Grzybekk

Dorobienie kroju tarczowego do Kvernelanda AB 100

Polecane posty

Grzybekk    38

Witam. Planuję dorobić sobie kroje tarczowe do ww. pługa i chciałbym prosić o wskazówki. Ktoś już pewnie przede mną dorabiał sobie dlatego mam parę pytań.

 

1. Uchwyty. Zależy mi na zdjęciach uchwytów (tak samo oryginalne i dorobione) - tu gdzie są przykręcone do słupicy. Z czego dorabialiście uchwyty ? Czy da się gdzieś dostać te uchwyty ? Słyszałem że można je wyciąć ze starych pługów, np polskiej trójki czy czwórki i jakoś je przykręcić, ale chciałbym zobaczyć jak to wygląda.

2. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć od jakiego pługa jest ten krój z załączonych zdjęć ? Podejrzewam że to od Unii, ale wolę się upewnić.

3. Czy do dwuletniego pługa będą pasować kroje od pługów starszych, tzn tak mi się wydaje że są starsze, np. takie:

 

http://olx.pl/oferta/kroj-talerzowy-kroje-talerzowe-plug-kverneland-w-bdb-stanie-okazja-CID757-ID6sQa5.html#75a9dc81e7

 

http://olx.pl/oferta/kroj-do-pluga-kverneland-CID757-ID5pdQR.html#75a9dc81e7

 

http://olx.pl/oferta/kroj-do-pluga-kverneland-CID757-ID6HctX.html#75a9dc81e7

 

Z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi czy pomoc. Pozdrawiam :)

post-32176-0-15452500-1408275525_thumb.jpg

post-32176-0-11070200-1408275935_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Krój od pługa "Grudziąckiego" , posiadasz kroje czy też chcesz kupić ?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzybekk    38

KRISTOFORn , Twój uchwyt jest oryginalny ? Krój masz taki jak na zdjęciach w tym ogłoszeniu http://olx.pl/oferta/kroj-talerzowy-kroje-talerzowe-plug-kverneland-w-bdb-stanie-okazja-CID757-ID6sQa5.html#75a9dc81e7

 

Ciekawe czy w Agromie dostał bym sam uchwyt.

 

Sadek, krojów nie posiadam, dopiero chcę kupić i chcę to dobrze wykombinować z uchwytami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ten uchwyt jest oryginalny i pochodzi od pługa Fraugde, a do grzędzieli Kvernelanda będzie doskonale pasować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

W Sokółce znajomy ma i kroje i mocowania, mowa o oryginałach na sprzedaż, nie wiem 150zł szt.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez djlysy
      Witam. Nie wiem czy to dobre miejsce na ten temat ale potrzebna mi jest natychmiastowa odpowiedz. Mianowicie chciałem dorobić siłowniki do znaczników poznaniaka z 2010r. czy da się i jaki by był koszt. Jak potrzeba to wstawię zdjęcie. Pozdrawiam.
    • Przez marek3080
      Witam
      Chcemy skasować luz na wieżyczce kvernelanda. Okazało się, że tylna tuleja, która wykonana jest z teflono podobnego materiału prawie nie istnieje a przednia ma spory luz. Byliśmy w kilku sklepach i nigdzie nie mają takich części. Jak to jest, czy to się nie zużywa, czy ten pług jest tak zajechany na śmierć. Czy ktoś wymieniał te tulejki czy jedynym wyjściem jest dorabianie przez toczenie.
    • Przez adamkon
      Witam Wszystkich!
      Planowałem zakup pługa Kvernelanad AB100, jednak gdy już zacząłem bardziej nim interesować, sprzedawca powiedział mi, że nie ma do niego opcji dołożenia 5 skiby ani pacomatu. Jak na razie mój główny ciągnik ma ponad 80 km i tak by w zupełności wystarczył, ale w przyszłości chciałbym zainwestować w coś mocniejszego (110-120 km) i wtedy ten pług może okazać się za mały. I tu pytanie do Was: jaki nowy pług zagonowy 4 skibowy z opcją albo 5 skiby albo pacomatu w cenie 30-35 tys brutto w podstawowej wersji polecacie? Preferuje marki zachodnie i zabezpieczenia resorowe lub hydrauliczne. Dodam że AB100 kosztuje 26 tys brutto bez żadnych negocjacji.
    • Przez michalzetor93
      Witam! Tak jak w temacie, muszę zrobić wyjścia hydrauliczne do składania/rozkładania kempera. W które miejsce w instalacji hydraulicznej się podpiąć? Piszcie wszelkie uwagi dotyczące dorobienia wyjść hydraulicznych.
    • Przez crystal169
      Witam, od poprzedniej wiosny szukam, siłownika do liniowania u dealerów i jak juz znalazłem okazało sie ze kosztuje około 12 tys netto, odrazu cena mnie odrzuciła. Ale tak teraz myślę co by było gdybym zakupił siłownik dwustronnego działania o odpowiedniej długości, podłączył go do kostki od obrotu jak to jest oryginalnie, (zaznaczam tu że w kostce obrotu mam 3 zaslepione śrubą otwory od dołu kostki.
      Teraz takie pytanko, czy ktoś robił taki eksperyment może, albo zna sie lepiej na działaniu takich kostek, czy nie rozreguluje jej jesli tam odkręce te śruby aby sprawdzic czy idzie olej.Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj