Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabawa: Ile chciałbym dostać na emeryturze, a ile dostanę ?

57 odpowiedzi na ten temat

#21 Share DoradcaFinansowy5

DoradcaFinansowy5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 22:36

A teraz (żeby było zabawnie w tej "zabawie") powiem co myślę i co zrobię: ponieważ założyciel tematu obiecał ogłosić zasady "zabawy" i się z tej obietnicy nie wywiązał, mało tego - próbuje znaleźć klientów dla zysku, na forum nie stworzonego dla tego celu, raportuję ten temat do zamknięcia. Po prostu mam dość ludzi, którzy próbują "uświadomić" innych, jak bardzo mają przechlapane, stawiając się (dla zysku) na pozycji rycerza w srebrnej zbroi - obrońcy i wybawiciela ludu. Chcesz reklamy? - to ją KUP!

Nie minął nawet tydzień, a chciałby Pan wszystko dostać "na tacy". Ma Pan do tego prawo, żeby raportować. tylko, że temat miał uświadomić to, że rolnicy powinni również zadbać o swoją emeryturę. Po za tym nie podawałem tu żadnej nazwy firmy. Nie pobrałem żadnej opłaty od nikogo za pisane tu rzeczy.
Widzę, że Pan też uważa, że gdy nie rozmawia się o problemach to ich nie ma.
A Pan co zrobił dla kogoś ? "Hejtować" to każdy potrafi.

Dodatkowo proszę zapoznać się z terminem słowa
"Hydepark - występujący na wielu forach internetowych (głównie specjalistycznych, poświęconych wąskiemu zagadnieniu), charakteryzuje się tym, iż nie jest ściśle moderowany. W miejscu tym zazwyczaj dopuszczone są wątki off-topic (czyli zagadnienia nie związane z profilem tematycznym forum)."

i co niby takiego odkrywczego w tym kalkulatorze? ci co mają z czego to odkładają - proste nie?
proszę mi wyjaśnić jak odłożyć jak nie ma z czego ? jak pan taki mądry ?

to są jakieś bzdety nic więcej - głupie pytanie co kto by chciał ? ...mało tego większość doskonale wie co należy robić , tylko nie robi tego - odkłada to na potem bo po prostu nie ma na to środków ... łatwo napisać co kto ma zrobić np. zabezpieczyć jabłka w chłodni - tylko to kosztuje , skąd brać na to środki jak towaru nie można sprzedać i z czego i co tu odkładać na dodatkową emeryturę ... masz pan rację to są moje pieniądze i nie zamierzam się nimi dzielić z nierobami , którzy nie mają żadnej oferty tylko ''gwarantowane prognozy '' dla naiwnych file:///C:\Users\Mariusz\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image001.png ..nie interesują mnie żadne krocie i nie powierzam nikomu swoich ''nędznych paru złotych '' i bardzo dobrze na tym wychodzę file:///C:\Users\Mariusz\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image002.png
problemem jest kapitał którego nie ma jak zarobić a nie brak świadomości ludzi że należy odkładać na starość

i tu mały cytat ;

Na rynku finansowym co kilka lat są kryzysy, które rujnują wartość aktywów. Od czasu do czasu są też poważne spadki na giełdzie. Emerytura, która ma zapewnić środki na starość nie może być uzależniona od hazardu i ryzyka

Co odkrywczego w tym kalkulatorze ? Chodzi o sam fakt, że nie trzeba odkładać kroci by coś uzbierać na starość.

Ci co mają z czego to odkładają ? Niektórzy przy jakiejkolwiek kwocie nie zaczną odkładać, bo wszystko i tak się rozejdzie. To jest sposób myślenia.

Ludzie mówią: mogę zacząć oszczędzać w każdej chwili ? A oszczędza Pan już ? Ma Pan coś uzbierane na ten cel?

Jak nie ma z czego, to należałoby przeanalizować swoje wydatki. Bo być może udałoby się np. skonsolidować kredyty i zmniejszyć obciążenia. Kolejne pytanie i to do indywidualnych osób, to dlaczego nie ma ? co jest powodem? Bez odpowiedniej diagnozy nie odpowiem na to odpowiednią receptą.

