Skocz do zawartości

Zdjęcie

Orka On-land

38 odpowiedzi na ten temat

#21 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 03 luty 2008 - 18:43

Orka On-land

Witam B)
chciałbym się dowiedzieć czy ktoś na AF stosuje tego typu innowację podczas orki a jeśli tak to jakie ma spostrzezenia i uwagi co do tego rozwiazania

pozdrawiam

Jaka innowacja. Instrukcja obsługi poczciwego kirowca przewiduje dwa sposoby orki, jeden z nich to jazda obok bruzdy a drugi w brudzie jej poszerzeniem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Orka On-land Dzisiaj, 15:06
  •  

#22 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 03 luty 2008 - 18:50

Orka On-land napisałem innowacja w sensie takim ze niewiele osób stosuje taki system, a o tym że kirowiec "ma taka opcje" to dobrze wiem B)
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#23 Share MaxiKing

MaxiKing

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 03 luty 2008 - 21:44

Orka On-land Na moje to nie ma sensu bez tego systemu bo tegie głowy myslały nad tym zeby to było dobre a wiadomo ze nie zainstaluja tego w ciagnikach ponizej 200 koni bo to sie mija z celem . Taki sposób jest stosowany w pługach powyzej 8 korpusów bo jak ustawic srodek ciezkosci w takim pługu jak bys ciagnoł za pierwsza skiba a tak ciagnik jest na srodku pługa i ciagnie go całego a nie za przód .Przy takich szerokosciach to ciagnac za przednia skibe w bruzdzie to pług jaka by musiałmiec rame zeby utrzymac pług w poprzek .Takie jest moje zdanie a widzieliscie moze rekord orki na swiecie jak robili to włąsnie takim sprzetem wiec gdzie nam zwykłym rolnikom do takiego czegos B) B) heheh

#24 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 03 luty 2008 - 21:53

Orka On-land no ciekawe to co piszesz B)

a co myślicie o takim rozwiazaniu aby ciagnik jechał po caliźnie (jak to sie ładnie nazywa B) ) a pozycję pługa utrzybywało koło odpowiednich rozmiarów które toczyło by się w bruzdzie ??? - moze ktos juz cos takiego spotkał
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#25 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 05 luty 2008 - 15:47

Orka On-land

A jak ten poszerzacz wygląda?

juz wiem nawet ile kosztuje do GB
poszerzacz bruzdy - 206 euro netto za pare
poglebiacz mocowany do plozy - 210 euro netto za pare
B) B) jak dla mnie to cena zaporowa za kawalek blachy, ciekawe czy grene cos takiego produkuje
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#26 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 05 luty 2008 - 16:29

Orka On-land No fakt cena niezła B) B) .
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#27 Share at_horses

at_horses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 05 luty 2008 - 17:08

Orka On-land z tego co można zauważyć na filmikach ze stanów to tam głównie jeżdżą po caliźnie... nawet często przy starszych ciągnikach jest bliźniak z tyłu ale bez przedniego napędu... wydaje mi się że tu bardziej chodzi o kwestie przyzwyczajeń, ciężej sie przestawić skoro wszyscy jada w skibie... no i na pewno nie jest to zabawa na 5 ha... wiadomo w stanach trochę inne powierzchnie mająB)
mf 3635... udany sprzet:)

zts12145 z turem.... porazka... ale jeszcze sie nie rozleciał do końca....
jak sie tak dalej bedzie sypał to trzeba bedzie zaprzac szkapy-nieroby do roboty:P

#28 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 05 luty 2008 - 17:23

Orka On-land słyszałem że koleś ma df ponad 100 km i tak ora poługami od mtz ale nigdy tego nie widziałem

#29 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 06 luty 2008 - 12:35

Orka On-land

Taki sposób jest stosowany w pługach powyzej 8 korpusów bo jak ustawic srodek ciezkosci w takim pługu jak bys ciagnoł za pierwsza skiba a tak ciagnik jest na srodku pługa i ciagnie go całego a nie za przód .Przy takich szerokosciach to ciagnac za przednia skibe w bruzdzie to pług jaka by musiałmiec rame zeby utrzymac pług w poprzek.

sorka, ze z FP, ale cos pokazuje http://farmphoto.com...aspx?mid=360762
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#30 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 06 luty 2008 - 20:42

Orka On-land Ile ten pług ma odkładnie 3*200 ?? ;o;o;o

Zastanawiam się jak duże obciążenia są na wszystkich tych śrubach i siłownikach.
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share grzesio31

grzesio31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 06 luty 2008 - 22:58

Orka On-land @brzozak2
z tego co ojciec sie dowiadywal to w grene nie maja czesc do GB :/
my dluta zamawialismy w GB Polska u p. Eryka ktorego mialem okazje poznac na jednej z wystaw rolniczych...

#32 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 07 luty 2008 - 16:06

Orka On-land

sorka, ze z FP, ale cos pokazuje http://farmphoto.com...aspx?mid=360762

Piękne maszyny

#33 Share lukasgregoire

lukasgregoire

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 21 marzec 2008 - 00:49

Orka On-land Trochew dziwne pytanie <_< obecnie jestem w trakcie pertraktacji cenowych gregoire besson i chodzi o pług 9 korpusowy -przegubowy na wozku i oczywiscie z funkcja jazdy po caliznie. Zaleta tego rozwiazania jest taka ze os uciagu jest duzo lepsza, mechanizm roznicowy dziala na wszystkie kola tak samo, nie ma ugniatania przez koło w bruzdzie podglebia no i predkosci jazdy moga byc troszke wieksze. W gregoire besson odradzono mi systemy prowadzenia GPS bo to jest dosc ryzykowne rozwiazanie wiec złozyłem zamowienie na samoczynne prowadzenie pługa w bruzdzie( !) tzn pług ma czujnik który przez siłowniki prowadzi go w bruzdzie i ciagnik moze sie odchylac od podstawowego toru jazdy o 50 centymetrów bo system błyskawicznie sam ustawi pług wzgledem bruzdy.
A poza to ciagnik ktory ma ciagnac ten pług to całkowita bajka, ma system zapisu i po nacisnieciu tej funkcji traktor sam podniesie pług, sam zrobi manewr nawrotu i sam ustawi sie do kolejnego przejazdu- bo fendt jest naj naj naj <_< pozdrawiam

#34 Share Spojler

Spojler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 21 marzec 2008 - 16:07

Orka On-land bez systemu nie masz szans na ładną równą orke...to trzzeba ćwiczyć jak gre w nogę inaczej nie masz co wyjeżdżać na pole i narażać sie na wstyd <_<
Dostawcą mocy jest...Case

#35 Share lukasgregoire

lukasgregoire

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 21 marzec 2008 - 18:09

Orka On-land

bez systemu nie masz szans na ładną równą orke...to trzzeba ćwiczyć jak gre w nogę inaczej nie masz co wyjeżdżać na pole i narażać sie na wstyd <_<

Dokładnie tak jak piszesz poza to ile razy było tak ze przez zapatrzenie sam ciagnikiem wyjezdzalem z bruzdy i pozostawał rów metra długosci <_< . ale z sytemem prowadzenia pługa zapewniano mnie ze taka orka to łatwizna

#36 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 12 maj 2009 - 14:06

Orka On-land jezeli ma się dużo hektarów, to trzeba stosowac taką orke ze względów na rozmiary opon ciągnika.Myslę ,że pierwsze 100 hektarów jest najgorsze ,potem idzie jak z płatka.
Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

#37 Share adrian2

adrian2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 12 maj 2009 - 20:28

Orka On-land Raczej trudniej się orze niż w bruździe,ale jak się dobrze ustawi linię ciągnięcia to powinno iśc dobrze.Porównując ugnatanie podglebia przy jeżdzie w bruździe jest większe o 25% niż pługiem pozabruzdowym przy pługu 4 skibowym.Ale zawsze pozostaje głebosz.

100 post :P
-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

#38 Share jarko111

jarko111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 19:46

Orka On-land Tutaj jest coś fajnego
---------------------------------------------------------------------
Najlepsze są proste rozwiązania...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#39 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 17 styczeń 2014 - 20:59

Orka On-land Miałem z czymś podobnym do czynienia :) . Łapy, tylko bez podcinaczy, przykręcane zamiast korpusów do pługa 3x30. Chałupnicza produkcja, w zamyśle miał być to głębosz, ale stwarzało to duże opory pracy (szerokie łapy), i 100km w tym wynalazku cienko pierdziało. Ale do uprawy bezorkowej, w małych gospodarstwach, był by to całkiem fajny sprzęt, w którym 70km dało by śmiało radę .