Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z dzierżawą

101 odpowiedzi na ten temat

#81 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5479 postów

Napisany 25 sierpień 2014 - 22:14

Problem z dzierżawą Znam miejsca gdzie dierżawne to dopłaty + podatek + parę dobrych groszy :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z dzierżawą Dzisiaj, 05:07
  •  

#82 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 25 sierpień 2014 - 22:36

Problem z dzierżawą

I tak powinno być!A jak chce wiecej zarobić to niech sam uprawia!

Tak, tak. Rolnicy sami podbijają ceny dzierżaw, jeden drugiemu pokryjomu odbiera ale tym złym jest właściciel bo chce na swojej własności zarobić jak jest okazja.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

#83 Share barto7245

barto7245

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 14:10

Problem z dzierżawą Dziadek dobrze wiedział co robi, obaj się zgadali dobrze o tym wiem. Adwokat mi powiedział że prawo jest niby po mojej stronie, ale szanse na to że wygram wynoszą 50%, nie jest pewne że będę miał prawo do kupna tej ziemii czy dostanę odszkodowanie, a koszta sądowe + prawnik wynoszą około 15 tyś, a szkoda tych pieniędzy jeśli nie mam nawet pewności czy wygram
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Sprzedam 2 kojce porodowe

#84 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 14:18

Problem z dzierżawą A na jakiej podstawie uznał, że nie jest pewne czy masz pierwokupu?

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

#85 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 793 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 15:48

Problem z dzierżawą nieźle się cenią prawnicy w twojej okolicy, przejdź się może do jakiegoś radcy prawnego, wydaje mi się, że szanse masz znacznie większe choć nie 100% i uwierz, że wiem co piszę

#86 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 26 sierpień 2014 - 18:46

Problem z dzierżawą

A na jakiej podstawie uznał, że nie jest pewne czy masz pierwokupu?

hmmm pewnie kolega nam tu nakłamał że ma te umowy potwierdzone w gminie , albo po prostu może by chciał kupić ale go nie stać więc po co robić z siebie idiotę ?

#87 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 19:47

Problem z dzierżawą Albo adwokat nie wie co zrobić.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

#88 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 20:02

Problem z dzierżawą albo faktycznie to nie takie proste ;) swoją drogą kupił chłop , zapłacił to niech ma

#89 Share barto7245

barto7245

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 23:43

Problem z dzierżawą Jak bym nie chciał kupić to bym nie robił problemu, chyba niektórzy tutaj są wolno myślący. Czy ja powiedziałem że adwokat uznał że nie jest pewne czy mam prawo pierwokupu? sąd może między innymi uznać że zakupił tą ziemię w dobrej wierze
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Sprzedam 2 kojce porodowe

#90 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 01:01

Problem z dzierżawą Jeżeli jesteście sąsiadami to mało prawdopodobne, że sąd uwierzy w to.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 07:07

Problem z dzierżawą Kupisz czy nie to i tak masz prawo siać do końca trwania umowy dzierżawy.

#92 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 793 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 08:15

Problem z dzierżawą to, że zakupił w dobrej wierze nie powinno mieć żadnego znaczenia dla sądu (chyba, ze ktoś ma dobre układy w sądzie to mogą być problemy), umowa jest bezwzględnie nie ważna w przypadku umowy dzierżawy od osoby prywatnej z datą pewną dłużej jak na 3 lata i koniec kropka, to jest podobna kwestia jak z kupnem kradzionego samochodu, jak taki kupisz w dobrej wierze to i tak ma wrócić do osoby której go okradziono, dobra wiara będzie miała jedynie znaczenie dla tego co kupił tą działke co dzierżawisz, bo będzie miał do sprzędającego roszczenie od odszkodowanie, przejdź się do innego prawnika, najlepiej radcy, tak się składa, że jestem nie radcą ale aplikantem radcowskim i nie raz spotkałem się z głupotą prawników, szczególnie takich którzy nie zajmują się konkretną, wąską dziedziną prawa, tylko wszystkimi, poszukaj radcy bo oni się lepsi z reguły od adwokatów z prawa cywilnego, zajmującego się konkretnie nieruchomościami, a co do cen, z reguły prawnicy w dużych miastach ze względu na konkurencje są znacznie tańsi od tych z małych miast

Edytowany przez majkel207, 27 sierpień 2014 - 08:22.

