Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wymagania wobec firm usługowych

37 odpowiedzi na ten temat

#21 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 03 luty 2008 - 22:49

Wymagania wobec firm usługowych Już myslałem, że jako usługe to traktujesz... B) Nie no pomoc sąsiedzka też ważna... B)

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wymagania wobec firm usługowych Dzisiaj, 20:20
  •  

#22 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 03 luty 2008 - 23:01

Wymagania wobec firm usługowych @krolikNH a ty kożystasz z jakichs usług ??
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#23 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 03 luty 2008 - 23:03

Już myslałem, że jako usługe to traktujesz... B) Nie no pomoc sąsiedzka też ważna... :)

hehe bez przesady :)

a i dodam ze w wykonywaniu uslugi Najważniejsza jest rzetelność wykonywanej pracy -tam rolnik rolnikowi podpowie ze ten to dobrze robi a tamten to....
jak kupowaliśmy kombajn buraczany to z myslą ze sie sąsiadowi tylko pomoże a tu okazało sie ze 35ha w pierwszym roku wykopaliśmy :)
można sie zdziwić ale i tez rozczarować jak nikt sie nie zapyta o usługę B)
dodam ze nie reklamujemy sie i nie wpraszamy komuś :)

jeszcze byl temat ,,ceny uslug" i tam trochę ciekawych rzeczy bylo :)

i nie trzeba miec jakiegoś super traktora by komuś dobrze usługę wykonac...

edit:
http://www.agrofoto....2...ml&hl=usług

Edytowany przez marcin974, 03 luty 2008 - 23:05.

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#24 Share radson

radson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne rolnictwo,motoryzacja,sport

Napisany 04 luty 2008 - 00:03

Wymagania wobec firm usługowych Usługi wykonywane w naszym gospodarstwie to :
-siew kuku 2ha
-koszenie kuku sieczkarnią 2ha
My wykonujemy usługi u paru rolników czyli :
-koszenie zboża Bizon z-056 ok14ha usługi +12ha naszego pola
-prasa z-224 10ha na usługach +12ha naszego pola

Buraki siejemy sami 2ha , ziemniaki też sami sadzimy 5 sadzarek zależy jakie pole długie

#25 Share Bamboocha

Bamboocha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 04 luty 2008 - 09:08

dzieki za info @Bamboocha - jeśli mozesz to podaj chociaz w przyblizeniu jaka jest powierzchania poszczególnych usług

siew kukurydzy 2 ha
koszenie też 2 ha
a przy koszeniu jest też odwóz od sieczkarni jeśli cię to zainteresuje B)
wywóz gnojowicy ponad 20 beczek

chyab wszystko.
http://www.youtube.c...er/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

#26 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 04 luty 2008 - 18:30

Wymagania wobec firm usługowych wielkie dzieki - czekam na kolejnych userów - podzielcie się informacja na temat tego z jakich usług korzystacie
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

#27 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 luty 2008 - 18:38

@Czazal ale kazdego z osobna 17ha (17 zboza i 17 kuku) czy łaczna ilość (jesli łacznie to prosil bym zebys podał ile czego B)

Zboża 13 ha a kukurydzy 4 ha. B)

#28 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 04 luty 2008 - 21:23

Wymagania wobec firm usługowych korzystam z kombajnu .prasy do slomy.reszte sprzetu mam sam i wykonuje uslugi.kiedy mi pasuje i ile kaze to placą dlatego ze nie mam konkurencji.to jest komfortowa sytuacja bo do innych nie pojda bo nie ma do kogo.tylko ze nieraz zaczynam prace o 5 a koncze o 22.w sezonie to calymi tygodniami.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#29 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 04 luty 2008 - 22:03

Wymagania wobec firm usługowych korzystam z usługi koszenia kuku na kiszonkę. co roku jest to obszar ok 7-8 ha. od usługodawcy oczekuję dotrzymania terminów i dobrze przygotowanego sprzetu ( kilka razy miałem taka sytuacje, że sieczkarnia popsuła sie na polu gdyż nie była odpowiednio przygotowana do sezonu, więc wolę zapłacić więcej za usługę i nie przerywać roboty w połowie)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 05 luty 2008 - 23:40

Wymagania wobec firm usługowych a jakie znaczenie dla was ma to jakim sprzętem jest wykonywana usługa (nie mówię tu o porównaniu Bizon vs Claas lecz raczej juz sprzet nowszego typu np JD vs Claas - marki podałem dla przykłady nie sugerujcie się nimi)