Głupie gadanie, kto co by chciał? A właśnie w tej chwili wiele osób mogło by zadbać o finanse w przyszłości i podjęte decyzję mogłyby doprowadzić do celu.

Jak się nie zabezpieczy w chłodni, to straty mogą być większe. To lepiej wywalić te jabłka niż z nich skorzystać ? Jak są kryzysowe sytuację to trzeba liczyć się z dodatkowymi kosztami.

Skąd brać środki ? Mówię tu o środkach które powinno się oszczędzać na takie sytuację.
Chce Pan oszczędzać wtedy kiedy powinno się korzystać. Chciałby Pan zachować się jak człowiek, który chciałby ubezpieczyć dom gdy ten mu się w wtedy pali.
Może Pan tak mówić. I dalej Pan nie zrozumiał, że są to realne pieniądze, które są odpowiednio zabezpieczone by nie traciły na rynku finansowym.

To niech pochwali się Pan jak pomnaża Pan swoje „nędzne pieniądze”

Problemem jest uznawanie, że często nas na to nie stać i upieranie się nad tym, ze wszyscy o to zadbają. Kiedy zaczną ? jak im emerytura się będzie zbliżać ? wtedy często jest za późno.

Rozumie Pan, że w tym funduszu wartość nie ma prawa zejść na minus ? To są bezpieczne formy.

Umów się na bezpłatne i niezobowiązujące konsultacje !

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabawa: Ile chciałbym dostać na emeryturze, a ile dostanę ? Dzisiaj, 01:56
  •  

#22 Share Ecopiotr

Ecopiotr

You have the right to stand up and fight for things you belive i

• Members
  • PipPipPip
  • 759 postów

Napisany 25 sierpień 2014 - 00:37

Zabawa: Ile chciałbym dostać na emeryturze, a ile dostanę ? Bzdura, nie tylko nie chcę wszystkiego "na tacy", ale wręcz nic, co masz do zaoferowania. Jak zresztą widać po postach, chyba też nikt inny. Założenie, że rolnicy są tak durni, że trzeba ich "uświadamiać", bo sami na nic nie wpadną, jest naiwne i błędne. Czy komuś pomogłem? Według opinii innych - tak. Nie pobierałeś opłat za posty? To pewne - bo się nie da, ale nie jest Twoim celem zdobycie klienta, od którego byś jakąś opłatę pobrał?

#23 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 25 sierpień 2014 - 08:51

Rozumie Pan, że w tym funduszu wartość nie ma prawa zejść na minus ? To są bezpieczne formy.

a rozumiesz pan że mnie to nie interesuje
co to za tekst w tym ? czyli w którym ? nie ma prawa ? gdzie i jakie prawo to gwarantuje?

dzięki Ci panie że nas oświeciłeś i nie wiozłeś za to ani złotówki - straszny to musi być wysiłek :D :D :D

Edytowany przez kozulek2, 25 sierpień 2014 - 08:55.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share DoradcaFinansowy5

DoradcaFinansowy5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 25 sierpień 2014 - 09:27

Bzdura, nie tylko nie chcę wszystkiego "na tacy", ale wręcz nic, co masz do zaoferowania. Jak zresztą widać po postach, chyba też nikt inny. Założenie, że rolnicy są tak durni, że trzeba ich "uświadamiać", bo sami na nic nie wpadną, jest naiwne i błędne. Czy komuś pomogłem? Według opinii innych - tak. Nie pobierałeś opłat za posty? To pewne - bo się nie da, ale nie jest Twoim celem zdobycie klienta, od którego byś jakąś opłatę pobrał?

Nie rozmawiałem z Panem jakie ma Pan dokładne potrzeby i nic nie oferuję.
Kto zakłada, że są durni ? Pan tak piszę.
Sami na nic nie wpadną ? Właśnie dla tych którzy chcieliby podjąć rozmowę to przygotowuje spotkania, by mieli wybór jak mogą oszczędzać.
Jeśli ktoś czytając posty zgłosi się to będzie wartość dodana do tego, że tu piszę.

