Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabawa: Ile chciałbym dostać na emeryturze, a ile dostanę ?

57 odpowiedzi na ten temat

#41 Share DoradcaFinansowy5

DoradcaFinansowy5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 28 sierpień 2014 - 19:54

Zabawa: Ile chciałbym dostać na emeryturze, a ile dostanę ? Podbijam temat. Niektórym Panom dziękujemy, bo nie dostosowali się do pytania początkowego.

Ile chciałbym dostać, a ile dostanę na emeryturze ? Prosiłbym o szacunki (możliwość wliczania dzierżaw i innych sposób z którego będzie kapitał).

Umów się na bezpłatne i niezobowiązujące konsultacje !

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabawa: Ile chciałbym dostać na emeryturze, a ile dostanę ? Dzisiaj, 11:33
  •  

#42 Share Ecopiotr

Ecopiotr

You have the right to stand up and fight for things you belive i

• Members
  • PipPipPip
  • 759 postów

Napisany 28 sierpień 2014 - 22:45

Zabawa: Ile chciałbym dostać na emeryturze, a ile dostanę ? Rozumiem, że są ludzie, dla których pojęcie godność jest pustym dźwiękiem, którym można pluć w twarz, a i tak powiedzą, że to deszcz pada. Czego nie rozumiem, to czym kieruje się i na co liczy, typ, który ten temat, dla dobra ogółu (a zwłaszcza własnego) założył? Na klienta? Człowieku, zrozum, że trafiłeś na najtrudniejszą grupę społeczną w tym kraju. Od lat, jeśli nie dziesięcioleci, jesteśmy nękani przez takich jak Ty. Pod różnymi hasłami, ale wciąż w tym samym celu - kasa. Nasza kasa - dla was. Kiedy w końcu zrozumiecie, że MY również mamy dostęp do informacji i potrafimy z tego korzystać? Masz pojęcie ile kosztuje średniej klasy ciągnik? W 10 lat tego nie zarobisz! I wciąż przekonany o swojej wyższości nad resztą świata? Marzenia nie kosztują, ale zysku, też nie przynoszą. Miłych snów!

#43 Share DoradcaFinansowy5

DoradcaFinansowy5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 14:01

Rozumiem, że są ludzie, dla których pojęcie godność jest pustym dźwiękiem, którym można pluć w twarz, a i tak powiedzą, że to deszcz pada. Czego nie rozumiem, to czym kieruje się i na co liczy, typ, który ten temat, dla dobra ogółu (a zwłaszcza własnego) założył? Na klienta? Człowieku, zrozum, że trafiłeś na najtrudniejszą grupę społeczną w tym kraju. Od lat, jeśli nie dziesięcioleci, jesteśmy nękani przez takich jak Ty. Pod różnymi hasłami, ale wciąż w tym samym celu - kasa. Nasza kasa - dla was. Kiedy w końcu zrozumiecie, że MY również mamy dostęp do informacji i potrafimy z tego korzystać? Masz pojęcie ile kosztuje średniej klasy ciągnik? W 10 lat tego nie zarobisz! I wciąż przekonany o swojej wyższości nad resztą świata? Marzenia nie kosztują, ale zysku, też nie przynoszą. Miłych snów!

Po prostu chciałbym porozmawiać z rolnikami na tematy emerytalne. Widocznie to komuś przeszkadza. Ma Pan taką opinię to szanuję ją. Niech Pan nie zamyka tematu, który może w różnym kierunku się rozwinąć. Odpowiadam na pytania, a nie zmuszam do spotkania to jest różnica. Na klienta ? Niekoniecznie. TO JEST TEMAT O EMERYTURZE. JEŚLI MA PAN INFORMACJĘ DLA ROLNIKÓW TO NIECH PAN TO TU PRZEDSTAWI. Uparł się Pan, że chce kogoś tu pozyskać. Piszę, że jeśli ktoś się zgłosi to postaram się z nim spotkać.
Najtrudniejsza grupa ? Wiele osób z niech przenosi się do miast i często aby coś rozkręcić są potrzebne kredyty. Mogą służyć dobremu celowi lub zepsuć finanse. Trzeba być rozsądnym.

Nękanie ? Ja bym powiedział, że wykonują pracę. Nie dla wszystkich starczy miejsca na gospodarstwach i niech Pan to uszanuje.
Czasami mówi się, że się ma dostęp do informacji, a nie ma czasu by to wszystko monitorować. Podam przykład kiedy moja praca nie jest taka zła.

Osoba chce kupić ciągnik średniej klasy i nie ma całej gotówki. Wtedy mogę mu porównać ofertę z kilkunastu banków w jednym miejscu i może zaoszczędzić kilkaset złotych miesięcznie.