#31 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 23 luty 2008 - 02:57

Wymagania wobec firm usługowych Dla mnie ma -porównać technikę dominatora np. 98 a bizona to jednak trochę róznicy jest... :rolleyes:

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#32 Share LukaszP

LukaszP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 24 luty 2008 - 14:03

Dla mnie ma -porównać technikę dominatora np. 98 a bizona to jednak trochę róznicy jest... :)

Zależy jakiego bizona do tego pojedynku podstawimy :rolleyes:

U mnie usługi przyjmują raczej charakter pomocy sąsiedzkiej. My młócimy u sąsiada, sąsiad u nas prasuje słomę. Usługi każdy wykonuje najlepiej jak potrafi, przykład sąsiad u nas prasował to na 10 ha pola, nie miałem rozwiązanej ani jednej kostki <_< , nie tak jak poprzednimi latami kiedy co druga była rozwiązana a za usługę słono płaciłem. Poza tym koszę na usługach ok 30ha, jestem rzetelny i słowny i tego od usługodawcy też wymagam.
Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

#33 Share lukasz15

lukasz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 24 luty 2008 - 14:14

Wymagania wobec firm usługowych U nas z wujem też mamy wzajemną pomoc ale tak to korzystamy z
siew kukurydzy 1ha
prasowanie siana
A my pracujemy kombajnem u ludzi srednio ok 30-40 ha
A co do koszenia kombajnem to rózne przypadki sie spotyko-kiedys u jednego kolesie jak zajechaliśmy to powiedział nam że mamy w 3 godzinach sie zmieścić bo co roku tak było a jak sie okazało to tata mu wszystko zkosił w 2 godziny 15 minut(i nie wkurzyło by was coś takiego ze koles mówi w ile macie mu skosic)
Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

#34 Share Bartek7

Bartek7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 24 luty 2008 - 14:55

Wymagania wobec firm usługowych u nas korzystamy z usług takich jak koszenie zboża 16ha kosz. kuku 6ha, sianie kuku 6ha, prasowanie 16ha (bele), prasownie 5h (paczki) a usługi jakie świadczymy to wywóz gnojowicy ok. 50 beczek (6tyś. l ) rocznie

moim zdaniem dobry usługodawca który rzetelnie wykonuje swoja robotę i wykonuje daną robotę na czas, podam przykład mojego wuja który w tamtym roku
na kombajn czekał tydzień !!! codziennie do niego jeździł, a to kombajn zepsuty, a to u siebie kosi, ze trzy razy miał już na bank przyjechać, dopiero po tygodniu się przytoczył i jeszcze pokosił 10min. i zaczął dopiero smarować kombajn :rolleyes: oczywiście kosił od godziny, więc mu się nie spieszyło.

#35 Share lukasz15

lukasz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 24 luty 2008 - 15:04

Wymagania wobec firm usługowych Ja z takim kombajnistam to bym nie wyrobił. Obiecuje ci a nie przyjerzdza. Niech prosto powie że nie przyjedzie i pójdzisz sobie do kogoś innego a nie "obiecanki cacanki a głupiemu radość"

#36 Share Bartek7

Bartek7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 24 luty 2008 - 15:25

Wymagania wobec firm usługowych jak ten kolo jako jedyny na okolice ma sieczkarnie założoną, ale na szczęście w tym roku do nas i do wuja ma przyjść kosić NH tc54 z sieczkarnią :rolleyes:

#37 Share lukasz15

lukasz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 24 luty 2008 - 15:32

Wymagania wobec firm usługowych No to sorki nie wiedziałem. Jak tak to normalne, że na niego tyle czekacie bo jak jest jeden w okolicy to wszyscy idą do niego.
Mój tata jeżdził 2 lata temu na sąsiednią wieś do jednego kolesia i tam miał jeszcze kilku mniejszych innych to sie ludzie kiedyś bili do kogo ma jechać aż jeden koleś położył sie przed kombajnem i powiedział ze jak do niego nie pojedzie to on będzie leżeć tu cały dzień ale go wynieśli siłą no a jak było dalej to już nie wiem bo wtedy mnie nie było.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#38 Share Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 24 luty 2008 - 17:17

Wymagania wobec firm usługowych U nas to tak wygląda:
-cięcie zborza to 5 ha
-prasa kostka
-wywuz nojowicy

Usługodawcy proponują rozsądne ceny, Usługi sa wykonane dobrze i nie mam żadnych zastrzeżeń. Reszte pracj wykonuje sam. Sprzety jakie mi robią te usługi to claas dominator, zetor 7340+meprozet, zetor 3320+sipma :rolleyes:
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!