#93 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 08:50

Problem z dzierżawą dokładnie kolega wyżej ma racje idź do innego prawnika. U mnie w rodzinie też tak było, że adwokat powiedział, że sprawa na 100% przegrana. Poszedłem do znajomego notariusza by mi polecił jednych z lepszych adwokatów w mieście i sprawa wygrana. Oczywiście takiego, który zajmuje się daną dziedziną prawa.Byłem ostatnio u niego odnośnie umowy kupna sprzedaży to odesłał mnie do innego gościa, który zajmuje się nieruchomościami.
Nie poddawaj się, i nie daj sobie w kaszę napluć ;)

#94 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 10:07

Problem z dzierżawą

to, że zakupił w dobrej wierze nie powinno mieć żadnego znaczenia dla sądu (chyba, ze ktoś ma dobre układy w sądzie to mogą być problemy), umowa jest bezwzględnie nie ważna w przypadku umowy dzierżawy od osoby prywatnej z datą pewną dłużej jak na 3 lata i koniec kropka, to jest podobna kwestia jak z kupnem kradzionego samochodu, jak taki kupisz w dobrej wierze to i tak ma wrócić do osoby której go okradziono, dobra wiara będzie miała jedynie znaczenie dla tego co kupił tą działke co dzierżawisz, bo będzie miał do sprzędającego roszczenie od odszkodowanie, przejdź się do innego prawnika, najlepiej radcy, tak się składa, że jestem nie radcą ale aplikantem radcowskim i nie raz spotkałem się z głupotą prawników, szczególnie takich którzy nie zajmują się konkretną, wąską dziedziną prawa, tylko wszystkimi, poszukaj radcy bo oni się lepsi z reguły od adwokatów z prawa cywilnego, zajmującego się konkretnie nieruchomościami, a co do cen, z reguły prawnicy w dużych miastach ze względu na konkurencje są znacznie tańsi od tych z małych miast

Tak z ciekawości. Który przepis KC będzie tu podstawą do roszczenia?

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

#95 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 11:50

Problem z dzierżawą

Art. 599. Skutki naruszenia obowiązków

§ 1. Jeżeli zobowiązany z tytułu prawa pierwokupu sprzedał rzecz osobie trzeciej bezwarunkowo albo jeżeli nie zawiadomił uprawnionego o sprzedaży lub podał mu do wiadomości istotne postanowienia umowy sprzedaży niezgodnie z rzeczywistością, ponosi on odpowiedzialność za wynikłą stąd szkodę.
§ 2. Jednakże jeżeli prawo pierwokupu przysługuje z mocy ustawy Skarbowi Państwa lub jednostce samorządu terytorialnego, współwłaścicielowi albo dzierżawcy, sprzedaż dokonana bezwarunkowo jest nieważna.

#96 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 12:59

Problem z dzierżawą nie wydaje mi się, żeby to pod KC podchodziło, raczej pod ust. o kształtowaniu ustroju rolnego http://www.realexper...ci_rolnej_.html

#97 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 14:18

Problem z dzierżawą Źle napisałem. Z jakiej skargi można skorzystać żeby odzyskać nieruchomość. Bo podstawę już mamy.

@melon10641
To co wkleiłeś to jest prawo cywilne a nie ustawa o ustroju rolnym.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

#98 Share grzes14405

grzes14405

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 15:39

Problem z dzierżawą witam,mam pytanko.kiedy kończy się prawo pierwokupu?po wygaśnięciu umowy dzierżawy czy jest jeszcze jakiś okres po wygaśnięciu?bo chcę kupić dzierżawe ale pogryzłem się zdzierżawcą i nie chce sprzedać mi

#99 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 16:03

Problem z dzierżawą

Źle napisałem. Z jakiej skargi można skorzystać żeby odzyskać nieruchomość. Bo podstawę już mamy.

@melon10641
To co wkleiłeś to jest prawo cywilne a nie ustawa o ustroju rolnym.

i tu może być właśnie pies pogrzebany , bo jeśli sprzedaż jest nie ważna - czyli unieważniona to i nie ma jak wejść w posiadanie poprzez prawo pierwokupu ...a do odszkodowania też nie ma podstaw

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 16:10

Problem z dzierżawą @grzes14405
Razem z końcem dzierżawy kończy się prawo pierwokupu.

@kozulek
Podstawy ma bo sam je podałeś. Ziemia została już sprzedana i zamiast sąsiada, decyzją sądu on ją nabędzie po cenie z aktu notarialnego. A cena na 99% została zaniżona żeby nie dać zarobić notariuszowi.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA