Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z dzierżawą

101 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 19 sierpień 2014 - 12:14

Problem z dzierżawą możesz śmiało wejść w miejsce nabywcy jak cena Ci pasuje ....akt notarialny który zawarli jest nie ważny , tu nie ma żadnych wątpliwości

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z dzierżawą Dzisiaj, 19:51
  •  

#22 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 19 sierpień 2014 - 12:17

Problem z dzierżawą Zasiej tam coś na szybko jakąś gorczyce czy cos bo jak ten nowy własciciel cos teraz zasieje to masz pozamiatane przynajmniej na ten rok, a jak zaorał to pewnie bedzie rzepak niebawem siał.

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

#23 Share barto7245

barto7245

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 19 sierpień 2014 - 12:38

Problem z dzierżawą Ten gościu tylko w zioła się bawi, poł kilometra od domu to jest to teraz pilnuje tego i przez miedze mam drugie 3 ha swojego

@Krassus: no to jest twoje zdanie, ja mam troche inne, czasem lepiej jest stracic żeby potem zyskać, ale dzięki za wyrażenie swojej opinii
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Sprzedam 2 kojce porodowe

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share ziomster

ziomster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 19 sierpień 2014 - 12:50

Problem z dzierżawą próbuj się dogadać, jeśli to nei przyniesie rezultatu podejmij kroki prawne bo prawo jest po twojej stronie.
niestety sprawy w sądzie mogą się sporo ciągnąć więc to powinna być ostatecznośc

pogadaj z obecnym właścicielem, może wystarczy dorzucić kilka tysięcy i gość zgodzi się sprzedać tobie.

#25 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 19 sierpień 2014 - 13:10

Problem z dzierżawą To po co na forum się pytasz skoro wiesz lepiej co zrobić?

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

#26 Share malorolny121

malorolny121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 19 sierpień 2014 - 16:48

Problem z dzierżawą Masz teraz dwa wyjścia
1- machnąć ręką na to wszystko i niech gościu się śmieje że cię zrobił w balona.
2- czym prędzej zacząć dzialać i unieważnić akt notarialny wstępując w miejsce kupującego. Teraz cena dla ciebie to jest taka jak na akcie wstawiona zazwyczaj troche zaniżają to będzie plus dla ciebie . I po wszystkim ty będziesz miał poważanie że nie dałeś sie zrobić w balona.Decyzja należy do ciebie. Ja bym czym prędzej poszedł do radcy prawnego żeby ci to wszystko wyjaśnił od strony paragrafów i zaczął działać. A żeby zatrzymać tego kupca żeby nie wchodził na pole najlepiej zgłoś na policje że ktoś ci ci wtargnoł na twoje pole.

Edytowany przez malorolny121, 19 sierpień 2014 - 16:52.

#27 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 799 postów

Napisany 19 sierpień 2014 - 17:39

Problem z dzierżawą na okolicznych ludzi nie ma co patrzeć, ty dbając o swoje prawa nie postępujesz źle, a ludzie co byś nie zrobił to i tak będą na ciebie gadać, jak nic nie zrobisz to powiedzą, że pierdoła i nie walczy o swoje, a jak pójdziesz do sądu to chytry, taki i owaki

#28 Share barto7245

barto7245

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 19 sierpień 2014 - 17:55

Problem z dzierżawą Dzięki panowie. Adwokat jest umówiony na jutro
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#29 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 786 postów

Napisany 19 sierpień 2014 - 18:07

Problem z dzierżawą I dobrze.
Adwokat naświetli ci jak sprawa wyglada i jakie są opcje. Możesz sam sobie wybrać najlepsza dla ciebie lub pójść z tym do gościa który sprzedał pole i jego powiadomić o opcjach jeśli będzie mądry to sie dogadacie i wybierzecie opcję dobrą dla wszystkich a jeśli będzie sie pluł i stawiał to rób tak jak dla ciebie będzie najlepiej .