#25 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2720 postów

Napisany 25 sierpień 2014 - 10:18

Zabawa: Ile chciałbym dostać na emeryturze, a ile dostanę ? Jak dla mnie to jest jasno napisane że można wyjść na zero. To samo jest z firmami dochodzącymi odszkodowań

#26 Share DoradcaFinansowy5

DoradcaFinansowy5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 25 sierpień 2014 - 18:55

Zabawa: Ile chciałbym dostać na emeryturze, a ile dostanę ? Aby wyjaśnić kilka zagadnień, to przesyłam zrzut ekranu pewnego funduszu, który rozpoczął funkcjonowanie w tamtym roku. Te fundusze pozwalają zabezpieczyć pieniądze na wypadek spadków.

Dodany obrazek

Zamieszczam przykładową roczną stopę zwrotu. Jak widzicie Państwo w okresie od czerwca 2013 do maja 2014 fundusz tracił na wartości. Dzięki poziomowi gwarancji nie tyle co nie stracilibyśmy na nim, a w perspektywie niemal roku czasu byłaby to zysk na poziomie 9,74.
Mówię tu o bezpiecznym oszczędzaniu niemalże porównywalnym do lokat bankowych.

#27 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 25 sierpień 2014 - 19:56

Zabawa: Ile chciałbym dostać na emeryturze, a ile dostanę ? i cóż oznacza te ''niemalże '' ? i co z tego zysku jak w następnym roku będzie strata? na lokacie bankowej to jest konkretnie tyle i tyle , mniej ale pewne ....a tu co ? prognoza zysku którego nikt nie gwarantuje ?
co żeś pan tam zamazał ? ;)

Edytowany przez kozulek2, 25 sierpień 2014 - 19:57.

#28 Share Ecopiotr

Ecopiotr

• Members
  • PipPipPip
  • 759 postów

Napisany 25 sierpień 2014 - 21:44

Zabawa: Ile chciałbym dostać na emeryturze, a ile dostanę ? Jest pewna różnica pomiędzy wartością nominalną, a realną. Co mi z tego, że mam np. 11 000 tys. zł., z wpłaconych 10 000 tys., jeśli za 10 000 tys. mogłem kupić 2 000 l paliwa, a po latach, kiedy mam "już" 11 000 tys. tylko 1 000 l? Jaki fundusz ma gwarancję inflacji? Jestem rolnikiem, o swoją emeryturę zadbałem dawno temu, bo zainwestowałem w ziemię i maszyny do jej obróbki. W każdej chwili mogę to wydzierżawić i mieć z tego więcej niż KRUS, czy ZUS kiedykolwiek mógłby mi dać. Jak wielu innych. Różnica polega na tym, że rolnicy dorabiają się swoją pracą i pomysłami, a nie na żerowaniu na naiwności innych. To nie sztuka zrobić spotkanie w remizie, pokazać nieświadomym ile mogą zyskać (pomijając ile mogą stracić). To podłość. Cel nie uświęca środków, czasami próbuje je usprawiedliwić, ale nigdy, gdy celem jest zysk jednostki. Podoba mi się zdanie - " Jeśli ktoś czytając posty zgłosi się to będzie wartość dodana do tego, że tu piszę" - (pomijając brak przecinków), to zabawne. Dodana do czego? Do mojego konta? Jeśli cytujesz mój post i odpowiadasz na niektóre pytania, to jest słabe. Odpowiedz na istotne - czy Twoim celem nie jest "zdobycie" klienta, od którego będziesz miał prowizję?

#29 Share DoradcaFinansowy5

DoradcaFinansowy5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 09:35

i cóż oznacza te ''niemalże '' ? i co z tego zysku jak w następnym roku będzie strata? na lokacie bankowej to jest konkretnie tyle i tyle , mniej ale pewne ....a tu co ? prognoza zysku którego nikt nie gwarantuje ?
co żeś pan tam zamazał ? file:///C:\Users\Mariusz\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image001.png

Niemalże oznacza miesiące dodatkowo dopisane od początku tego funduszu. Chodziło o to by nie przedstawiać wyłącznie roku gdzie zysk byłby większy.

