barto7245

Problem z dzierżawą

Polecane posty

KRYNIA    0

dlatego ja nie biorę żadnych dzierżaw , wolę przepłacić i kupić

My teraz tez już nie bierzemy,chyba że na piśmie,na minimum 5 lat i zgłoszona do gminy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Dawno autor tematu się nie wypowiadał... Więc jak sprawy potoczyły się dalej? Będzie rozwiązane sądowni czy się dogadaliście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radoslav    6

Bo to jest święte prawo własności. Chce więcej na ziemi zarobić to oddaje temu kto dał więcej. Co w tym dziwnego?

 

 

Nic dodać nić ująć:D

 

W moich okolicach, podobno dzierżawcy biorą pole tylko za opłacone podatki, a ludzie się jeszcze cieszą że " pozbył się ich kłopotu" :D co najwyżej niektórym daje dla kurek ze 4 worki zboża :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nic dodać nić ująć :D

 

W moich okolicach, podobno dzierżawcy biorą pole tylko za opłacone podatki, a ludzie się jeszcze cieszą że " pozbył się ich kłopotu" :D co najwyżej niektórym daje dla kurek ze 4 worki zboża :P

 

I tak powinno być!A jak chce wiecej zarobić to niech sam uprawia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Znam miejsca gdzie dierżawne to dopłaty + podatek + parę dobrych groszy :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

 

 

I tak powinno być!A jak chce wiecej zarobić to niech sam uprawia!

Tak, tak. Rolnicy sami podbijają ceny dzierżaw, jeden drugiemu pokryjomu odbiera ale tym złym jest właściciel bo chce na swojej własności zarobić jak jest okazja.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barto7245    40

Dziadek dobrze wiedział co robi, obaj się zgadali dobrze o tym wiem. Adwokat mi powiedział że prawo jest niby po mojej stronie, ale szanse na to że wygram wynoszą 50%, nie jest pewne że będę miał prawo do kupna tej ziemii czy dostanę odszkodowanie, a koszta sądowe + prawnik wynoszą około 15 tyś, a szkoda tych pieniędzy jeśli nie mam nawet pewności czy wygram


Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Sprzedam 2 kojce porodowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

A na jakiej podstawie uznał, że nie jest pewne czy masz pierwokupu?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

nieźle się cenią prawnicy w twojej okolicy, przejdź się może do jakiegoś radcy prawnego, wydaje mi się, że szanse masz znacznie większe choć nie 100% i uwierz, że wiem co piszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

A na jakiej podstawie uznał, że nie jest pewne czy masz pierwokupu?

 

hmmm pewnie kolega nam tu nakłamał że ma te umowy potwierdzone w gminie , albo po prostu może by chciał kupić ale go nie stać więc po co robić z siebie idiotę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Albo adwokat nie wie co zrobić.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barto7245    40

Jak bym nie chciał kupić to bym nie robił problemu, chyba niektórzy tutaj są wolno myślący. Czy ja powiedziałem że adwokat uznał że nie jest pewne czy mam prawo pierwokupu? sąd może między innymi uznać że zakupił tą ziemię w dobrej wierze


Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Sprzedam 2 kojce porodowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Jeżeli jesteście sąsiadami to mało prawdopodobne, że sąd uwierzy w to.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Kupisz czy nie to i tak masz prawo siać do końca trwania umowy dzierżawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

to, że zakupił w dobrej wierze nie powinno mieć żadnego znaczenia dla sądu (chyba, ze ktoś ma dobre układy w sądzie to mogą być problemy), umowa jest bezwzględnie nie ważna w przypadku umowy dzierżawy od osoby prywatnej z datą pewną dłużej jak na 3 lata i koniec kropka, to jest podobna kwestia jak z kupnem kradzionego samochodu, jak taki kupisz w dobrej wierze to i tak ma wrócić do osoby której go okradziono, dobra wiara będzie miała jedynie znaczenie dla tego co kupił tą działke co dzierżawisz, bo będzie miał do sprzędającego roszczenie od odszkodowanie, przejdź się do innego prawnika, najlepiej radcy, tak się składa, że jestem nie radcą ale aplikantem radcowskim i nie raz spotkałem się z głupotą prawników, szczególnie takich którzy nie zajmują się konkretną, wąską dziedziną prawa, tylko wszystkimi, poszukaj radcy bo oni się lepsi z reguły od adwokatów z prawa cywilnego, zajmującego się konkretnie nieruchomościami, a co do cen, z reguły prawnicy w dużych miastach ze względu na konkurencje są znacznie tańsi od tych z małych miast

