdjęcie i dopierio dzisiaj zostało zakceptowane
http://www.agrofoto....mage145261.html

#50 Share emilchaja

emilchaja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 03 czerwiec 2009 - 09:20

Problem z podnośnikiem U3512 Do czego podłączyłeś ten dodatkowy wąż bo na zdjęciu nie widać,jeśli możesz to napisz.Z góry dzięki :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1433 postów

Napisany 03 czerwiec 2009 - 12:01

Problem z podnośnikiem U3512 Zamontowałem nowy rozdzielacz dwusekcyjny (bo całość sterowana jest za pomocą rozdzielacza) jedna sekcja jest dwustronnego działania a druga jednostonnego. Złącza są normalnie wyprowadzone do tył ciągnika (jest ich 3) i pod trzecią podpina się ten przewód (jeżeli akurat potrzebne jest ci złącze jednostronnego działania odpinasz przewód od podnośnika i podpinasz np. przyczepe- takie rozwiązanie jest funkcjionalne. Jeżeli ktoś chce sprawdzić że takie rozwązanie naprawde działa wystarczy że kupi przewód wkręci w to miejsce i podłączy pod złącze hydr. zew. (ale rozdzielacz trzeba ustawić -wykręcić wkręt- na jednostronne działanie) :P

#52 Share emilchaja

emilchaja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 03 czerwiec 2009 - 12:16

Problem z podnośnikiem U3512 dzięki za odpowiedź zrozumiałem,mógł byś trochę wiecej fotek wrzucić z tej przeróbki?

#53 Share rolnik9407

rolnik9407

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Zainteresowania:motory,rolnictwo i wszystko co z nim zwiozane.

Napisany 03 czerwiec 2009 - 12:46

Problem z podnośnikiem U3512 Znalazłem dobrą wiadomość dla posiadaczy używanych MF255 oraz Ursus 3512 reduktory biegów pełzających można już zamawiać, jako części zamienne do samodzielnego montażu.
Moje filmiki na YT http://www.youtube.com/user/rolnik9407 Polecam!!!!!!!!!

#54 Share emtecc

emtecc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 03 czerwiec 2009 - 21:30

Znalazłem dobrą wiadomość dla posiadaczy używanych MF255 oraz Ursus 3512 reduktory biegów pełzających można już zamawiać, jako części zamienne do samodzielnego montażu.

Napisałeś to trochę nie jasno ;) :P Masz na myśli zwalniacz??

#55 Share rolnik9407

rolnik9407

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 04 czerwiec 2009 - 14:10

Problem z podnośnikiem U3512 Ciągniki 3502, 3702, 3512 4022, 4512, 5312, 5712 można będzie je wyposażyć w reduktory biegów pełzających czyli jak kolega to u joł zwalniacze , zapewniających min. prędkość jazdy od 0,5 km/h.

#56 Share arek92

arek92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 04 czerwiec 2009 - 14:20

Problem z podnośnikiem U3512 A gdzie je można kupić i jaka jest ich cena?

#57 Share rolnik9407

rolnik9407

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 04 czerwiec 2009 - 17:10

Problem z podnośnikiem U3512 Dokładnie nie wiem ale pewnie u jakiegoś przedstawiciela Ursusa.
Ursus na ten zrobił dużo zmian i dostosowuje swoje wyroby do wymogów dyrektyw UE. Od III kwartału bieżącego roku dostępne będą ciągniki rolnicze z nowymi silnikami. Początkowo będą to cztery modele o mocy od 50 KM do 158,5 KM.
Zmienia się także oferta ciągników montowanych w wersji standard. Zmiany dotyczą między innymi: kabiny, instalacji hydraulicznej, podnośników: przedniego i tylnego oraz skrzyni biegów.

#58 Share krynio

krynio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 04 czerwiec 2009 - 19:18

Ciągniki 3502, 3702, 3512 4022, 4512, 5312, 5712 można będzie je wyposażyć w reduktory biegów pełzających czyli jak kolega to u joł zwalniacze , zapewniających min. prędkość jazdy od 0,5 km/h.

Widzę że jesteś czytelnikiem Agromechaniki :-).
W praktyce do czego sie przydaje ten reduktor pełzający ?

#59 Share emtecc

emtecc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 04 czerwiec 2009 - 22:10

Problem z podnośnikiem U3512 ale pytanie po co zwalniacz. Wychodzi Ci więcej biegów a czym więcej to chyba lepiej

...Ale Reduktor biegów pełzających to wychodzi na to że współpracuje z biegami na reduktorze, ... ale to nie miałoby sensu.
Jeśłi byłby to zwalniacz pozwalający robić półbiegi pomiędzy każdym przełożeniem miałoby to sens i byłby bardzo użyteczny. Pewnie "ową część - reduktor" montować sie będzie w miejsce wstawki pomiędzy skrzynią pośrednią i wyglądać będzie jak coś w rodzaju hamulca z satelitami w środku

Ciekawe jaka cena
Ja myślę że w 2000zł się nie zmieści + do tego robocizna około 800zł

Edit:
Ktoś może podesłać mi ten artykuł??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share arek92

arek92

Zaawansowany