Poziom gwarancji na tym wykresie pokazuje zysk, który zostaje zabezpieczony i jest gwarantowany.

Jest pewna różnica pomiędzy wartością nominalną, a realną. Co mi z tego, że mam np. 11 000 tys. zł., z wpłaconych 10 000 tys., jeśli za 10 000 tys. mogłem kupić 2 000 l paliwa, a po latach, kiedy mam "już" 11 000 tys. tylko 1 000 l? Jaki fundusz ma gwarancję inflacji? Jestem rolnikiem, o swoją emeryturę zadbałem dawno temu, bo zainwestowałem w ziemię i maszyny do jej obróbki. W każdej chwili mogę to wydzierżawić i mieć z tego więcej niż KRUS, czy ZUS kiedykolwiek mógłby mi dać. Jak wielu innych. Różnica polega na tym, że rolnicy dorabiają się swoją pracą i pomysłami, a nie na żerowaniu na naiwności innych. To nie sztuka zrobić spotkanie w remizie, pokazać nieświadomym ile mogą zyskać (pomijając ile mogą stracić). To podłość. Cel nie uświęca środków, czasami próbuje je usprawiedliwić, ale nigdy, gdy celem jest zysk jednostki. Podoba mi się zdanie - " Jeśli ktoś czytając posty zgłosi się to będzie wartość dodana do tego, że tu piszę" - (pomijając brak przecinków), to zabawne. Dodana do czego? Do mojego konta? Jeśli cytujesz mój post i odpowiadasz na niektóre pytania, to jest słabe. Odpowiedz na istotne - czy Twoim celem nie jest "zdobycie" klienta, od którego będziesz miał prowizję?

Obecnie mamy praktycznie deflację. A jaką ma Pan gwarancję inflacji oraz braku spadku wartości innych produktów ? Czy jeśli kupi Pan ciągnik za 250 tys. zł to ile straci Pan co roku na wartości tego sprzętu i ile zostanie za 15 lat ?
Jeśli chodzi o samo paliwo to mieliśmy dodatkowe opłaty w tym czasie (wzrost akcyzy i inne się nakładają).

Inwestycja w ziemię się opłaca. Zwłaszcza, że są dopłaty. Czy uważa Pan, że innych to nie praca ? Czy praca zawsze musi mieć wymiar fizycznej harówy? Nie oferuję wyłącznie funduszy.

Na funduszach można stracić na własne życzenie. Jeśli są spadki to nie wyciąga się z nich pieniędzy. Nawet te, które potraciły w czasie kryzysu to odrobiły swoje straty.

Utrzymuję się z pozyskiwania klientów i doradzania im. Właściwie to jestem tu, by zobaczyć jak rolnicy reagują na temat emerytury i oszczędzania. Jeśli ktoś uzna, że chciałby zobaczyć jak działa rynek finansowy od podszewki, to można się zgłosić do mnie na prywatnej wiadomości.

Cel: rozpoznanie obecnej sytuacji na rynku.

Dla osób, które mają grunty to mogę zaoferować doradztwo w wyborze najkorzystniejszego obowiązkowego ubezpieczenia tych działek.

Ile chciałbym dostać na emeryturze, a ile dostanę? Zapraszam do dyskusji.

Edytowany przez DoradcaFinansowy5, 26 sierpień 2014 - 09:46.

#30 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 09:51

Poziom gwarancji na tym wykresie pokazuje zysk, który zostaje zabezpieczony i jest gwarantowany.

Na funduszach można stracić na własne życzenie. Jeśli są spadki to nie wyciąga się z nich pieniędzy. Nawet te, które potraciły w czasie kryzysu to odrobiły swoje straty.

proszę oto te gwarancje , właśnie to chciałem się dowiedzieć od pana - no i kto tu ponosi ryzyko ?
i dlatego nie topimy kapitału w funduszach bo nie można go potem wycofać , no chyba że ze stratą

Edytowany przez kozulek2, 26 sierpień 2014 - 09:55.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Ecopiotr

Ecopiotr

• Members
  • PipPipPip
  • 759 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 20:21

Zabawa: Ile chciałbym dostać na emeryturze, a ile dostanę ? Obowiązkowe ubezpieczenie moich działek wynosi 0 zł. na rok, masz lepszą ofertę? Są stabilne fundusze - Siemens, Allianz itp., bo ich pakiet jest zbyt duży, by mogli stracić wszędzie. Ich oferta jest jednak na tyle "bezpieczna", że trzeba zapomnieć o zysku. Czy masz do zaoferowania coś, czego ktoś zainteresowany nie zajdzie gdzie indziej? Może lepiej byłoby nazwać ten temat po imieniu - "Jeśli musicie zapłacić prowizję - zapłaćcie ją MI". Kiepsko brzmi, ale przynajmniej jest uczciwe. Ile klientów "zdobyłeś"? 0? Zdziwiony? Ja nie. Z twarzą się nie wycofasz, jedynie po cichu. Trochę wstyd, że banda "buraków" nie dała się omamić, ale jak pisałem wcześniej - nie jest powiedziane, że wszyscy muszą wygrać...

#32 Share DoradcaFinansowy5

DoradcaFinansowy5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 22:07

proszę oto te gwarancje , właśnie to chciałem się dowiedzieć od pana - no i kto tu ponosi ryzyko ?
i dlatego nie topimy kapitału w funduszach bo nie można go potem wycofać , no chyba że ze stratą

Są fundusze niegwarantowane, na których można więcej zarobić i jednocześnie jest ryzyko straty. Ryzyko w gwarantowanych ponosi firma inwestująca w fundusze, bo określa w umowie, że nie może Pan na tym stracić. Można wycofać kapitał, tylko trzeba się liczyć się z tym, że są to inwestycję długoterminowe.

Obowiązkowe ubezpieczenie moich działek wynosi 0 zł. na rok, masz lepszą ofertę? Są stabilne fundusze - Siemens, Allianz itp., bo ich pakiet jest zbyt duży, by mogli stracić wszędzie. Ich oferta jest jednak na tyle "bezpieczna", że trzeba zapomnieć o zysku. Czy masz do zaoferowania coś, czego ktoś zainteresowany nie zajdzie gdzie indziej? Może lepiej byłoby nazwać ten temat po imieniu - "Jeśli musicie zapłacić prowizję - zapłaćcie ją MI". Kiepsko brzmi, ale przynajmniej jest uczciwe. Ile klientów "zdobyłeś"? 0? Zdziwiony? Ja nie. Z twarzą się nie wycofasz, jedynie po cichu. Trochę wstyd, że banda "buraków" nie dała się omamić, ale jak pisałem wcześniej - nie jest powiedziane, że wszyscy muszą wygrać...

To niech Pan się pochwali w jaki sposób uzyskuje ubezpieczenia swoich działek za 0 zł oraz w jaki sposób zakupuje Pan działki. Są lepsze oferty od np. Allianzu. Można znaleźć to na rynku, tylko nie każdy na to trafi.
Ja bym to inaczej skonstruował : „Jeśli musicie zapłacić prowizję- zapłacicie ją za pomoc w wyborze, za obsługę, za przypominanie o terminie płatności, za wytłumaczenie kruczków, za nie jednokrotnie polepszenie sytuacji finansowej i wiele innych rzeczy, a zysk pokryje wysokość prowizji ”.
Dlaczego uważa Pan, że mam się z tego wycofać ?
Oferuję dobre produkty i nie muszę się wstydzić.

#33 Share Ecopiotr

Ecopiotr

• Members
  • PipPipPip
  • 759 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 08:17

Zabawa: Ile chciałbym dostać na emeryturze, a ile dostanę ? Po prostu nie wszystkie uprawy są objęte obowiązkowym ubezpieczeniem. Trudno nazwać ten temat sukcesem. Nie wszyscy jednak potrafią dostrzec porażkę.

#34 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 08:22

Jeśli ktoś uzna, że chciałby zobaczyć jak działa rynek finansowy od podszewki, to można się zgłosić do mnie na prywatnej wiadomości.

I co powie Pan jak faktycznie wygląda to bagno? Czy powie to co mam usłyszeć żeby dać sie naciągnąć na fikcję zwaną rynkiem finansowym?
Żyjemy w kraju gdzie gra w karty za pieniądze jet zakazana ale gra na giełdzie juz nie, mimo że giełdy to jest jawny i najwiekszy przekręt rynków finansowych.
Mam pytanie . Skoro pańska oferta to taki cud na którym nie mozna stracic a tylko zarobic to dlaczego musi Pan ludzi do tego namawiać. przeciez jest ogromna grupa ludzi inwestujacych i ryzykujących na giełdach ,czy nawet samych specjalistów jak Pan którzy mogli by robic kokosy na tych niby cud funduszach.
Przecież ludzie powinni walic do Was drzwiami i oknami.
Ale niestety rynki finansowe nie mogły by funkcjonować bez pieniędzy naiwnych zwyklych ludzi więc trzeba ich jakos pozyskać.Prawda? No i przecież Matrixowe fikcyjne zapisy w komputerach trzeba zamienić na fizyczna czysta kaske która maja ludzie.

#35 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2720 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 08:53

Zabawa: Ile chciałbym dostać na emeryturze, a ile dostanę ? Rynek finansowy.... Handlowanie czymś czego na oczy się nie widziało, czymś co nie ma wartości. Bogactwo to złoża naturalne i przemysł, Polska już prawie tego nie posiada, za to jak grzyby po deszczu wyrastają supermarkety, domy kredytowe i inne badziewia - co one produkują ? Gówno, tak samo jak Pana "usługa". Uderz Pan do innej grupy społecznej, bo rolnik nie odkłada pieniędzy tylko pakuje w swoje gospodarstwo, kupuje ziemię, maszyny itp.

#36 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 11:08

Ja bym to inaczej skonstruował : „Jeśli musicie zapłacić prowizję- zapłacicie ją za pomoc w wyborze, za obsługę, za przypominanie o terminie płatności, za wytłumaczenie kruczków, za nie jednokrotnie polepszenie sytuacji finansowej i wiele innych rzeczy, a zysk pokryje wysokość prowizji ”.
Dlaczego uważa Pan, że mam się z tego wycofać ?
Oferuję dobre produkty i nie muszę się wstydzić.

niestety dla pana, nie musimy płacić prowizji za takie usługi ...takich wyborów i problemów mamy na głowie sporo i po prostu sobie radzimy - a zysk jest dla nas ....takie informacje jakie pan tu chcesz sprzedawać, można zdobyć bez problemu nie ruszając się z domu ;)
reasumując pana oferta to- żadna oferta , po prostu chcesz pan doczepić się jak pasożyt do zdrowego organizmu

Edytowany przez kozulek2, 27 sierpień 2014 - 11:16.

#37 Share Ecopiotr

Ecopiotr

• Members
  • PipPipPip
  • 759 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 14:05

Zabawa: Ile chciałbym dostać na emeryturze, a ile dostanę ? My również mamy dobre produkty w ofercie i to jak najbardziej realne. Na szczęście jesteśmy w naszej działalności skuteczni, w przeciwnym razie - nie byłoby papu. Aż dziw, że do tej pory potrafiliśmy przetrwać bez pomocy "doradców finansowych" i w "nieświadomości". Swoją drogą, byłoby ciekawie na jakimś forum finansowym założyć temat - "Sprzedam jaja kurze", "Sprzedam królika" itp. Absurdalne? Bardziej niż ten temat na forum rolniczym? Jeść każdy musi...