Osoba ma kredyty na ziemię, ciągnik, inwentarz, zwierzęta i nie daj Boże coś mu się staje. To wtedy są ubezpieczenia, by rodzina miała płynność finansową.

Mam pojęcie ile kosztują ciągniki, bo pochodzę ze wsi. W 10 lat tego nie zarobię ? Aż tak źle mi Pan życzy ? A czy dostęp do tego typu rzeczy jest zabroniony ? Również z tego mogę korzystać.
Nie czuję wyższości nad światem. Jeśli "atakuje" Pan moje posty to się bronię. Uważam, że jest Pan w wielu dziedzinach dużo lepszy ode mnie. Tylko jeśli chodzi o finanse, to mógłbym Panu prawdopodobnie w wielu dziedzinach doradzić.

Warto dążyć do tych marzeń. Jeśli myśli Pan poważnie o przyszłości to takim marzeniem może być Pański biznesplan.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 29 sierpień 2014 - 15:32

Osoba chce kupić ciągnik średniej klasy i nie ma całej gotówki. Wtedy mogę mu porównać ofertę z kilkunastu banków w jednym miejscu i może zaoszczędzić kilkaset złotych miesięcznie.

Osoba ma kredyty na ziemię, ciągnik, inwentarz, zwierzęta i nie daj Boże coś mu się staje. To wtedy są ubezpieczenia, by rodzina miała płynność finansową.

nikt normalny nie idzie do jednego banku i nie zawiera umowy , żeby zrobić takie porównanie to nie problem - więc za co tu płacić ? ... po za tym najlepsze warunki dostajemy z reguły w banku w którym mamy konto i dobrą historię kredytową ;)
to że są ubezpieczenia to wiemy , a jak coś się stanie to niestety rodzina musi sobie radzić bo żadne ubezpieczenie nie zastąpi człowieka
wszystko to za co pan chcesz brać kasę możemy , mało tego robimy to we własnym zakresie

rozumiem że pan też chcesz żyć -zarabiać .. ale dlaczego naszym kosztem ?

#45 Share Ecopiotr

Ecopiotr

• Members
  • PipPipPip
  • 759 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 22:36

Zabawa: Ile chciałbym dostać na emeryturze, a ile dostanę ? Nie chcę się bawić w jakieś gry i przepychanki. Podpisuję się pod tym, co napisał Kozulek i chcę na koniec dodać jedno: kiedyś ok. 230 takich pracowało (po części) dla mnie. Myślałem, podobnie - pomagam innym. Bzdura. Każdy kto chce, znajdzie taką samą, lub lepszą ofertę. Niestety, byłem skuteczny i w efekcie dostrzegłem zbyt dużo przegranych, by to kontynuować. Czy jestem w wielu dziedzinach lepszy? Chyba tak, uczyłem takich. W końcu jednak przychodzi otrzeźwienie i decyzja - kim tak na prawdę chcę być. Wybrałem normalne, w miarę spokojne życie. Nikt nie ma prawa powiedzieć, że mu coś wiszę. Mam kredyt (złotówkowy) na 560 tys. przy efektywnym oprocentowaniu stałym 6,25 %, na dowolny cel, na zasadzie limitu konta, czyli płacę odsetki od sumy wykorzystanej. " Kosztowało" mnie to, prawie 2 dni "pracy". Po co mi "biznesplan", który z życiem nie ma nic wspólnego, i którego nikt nie czyta? Dać jeszcze komuś zarobić? Za nic? Po co? Moja przyszłość jest w moich rękach i tak pozostanie. Nie potrzebuję Maybacha, ani kilku utrzymanek, ani udowadniać komukolwiek - kim to JA nie jestem. Wali mnie to.

#46 Share DoradcaFinansowy5

DoradcaFinansowy5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 30 sierpień 2014 - 09:47

nikt normalny nie idzie do jednego banku i nie zawiera umowy , żeby zrobić takie porównanie to nie problem - więc za co tu płacić ? ... po za tym najlepsze warunki dostajemy z reguły w banku w którym mamy konto i dobrą historię kredytową ;)
to że są ubezpieczenia to wiemy , a jak coś się stanie to niestety rodzina musi sobie radzić bo żadne ubezpieczenie nie zastąpi człowieka
wszystko to za co pan chcesz brać kasę możemy , mało tego robimy to we własnym zakresie

rozumiem że pan też chcesz żyć -zarabiać .. ale dlaczego naszym kosztem ?

nie zawsze bank w którym mamy konto daje najlepsze warunki. W celu porównania można się zgłosić do takiego biura jak nasze. Tam przeanalizujemy rynek za Pana.

Jeśli Pan bierze kredyt w swoim banku to ma Pan ten sam koszt co wziąłby u nas. Po prostu Pan do tego nie dopłaca. To jest wliczone w raty kredytu.