Edytowano przez majkel207

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

dokładnie kolega wyżej ma racje idź do innego prawnika. U mnie w rodzinie też tak było, że adwokat powiedział, że sprawa na 100% przegrana. Poszedłem do znajomego notariusza by mi polecił jednych z lepszych adwokatów w mieście i sprawa wygrana. Oczywiście takiego, który zajmuje się daną dziedziną prawa.Byłem ostatnio u niego odnośnie umowy kupna sprzedaży to odesłał mnie do innego gościa, który zajmuje się nieruchomościami.

Nie poddawaj się, i nie daj sobie w kaszę napluć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

to, że zakupił w dobrej wierze nie powinno mieć żadnego znaczenia dla sądu (chyba, ze ktoś ma dobre układy w sądzie to mogą być problemy), umowa jest bezwzględnie nie ważna w przypadku umowy dzierżawy od osoby prywatnej z datą pewną dłużej jak na 3 lata i koniec kropka, to jest podobna kwestia jak z kupnem kradzionego samochodu, jak taki kupisz w dobrej wierze to i tak ma wrócić do osoby której go okradziono, dobra wiara będzie miała jedynie znaczenie dla tego co kupił tą działke co dzierżawisz, bo będzie miał do sprzędającego roszczenie od odszkodowanie, przejdź się do innego prawnika, najlepiej radcy, tak się składa, że jestem nie radcą ale aplikantem radcowskim i nie raz spotkałem się z głupotą prawników, szczególnie takich którzy nie zajmują się konkretną, wąską dziedziną prawa, tylko wszystkimi, poszukaj radcy bo oni się lepsi z reguły od adwokatów z prawa cywilnego, zajmującego się konkretnie nieruchomościami, a co do cen, z reguły prawnicy w dużych miastach ze względu na konkurencje są znacznie tańsi od tych z małych miast

 

Tak z ciekawości. Który przepis KC będzie tu podstawą do roszczenia?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

 

Art. 599. Skutki naruszenia obowiązków

§ 1. Jeżeli zobowiązany z tytułu prawa pierwokupu sprzedał rzecz osobie trzeciej bezwarunkowo albo jeżeli nie zawiadomił uprawnionego o sprzedaży lub podał mu do wiadomości istotne postanowienia umowy sprzedaży niezgodnie z rzeczywistością, ponosi on odpowiedzialność za wynikłą stąd szkodę.

§ 2. Jednakże jeżeli prawo pierwokupu przysługuje z mocy ustawy Skarbowi Państwa lub jednostce samorządu terytorialnego, współwłaścicielowi albo dzierżawcy, sprzedaż dokonana bezwarunkowo jest nieważna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Źle napisałem. Z jakiej skargi można skorzystać żeby odzyskać nieruchomość. Bo podstawę już mamy.

 

@melon10641

To co wkleiłeś to jest prawo cywilne a nie ustawa o ustroju rolnym.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzes14405    2

witam,mam pytanko.kiedy kończy się prawo pierwokupu?po wygaśnięciu umowy dzierżawy czy jest jeszcze jakiś okres po wygaśnięciu?bo chcę kupić dzierżawe ale pogryzłem się zdzierżawcą i nie chce sprzedać mi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

Źle napisałem. Z jakiej skargi można skorzystać żeby odzyskać nieruchomość. Bo podstawę już mamy.

 

@melon10641

To co wkleiłeś to jest prawo cywilne a nie ustawa o ustroju rolnym.

i tu może być właśnie pies pogrzebany , bo jeśli sprzedaż jest nie ważna - czyli unieważniona to i nie ma jak wejść w posiadanie poprzez prawo pierwokupu ...a do odszkodowania też nie ma podstaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

@grzes14405

Razem z końcem dzierżawy kończy się prawo pierwokupu.

 

@kozulek

Podstawy ma bo sam je podałeś. Ziemia została już sprzedana i zamiast sąsiada, decyzją sądu on ją nabędzie po cenie z aktu notarialnego. A cena na 99% została zaniżona żeby nie dać zarobić notariuszowi.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Rok temu podpisałem umowę dzierżawy z Urzędem gminy. Ziemia 6 klasa, w umowie napisane, że muszę użytkować rolniczo, w planie zagospodarowania użytki kopalne. Czynsz-równoważność  2q żyta, świadczenia publiczne po mojej stronie. W tym roku dostałem nakaz podatkowy na kwotę 1200zł/ha (naliczone jak od kopalin). 300 m dalej posiadam swoje pole podatek 0,00zł (6 klasa ziemi). I tu moje pytanie skoro ziemie mam użytkować rolniczo, czy maja prawo naliczać mi podatek jak do kopaliny? Zainwestowałem trochę w tą ziemię, pole było zaperzone, nawożenie itd. i szkoda rozwiązywać umowę, ale na taki podatek mnie nie stać.
    • Przez tatiati
      Witam! Niedługo mam podpisać umowę dzierżawy. Mój tata chce przejść na emeryturę, więc chce mi oddać ziemię w dzierżawę. Umowę wypisywała matka, ziemia jest na tatę to ona zajmuje się 'papierologią' w domu. Byliśmy już w KRUS ale brakowało nam jednego dokumentu, więc jeszcze nie oddaliśmy wniosku. W międzyczasie wynikła inna sprawa. W umowie wykluczona jest działka, na której stoi dom. Normalnie nie zwróciłbym na to uwagi ale pani w KRUSie była baaaaardzo zdziwiona, że ta jedna działka jest wykluczona. Zasiało to we mnie ziarno niepewności, zwłaszcza że specjalnie musieliśmy się wracać do gminy, żeby znów wyliczyli przeliczeniowe bo w takim wypadku się zmieniło. Tata ciągle zapewnia mnie, że to ja będę tam mieszkał i zajmował się wszystkim ale wiem, że matka nie jest temu przychylna i bardziej widziałaby tam moją siostrę. Chciałbym wiedzieć czym skutkuje wykluczenie tej jednej działki, bo domyślam się że matka nie odpisała jej bez powodu ale nie chce mi powiedzieć jaki jest ten powód, twierdząc że to tata to wymyślił, tymczasem ojciec nic o tym nie wie. Nie chcę być związany umową jeśli potem to siostra miałaby się wszystkim zajmować (w takim wypadku niech wydzierżawią ziemię siostrze a nie mnie). Czy ktoś mógłby mi coś podpowiedzieć?
    • Przez PatrykReich
      Witam, mam pytanie odnośnie przetargu na grunty rolne. KOWR wystawia na licytację działkę, która leży w sąsiedztwie mojej działki, jestem jej właścicielem. Na przetargu będzie wielu chętnych na tą działkę, Czy mogę się starać aby wydzierżawić tą działkę bez licytacji i w jaki sposób ? 
      Kiedyś, gdzieś w TV mowili o możliwości odstąpienia od licytacji lub przetargu jeżeli napisze się podanie do dawnego ANR jeżeli się sąsiaduje z tą działką i jest się jej właścicielem. 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam nie wiem czy w dobrym dziale piszę, ale chciałbym dać ziemie w dzierżawę co mógłbym z tego uzyskać jeśli mam 12h 3-4 klasa tylko zboża były siane ziemia nie wyjałowiona itd. czy otrzymałbym więcej jeśli np. miałbym studnie głębinową i dogadał bym się z jakimś ogrodnikiem lub tym od drzewek woj.wielkopolskie
    • Przez kuba24051
      witam. ciotka chce wydzierżawić mi dzialkę rolną na której znajduje się jej gospodarstwo (dzialka ok 6ha i na kilku arach gosp.). jak to rozwiazac? chcialbym podpisac umowe na 10 lat i brac doplaty.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj