Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 187

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share adam2248

adam2248

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 19 sierpień 2014 - 19:35

MF 187 Witam
posiadam kombajn mf 187 już drugi sezon i kupiłem nowy pas jezdny górny
i tu mam problem jak mam go naciągnąć? jak ma wejść głęboko do wariatora do ustawiania ?
i czy siłownik ma napinać wariator do połowy podczas ustawiania ?
proszę o szybką pomoc

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 187 Dzisiaj, 00:20
  •  

#2 Share oaxis3333

oaxis3333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja ,RoślinnośĆ , ZwierzętA , elektronika , komputery , fotgrafie, ODPOCZYNEK z rodziną :)

Napisany 20 sierpień 2014 - 12:15

MF 187 nałóz go i odpal kombajn on sam wejdzie ile bedzie musiał jesli bedzie luzny naciągaj go stopniowo napinaczym ale to raczej bedzie zbędne nowe pasy zazwyczaj sa przyciaznawe na początku;)

Jesli pomogłem , okarz to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

Kupie ostatni korpus (słupice) do pługa unia tur 4+1 na zabezpieczeniu sprężynowym
pozdrawiam !

#3 Share eugene

eugene

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 20 sierpień 2014 - 22:18

MF 187 oaxis dobrze mowi ja sie za bardzo nie znam na 187 ale zakladam ze podobnie jak w moim530L skoro jest gorny i dolny bo zmienialem u siebie to zrobilem tak poluzowalem napinacz ( umnie napina sie skrzynia biegow ) zalozylem pasy i praktycznie byly na ciagnietz po zapaleniu kombajnu same sie uregulowaly silownikiem wariatora ustawilem no tak na polowie rownej glebokosci na kolach wariatora dolny i gorny sprawdzilem reka napiecia pasa i podciagnolem dolny wiadomo naciagajac dolny poprzez wariator rownoczesnie naciaga sie gorny odpalilem kombajn zgasilem i sprawdzilem napiecie pasa jak odpalisz kombajn to sprawdz czy bardzo pas nie lata nie trzesie sie jak mocno sie trzesie to oznacza ze za luzny tyle wiem na tem temat tez za rada innych kolegow

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share adam2248

adam2248

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 21 sierpień 2014 - 08:16

MF 187 no właśnie tak zrobiłem ,ale górny lata a boje się dalej napinać bo dolny sie już jak struna

#5 Share strd

strd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 21 sierpień 2014 - 22:46

MF 187 sprawdź, czy mocowanie wariatora sie nie wygięło, ta duża rura, na której się obraca i czy silnik przypadkiem na poduszkach się nie poluzował.
No i oczywiście, czy dolny pas mimo ładnego wyglądu nie jest węższy, albo szerszy niż górny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share adam2248

adam2248

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 22 sierpień 2014 - 07:21