Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z podnośnikiem U3512

139 odpowiedzi na ten temat

#21 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9432 postów

Napisany 27 marzec 2009 - 17:09

Problem z podnośnikiem U3512 To stuka pompa bo jest tłoczkowa. Ten ciągnik tak ma. Też mam 3512 :blink:

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Ursus C-360 3P

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Ursus
  • 15500.00 PLN
  • 19 cze 2017
Ciagnik Ursus c-360 szt.2

• 12800.00 PLN
  • 19 cze 2017
Ursus 1224 DL FINN Turbo + Nowy Tur

• 59000.00 PLN
  • 18 cze 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z podnośnikiem U3512 Dzisiaj, 11:54
  •  

#22 Share Andrzej1956

Andrzej1956

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 27 marzec 2009 - 19:00

Problem z podnośnikiem U3512 Chciałbym jeszcze dodać że im bardziej rozgrzewa sie olej tym bardziej stuka. Dzieje sie to od nowości.

#23 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 27 marzec 2009 - 19:31

Problem z podnośnikiem U3512 Mimo wszystko ja uważam, że jest to jednak objaw zużytej pompy. Mój 3512 też stuka, ale zdecydowanie nie od nowości. Miałem także 255 i on zdecydowanie nie stukał

#24 Share arek92

arek92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 27 marzec 2009 - 19:54

Problem z podnośnikiem U3512 U mnie też stuka jak się podnosi do końca ale wydaje mi się że to przez kulkę którą odbija ciśnienie.

#25 Share volf

volf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 27 marzec 2009 - 23:10

Problem z podnośnikiem U3512 A ja mam wrażenie, że te stuki pochodzą z obudowy sprzęgła, ale może dźwięk się przenosi. Nie wydaje mi się, aby wynikało to ze zużycia pompy. U mnie ten objaw pojawił się gdzieś przy 500mth, teraz ciągnik ma 4000mth a pompa działa bez zastrzeżeń-jeśli chodzi o udźwig. Może ktoś wymieniał pompę i może potwierdzić, że stuki wynikają z jej zużycia...

#26 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7078 postów

Napisany 28 marzec 2009 - 11:13

Problem z podnośnikiem U3512 Ja zmieniałem pompę w 4514 [pompa jest praktycznie taka sama] to puka od dnia zamontowania :D
Zepsuta pompa nie pukała :blink:

#27 Share mariusz3512

mariusz3512

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 28 marzec 2009 - 11:34

Problem z podnośnikiem U3512 W moim 3512 stuka tez od nowości, a w MF 255 nic nie słychac a pompa nie była robiona i trzyma sie (85 rok). Dodam ze w orce tez słychac pompe gdy pług podrywa. Widocznie ten typ tak ma :blink:

#28 Share Grzesiekclassic

Grzesiekclassic

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 28 marzec 2009 - 18:37

Problem z podnośnikiem U3512 U nas w MF 255 stuka tylko wtedy gdy się za wysoko podniesie podnośnik
Sprzedam kolepkę od foliarki do stawiania bel

#29 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 28 marzec 2009 - 19:31

Problem z podnośnikiem U3512 Pomyślcie trochę :blink: .

Zawór przeciążeniowy stuka. A że pompa tłoczkowa z tłoczkami umieszczonymi przeciwlegle, to ciśnienie jest podawane skokowo i dlatego puka, zwłaszcza przy maksymalnie podniesionym podnośniku gdzie całośc oleju idzie przez zawór przeciążeniowy.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#30 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 marzec 2009 - 19:55

Problem z podnośnikiem U3512 Było by to całkiem możliwe, ale nie ma różnicy, czy podnośnik jest podniesiony do końca czy do połowy. Gdy podniesie się na odpowiednią wysokość rozdzielacz zamyka cylinder i olej spływa do skrzyni, jednak nie przez zawór przeciążeniowy! Gdyby było tak jak piszesz to przy podniesionym podnośniku pompa pracowała by cały czas pod znamionowym ciśnieniem :blink: .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 28 marzec 2009 - 20:07

Problem z podnośnikiem U3512 No ten typ tak ma. Niezauważasz że jak podnosnik lekko opuści pod ciężarem to zaraz go pompa podniesie. Jak podnośnik jest pusty nieobciążony to wtedy jest tak jak napisałeś i dlatego niestuka.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#32 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1327 postów

Napisany 01 maj 2009 - 16:56

Problem z podnośnikiem U3512 odświeżam

Uporałem się z największym niedociągnienciem ursusa/mf. Chodzi tu o hydraulikę i to że podczas używania hyd. zew. nie można używać podnośnika, a ja nie chcąc się chwalić zrobiłem że podnośnik i hyd. zew. działaja niezależnie od położenia tego drążka pod siedzeniem :) . Czy na af są zainteresowani tym sposobem- koszt to jakieś 700zł? Służe pomocą! :)

#33 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7078 postów

Napisany 01 maj 2009 - 18:52

Problem z podnośnikiem U3512 Ja jestem zainteresowany :)
Jak chcesz to pisz tutaj... zawsze się przyda :)

#34 Share emilchaja

emilchaja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 01 maj 2009 - 19:19

Problem z podnośnikiem U3512 Witam ja też jestem zainteresowany twoim rozwiazaniem, jesli możesz to napisz co zrobiłeś bo w moim mf 255 tez by sie przydała niezalezna hydraulika :)

#35 Share krynio

krynio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 01 maj 2009 - 20:52

Problem z podnośnikiem U3512 700zł za informacje :) czy z części potrzebne do przeróbki.