#30 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 799 postów

Napisany 19 sierpień 2014 - 18:08

Problem z dzierżawą nie zapominaj o pilnowaniu pola, bo jak coś zasieje to się sytuacja pogorszy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share barto7245

barto7245

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 19 sierpień 2014 - 18:21

Problem z dzierżawą @majkel207: co godzinę jestem na polu albo i częściej ;)
@OKEY: jadę z nim zaraz pogadać

#32 Share Piechu

Piechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 19 sierpień 2014 - 19:38

Problem z dzierżawą Ale jak koleś mógł sprzedać przecież do notariusza potrzebny jest wypis z rejestru gruntów a tam jest wpisany dzierżawca i do kiedy włada ziemią, Jak ja kupowałem ziemie to musiałem i do banku i do notariusza zanieść umowę rozwiązującą dzierżawę na szczęście dzierżawcą był mój ojciec także nie było problemu. Ale jeżeli jest po fakcie to niech teraz prawnik wystosuję odpowiednie pisma i do byłego i obecnego właściciela. Nie odpuszczaj bo ludzie i tak będą się z Ciebie śmiać że wygnali Cię z pola. Trzymam kciuki Powodzenia

#33 Share malorolny121

malorolny121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 19 sierpień 2014 - 20:49

Problem z dzierżawą

Ale jak koleś mógł sprzedać przecież do notariusza potrzebny jest wypis z rejestru gruntów a tam jest wpisany dzierżawca i do kiedy włada ziemią, Jak ja kupowałem ziemie to musiałem i do banku i do notariusza zanieść umowę rozwiązującą dzierżawę na szczęście dzierżawcą był mój ojciec także nie było problemu. Ale jeżeli jest po fakcie to niech teraz prawnik wystosuję odpowiednie pisma i do byłego i obecnego właściciela. Nie odpuszczaj bo ludzie i tak będą się z Ciebie śmiać że wygnali Cię z pola. Trzymam kciuki Powodzenia

Kolego jak nie miałeś problemu z dzierzawcą to pewnie dużą działe odpaliłeś mu za ustąpienie z pola :D

#34 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 19 sierpień 2014 - 20:52

Problem z dzierżawą malorolny czytaj ze zrozumieniem

#35 Share Radoslav

Radoslav

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 19 sierpień 2014 - 21:08

Problem z dzierżawą Hmm jestem na forum dosyć nowy, ale tak się składa że prawo rolne kiedyś tam miałem. To nie jest tak jak piszecie do końca. Umowę dzierżawy można zawrzeć tak jak każdą umową na różne to sposoby przewidziane w KC. W polskim prawie istnieje coś takeigo jak swoboda zawierania umów, jeśli umowa była zawarta to na pewno przewidywała wypowiedzenie( przynajmniej powinna:P) z wyprzedzeniem. Prawo może uzależniać skutki prawne umowy od zawarcia jej z zachowaniem określonej formy( przytoczona wcześniej umowa z datą pewną, lub formie aktu notarialnego). Doradzanie typu " walcz o swoje!!!" jest trochę nie na miejscu i wprowadza w błąd. To nie jest Twoje i nigdy nie będzie i nigdy nie było, ta umowa nie przenosi prawa własności. Jeśli w umowie nie przewidziano terminu wypowiedzenia to wynosi on rok. Jak najbardziej polecam wizytę u radcy lub adwokata, on poinformuję Cię o przysługującym prawie pierwokupu które może w Twoim przypadku nie obowiązywać (prawo pierwokupu ogranicza zobowiązanego wyłącznie w przypadku sprzedaży, nie zaś przenoszenia własności na podstawie innego tytułu prawnego np. darowizna, zamiana)

#36 Share glicer

glicer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 19 sierpień 2014 - 21:10