Panie EcoPiotr gdzie uzyskał Pan kredyt na takich warunkach ?

Co do biznesplanów to przy większych inwestycjach wymagają ich w niektórych bankach oraz są potrzebne przy dotacjach.
Nie musi Pan nic udowadniać.

#47 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 30 sierpień 2014 - 10:54

Zabawa: Ile chciałbym dostać na emeryturze, a ile dostanę ? no to poco mam brać u was ? nie jestem upośledzony i nie potrzebuję żeby ktoś robił za mnie''wirtualne'' analizy

pan tu udaje lub nie chce zrozumieć jednej rzeczy .... my tu nie jesteśmy ani dla pieniędzy ani po to żeby czymkolwiek się chwalić
idea tego forum jet prosta , bynajmniej dla nas - jesteśmy tu aby szukać potrzebnych informacji jak i dzielić się nimi i to bezinteresownie
każdy z nas znalazł tu pomoc i w zamian pomógł innym - nie dla korzyści materialnej tylko po prostu dla zwykłej ludzkiej satysfakcji
nas tu nie ciągną ani reklamy ani tacy jak pan - ciągnie nas po prostu do ludzi ,bo ludzie potrafią dzielić się wiedzą i doświadczeniem bez żadnych podtekstów finansowych...niestety nie mowa tu o panu :(
tak więc nie dziw się pan że stawiamy tu opór pana działalności, bo nie tego potrzebujemy i nie po to jest te forum
dam prosty przykład ;
jeśli kupuję maszynę to nie słucham tego co mi sprzedawca wciska ,tylko pytam o opinie użytkowników tego sprzętu
śmiem stwierdzić że wasze doradztwo opiera się na własnym interesie a nie na moim i nie koniecznie dobrze bym na tym wyszedł

Edytowany przez kozulek2, 30 sierpień 2014 - 11:03.

#48 Share Ecopiotr

Ecopiotr

• Members
  • PipPipPip
  • 759 postów

Napisany 30 sierpień 2014 - 11:12

Zabawa: Ile chciałbym dostać na emeryturze, a ile dostanę ? Nic dodać, nic ująć. Trzeba tylko chcieć (lub móc) to pojąć.

#49 Share DoradcaFinansowy5

DoradcaFinansowy5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 30 sierpień 2014 - 11:59

no to poco mam brać u was ? nie jestem upośledzony i nie potrzebuję żeby ktoś robił za mnie''wirtualne'' analizy

pan tu udaje lub nie chce zrozumieć jednej rzeczy .... my tu nie jesteśmy ani dla pieniędzy ani po to żeby czymkolwiek się chwalić
idea tego forum jet prosta , bynajmniej dla nas - jesteśmy tu aby szukać potrzebnych informacji jak i dzielić się nimi i to bezinteresownie
każdy z nas znalazł tu pomoc i w zamian pomógł innym - nie dla korzyści materialnej tylko po prostu dla zwykłej ludzkiej satysfakcji
nas tu nie ciągną ani reklamy ani tacy jak pan - ciągnie nas po prostu do ludzi ,bo ludzie potrafią dzielić się wiedzą i doświadczeniem bez żadnych podtekstów finansowych...niestety nie mowa tu o panu :(
tak więc nie dziw się pan że stawiamy tu opór pana działalności, bo nie tego potrzebujemy i nie po to jest te forum
dam prosty przykład ;
jeśli kupuję maszynę to nie słucham tego co mi sprzedawca wciska ,tylko pytam o opinie użytkowników tego sprzętu
śmiem stwierdzić że wasze doradztwo opiera się na własnym interesie a nie na moim i nie koniecznie dobrze bym na tym wyszedł

Nie musi Pan brać. Ten temat miał służyć rozmowie o emeryturze i finansach. BEZINTERESOWNIE. Jeśli mógłbym komuś pomóc w czymś w biurze, to napisałem, że jestem na to otwarty.

Jeśli mam xx firm w portfelu to nie jest moim głównym kryterium to ile za to dostanę.

Pytam o ten kredyt na 6,25 % z kwotą 560 tys. Gdzie go Pan uzyskał ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#50 Share IzydorAldrin

IzydorAldrin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 30 sierpień 2014 - 13:20

Zabawa: Ile chciałbym dostać na emeryturze, a ile dostanę ? U żyda dostał, nie można lepszej niszy było znaleźć?

#51 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła i koni, weterynaria, rolnictwo.

Napisany 30 sierpień 2014 - 20:27

Zabawa: Ile chciałbym dostać na emeryturze, a ile dostanę ? ja nigdy nie przejdę na emeryturę, bo dopóki bedę dała rady chodzić to gospodarki nie rzucę, z resztą, skąd mam wiedzieć czy ja dożyję tych 67 lat????

#52 Share johnsoon

johnsoon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 30 sierpień 2014 - 20:36

Zabawa: Ile chciałbym dostać na emeryturze, a ile dostanę ? Chcialbym miec tyle, zeby na starosc nie siedziec w Polsce, a gdzies pod palmami

przynajmniej tak jak Ci tutaj:

http://kobieta.onet....d-palmami/309br

Edytowany przez johnsoon, 30 sierpień 2014 - 20:36.

#53 Share Ecopiotr

Ecopiotr

• Members
  • PipPipPip
  • 759 postów

Napisany 30 sierpień 2014 - 22:06

Zabawa: Ile chciałbym dostać na emeryturze, a ile dostanę ? Oczekujesz tej informacji za darmo? Hallo, ja się musiałem "napracować"! Mogę ją sprzedać (w końcu zarobisz na tym), potraktuj jako inwestycję. Kiedyś widziałem w banku taką wywieszkę - "Jeśli chcesz dostać kredyt, musisz nas przekonać, że go nie potrzebujesz". Coś w tym jest.

#54 Share DoradcaFinansowy5

DoradcaFinansowy5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 30 sierpień 2014 - 23:09

U żyda dostał, nie można lepszej niszy było znaleźć?

Pytałem z ciekawości. Jeśli mówił, że działa tu bezinteresownie to równie dobrze mógłby dla ogółu tu o tym napisać.

ja nigdy nie przejdę na emeryturę, bo dopóki bedę dała rady chodzić to gospodarki nie rzucę, z resztą, skąd mam wiedzieć czy ja dożyję tych 67 lat????

Czy ma Pani kogoś w rodzinie kto dożył więcej niż 67 lat ? A co jeśli się zdarzy tak, że wraz z postępującą medycyną dożyje Pani leciwych lat to na jakim standardzie chciałaby Pani wtedy żyć ?

Chcialbym miec tyle, zeby na starosc nie siedziec w Polsce, a gdzies pod palmami

przynajmniej tak jak Ci tutaj:

http://kobieta.onet....d-palmami/309br

To bardzo realne marzenie.Zwłaszcza, że są tam dużo niższe koszty życia. Poczyniła już może Pani do tego jakieś przygotowania ?

Oczekujesz tej informacji za darmo? Hallo, ja się musiałem "napracować"! Mogę ją sprzedać (w końcu zarobisz na tym), potraktuj jako inwestycję. Kiedyś widziałem w banku taką wywieszkę - "Jeśli chcesz dostać kredyt, musisz nas przekonać, że go nie potrzebujesz". Coś w tym jest.

ile chce Pan za tą wiadomość ? A tak poważnie, to pytam wyłącznie dla celów tego tematu.

#55 Share Ecopiotr

Ecopiotr

• Members
  • PipPipPip
  • 759 postów

Napisany 30 sierpień 2014 - 23:43

Zabawa: Ile chciałbym dostać na emeryturze, a ile dostanę ? Chciwy nie jestem, myślę że 0,5% wystarczy (od sumy, którą wywalczyłem). No tak, jeszcze podatek + 10 k.

#56 Share DoradcaFinansowy5

DoradcaFinansowy5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 31 sierpień 2014 - 18:29

Chciwy nie jestem, myślę że 0,5% wystarczy (od sumy, którą wywalczyłem). No tak, jeszcze podatek + 10 k.

A zapieral się tak Pan, że działa tak bezinteresownie. Za taki odsetek to mógłbym sam zobaczyć ofertę. Jeśli Pan chce zarobić to niech liczy Pan na kogoś innego. Właściwie to na forum to można jedynie poznać opinie, a nie coś konkretnego zapronować. Takie rozmowy powinny odbywać się indywidualnie.

#57 Share Ecopiotr

Ecopiotr

• Members
  • PipPipPip
  • 759 postów

Napisany 31 sierpień 2014 - 18:46

Zabawa: Ile chciałbym dostać na emeryturze, a ile dostanę ? Bezinteresownie pomagam potrzebującym pomocy, ale nie kupię kurczaka, żeby nakarmić lisa. A jak to było z podawaniem na tacy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#58 Share DoradcaFinansowy5

DoradcaFinansowy5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 19:35

Bezinteresownie pomagam potrzebującym pomocy, ale nie kupię kurczaka, żeby nakarmić lisa. A jak to było z podawaniem na tacy?

BNP Paribas ma oprocentowanie 6,9 %.
Mówi pewnie Pan o ofercie jakiegoś banku Spółdzielczego.

Ile chciałbym dostać na emeryturze, a ile dostanę ? Zachęcam do komentowania

Edytowany przez DoradcaFinansowy5, 01 wrzesień 2014 - 21:36.