#36 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1327 postów

Napisany 01 maj 2009 - 20:57

Problem z podnośnikiem U3512 Główni kierowałem się tym żeby ulepszyc prace z owijarką. Miał być osobny siłownik w owijarce który by wywalał bele, ale przez przypadek szukając w bloku skrzyni jakiegoś korka (i podczas testu) żeby zrobić powrót oleju natrafiłem na zasilanie siłownika podnośnika.
Najdroższą rzeczą jest sam rozdzielacz (musimy zmienić rozdzielacz orginalny na jakiś dwó-sekcyjny- ja mam 2-sekcyjny "Made in Italia"- 430zł)- i tu musze wspomnieś że sterowanie podnośnika odbywa się za pomocą jednej sekcji rozdzielacza, a drógą mamy do podłączenia urządzeń zew. tj. owijarka. Jutro dodam fotki jak co i gdzie musi być podłączone, bo tokarz jutro dorobi mi jedną końcówke na gwint calowy (w sklepie nie dostaniemy takiej)- i to jest z rzeczy którą musi zrobić tokarz, drugą jest zrobienie gwintu w korku wlewowym tak aby podłączyć przewód powrotny. Główną wadą podłączenia do tego ciągnika byle czego jest gwint calowy, a nie metryczny (w niektórych sklepach dostępny tylko na zamówienie, ale akurat w moim mieli)
Dokładniejsze informacje to na moim gg (tylko gdy dostępny)- jakie trzeba przyłącza, złącza, z jakim gwintem, ajkie długości przewodów, itd. Nie wiem czy jest sens pisać na af gdyż na gg lepiej się dogadamy :)

#37 Share krynio

krynio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 01 maj 2009 - 21:06

Problem z podnośnikiem U3512 Zapodasz fotki to się sprawa troche wyjaśni.

#38 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1327 postów

Napisany 01 maj 2009 - 21:25

Problem z podnośnikiem U3512 Jestem ciekaw czy taki korek występuje w mf255 bo w moim u3512 napewno. Może ktoś ma fotke bloku pod siedzeniem bym wskazał gdzie ten tajemniczy korek do siłownika podnośnika
Części jakie potrzeba:
-rozdzielacz (min. 2-sekcje)- 430zł
-przewody hydr.: 3x600mm, 2x1140mm, 1x1500mm- (wszystkie na gwint 18mm)- w sumie jakieś 150zł
-złącza lub przyłącza: 6x[3/8-na 18mm], 1x[nie pamiętam jaki wymiar ale napewno calowy-na 18mm], 1x[4mm-na 18mm], i jedno przyłącze do przetoczenia (nie może być złącze) wym. 22mm-18mm. wymiar 22 musi być przetoczony na 19 calowe- w sumie jakieś 90zł
-kolanko hydr.- potrzebne do korka wlewowego oleju (tego przy biegach). Trzeba w nim wywiercić otwór i nagwintować odpowiednio na gwint kolanka- chyba 20zł
- 3 przyłacza [gniazda] (szybkozłącz hydr.)- jakieś 24zł
-1 przyłącze [wkręcane]

edit: poprawiłem troche bo zastosowałem lepsze zastosowanie bo teraz jedna z sekcji która była podłączona do podnośnika może być teraz wykożystana jako np. wywrót przyczepy a drugo mamy dwustonnego działania

#39 Share ASOGCURSUS

ASOGCURSUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 02 maj 2009 - 07:06

Problem z podnośnikiem U3512 Nie ma takiej możliwości połączyć hydraulikę zew. z podnośnikiem bez dodatkowej pompy użytkownik marcin87 myśli ze odkrył coś na co nie wpadł Ursus,lub Maseey Feguson,ten korek służy do podłącenia siłownika dodatkowego aby wzmocić udźwig podnośnika,ja rozumiem co on to zrobił ale to nie będzie działało tak jak oddzielny obwód to może przydać sie może do pługów obrotowych,ale w innych sytyuacjach będzie konflikt Pozdrawiam

Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom i pompy tłoczkowe Massey Ferguson

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7078 postów

Napisany 02 maj 2009 - 08:46

Problem z podnośnikiem U3512 No i wtedy regulacja podnośnika odbywa się przez rozdzielacz hydrauliki zewnętrznej czyli nie ma zapamiętywania stałej wysokości podnoszenia/opuszczania [za pomocą nakrętek co były na tych blachach gdzie dźwignie się suwały], ale i tak warto to wiedzieć że można takie coś zrobić :)

Ciekawy pomysł @macin87 :)
Brawo!