#38 Share DoradcaFinansowy5

DoradcaFinansowy5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 18:30

I co powie Pan jak faktycznie wygląda to bagno? Czy powie to co mam usłyszeć żeby dać sie naciągnąć na fikcję zwaną rynkiem finansowym?
Żyjemy w kraju gdzie gra w karty za pieniądze jet zakazana ale gra na giełdzie juz nie, mimo że giełdy to jest jawny i najwiekszy przekręt rynków finansowych.
Mam pytanie . Skoro pańska oferta to taki cud na którym nie mozna stracic a tylko zarobic to dlaczego musi Pan ludzi do tego namawiać. przeciez jest ogromna grupa ludzi inwestujacych i ryzykujących na giełdach ,czy nawet samych specjalistów jak Pan którzy mogli by robic kokosy na tych niby cud funduszach.
Przecież ludzie powinni walic do Was drzwiami i oknami.
Ale niestety rynki finansowe nie mogły by funkcjonować bez pieniędzy naiwnych zwyklych ludzi więc trzeba ich jakos pozyskać.Prawda? No i przecież Matrixowe fikcyjne zapisy w komputerach trzeba zamienić na fizyczna czysta kaske która maja ludzie.

Pokazuje dwie strony medalu, bo zależy mi na tym by pozyskiwać klientów długoterminowych.
Dlaczego muszę namawiać ? bo ludzie nie mają świadomości, że są fundusze bezpieczne. Każdy ma przed oczami te straty i kryzys finansowy. Przecież to jest wybór osób, czy chcą tak inwestować swój kapitał. Bezpośrednio giełda to jest całkiem inny temat.
Te fundusze inwestują na świecie i tym samym zarabiają na siebie. Niestety „zwykli ludzie” zakupują akcje jeśli jest boom w mediach i nagonka, że były takie wzrosty. Potem jest wielkie rozczarowanie, bo zostało to zakupione bez solidnej wiedzy od osób, którzy w tym siedzą. I na niekorzyść takich osób, gdy jest spadek to się wycofują. Proszę sprawdzić wyniki funduszów. One zyskują po jakimś czasie i nie trzeba na nich tracić.

Rynek finansowy.... Handlowanie czymś czego na oczy się nie widziało, czymś co nie ma wartości. Bogactwo to złoża naturalne i przemysł, Polska już prawie tego nie posiada, za to jak grzyby po deszczu wyrastają supermarkety, domy kredytowe i inne badziewia - co one produkują ? Gówno, tak samo jak Pana "usługa". Uderz Pan do innej grupy społecznej, bo rolnik nie odkłada pieniędzy tylko pakuje w swoje gospodarstwo, kupuje ziemię, maszyny itp.

Ma to realną wartość. Co produkują ? Niektóre eksportują różne towary i ktoś zawsze ma za to co włożyć do garnka. (Mówimy tu chociażby o kierowcach samochodów ciężarowych). To też w pewnym stopniu napędza gospodarkę, bo taki samochód zepsuje się to potrzeba mechanika i tak dalej. Wiele osób na tym korzysta.
Moja usługa pomaga w uzyskaniu odpowiedniego kapitału na emeryturę. Co produkuje ? Może nie użyłbym tego słowa, co – pomnażanie.
Jeśli Pan kupuje maszyny to również pomagam chociażby w leasingu czy kredytowaniu ich.

#39 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 19:03

Zabawa: Ile chciałbym dostać na emeryturze, a ile dostanę ? pewnie że pana usługa pomaga panu w uzyskaniu odpowiedniego kapitału na emeryturę :D :D :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Ecopiotr

Ecopiotr

• Members
  • PipPipPip
  • 759 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 20:53

Zabawa: Ile chciałbym dostać na emeryturze, a ile dostanę ? Myślę, że teraz to już jest bicie piany. Nasz "doradca" ewidentnie nie potrafi przyznać się do błędu, porażki i na każdy argument będzie szukał wymówki (nieważne jak słabej), albo pominie milczeniem, bo tylko on ma rację. Miał swoje 5 minut i niech się tym cieszy.