Problem z dzierżawą a najlepiej po prostu wjezdzaj i siej

#37 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 799 postów

Napisany 20 sierpień 2014 - 00:38

Problem z dzierżawą

Hmm jestem na forum dosyć nowy, ale tak się składa że prawo rolne kiedyś tam miałem. To nie jest tak jak piszecie do końca. Umowę dzierżawy można zawrzeć tak jak każdą umową na różne to sposoby przewidziane w KC. W polskim prawie istnieje coś takeigo jak swoboda zawierania umów, jeśli umowa była zawarta to na pewno przewidywała wypowiedzenie( przynajmniej powinna:P) z wyprzedzeniem. Prawo może uzależniać skutki prawne umowy od zawarcia jej z zachowaniem określonej formy( przytoczona wcześniej umowa z datą pewną, lub formie aktu notarialnego). Doradzanie typu " walcz o swoje!!!" jest trochę nie na miejscu i wprowadza w błąd. To nie jest Twoje i nigdy nie będzie i nigdy nie było, ta umowa nie przenosi prawa własności. Jeśli w umowie nie przewidziano terminu wypowiedzenia to wynosi on rok. Jak najbardziej polecam wizytę u radcy lub adwokata, on poinformuję Cię o przysługującym prawie pierwokupu które może w Twoim przypadku nie obowiązywać (prawo pierwokupu ogranicza zobowiązanego wyłącznie w przypadku sprzedaży, nie zaś przenoszenia własności na podstawie innego tytułu prawnego np. darowizna, zamiana)

Kolego wyżej, czemu teoretyzujesz jak tu mamy konkretny opisany przypadek i czemu coś piszesz o prawie własności, przecież nikt w tym temacie wcześniej nawet o tym nie wspomniał
Jak umowa dzierżawy jest z datą pewną to rozwiązać ją można wcześniej tylko za porozumieniem stron to raz, a dwa w tym konkretnym przypadku przysługuje mu prawo pierwokupu, a te osoby pewnie o tym wiedziały, dlatego zrobiły to po cichu i liczyły, że on nic nie zrobi, oni naruszyli jego prawa

#38 Share malorolny121

malorolny121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 20 sierpień 2014 - 07:18

Problem z dzierżawą

malorolny czytaj ze zrozumieniem

A nie zauważyłeś że to w formie żartu.

Edytowany przez malorolny121, 20 sierpień 2014 - 07:18.

#39 Share barto7245

barto7245

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 20 sierpień 2014 - 07:18

Problem z dzierżawą Panowie, sprawa zaczyna się rozwiązywać. Od razu mówię: zwracam honor nabywcy tej ziemi. Niczym on tu nie zawinił. Poprzedni właściciel oszukał mnie, nowego właściciela i na pewno jakieś urzędy. A mianowicie: W 2008 roku została spisana umowa dzierżawy, coś w niej nie pasowało właścicielowi, więc mój ojciec poszedł mu na rękę i zerwał ją w roku 2009, lecz podpisali kolejną umowę następnego dnia (były to drobne dla nas nie istotne zmiany) Ten sam człowiek chcąc teraz sprzedać tą ziemię nie posługiwał się wszystkimi dokumentami które dotyczyły tej działki. Przedstawił zawarcie umowy z roku 2008 oraz zerwanie jej z roku 2009, nie przedstawił ponownego zawarcia umowy z roku 2009. Dziś rano przedstawiłem nowemu właścicielowi ponowne zawarcie umowy z roku 2009, był bardzo zdziwiony i zarazem wkurw.... Ta ziemia należy już prawnie do niego, ale wystarczy że zaniosę te dokumenty gdzie trzeba i mogę kupywać tą ziemie, są jeszcze inne opcje, nad którymi się zastanawiamy. Ponadto poprzedni właściciel wydzierżawiając nam tą ziemię z racji swojego wieku pobierał rentę, skoro wydzierżawił nam ją tylko na rok (posługując się jedynie dokumentami przedstawionymi przez niego) powinien pobierać ją również tylko przez rok a nie do tej pory. Tak czy siak podpier... tego koleżkę, bo chciał oszukać mnie, nowego właściciela no i państwo w jakimś stopniu. I macie racje nie ma co się zastanawiać, kto będzie chciał dać w dzierżawę to da, a jak nie to są kredyty, kupie co jakiś czas te 2 ha :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share KRYNIA

KRYNIA

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 20 sierpień 2014 - 10:12

Problem z dzierżawą I tu należą Ci się brawa!!!Chamstwo i cwaniactwo trzeba tępić!