Zaloguj się, aby obserwować  
MECHANIZATOR

Orka On-land

Polecane posty

MECHANIZATOR    159

Witam B)

chciałbym się dowiedzieć czy ktoś na AF stosuje tego typu innowację podczas orki a jeśli tak to jakie ma spostrzezenia i uwagi co do tego rozwiazania

 

pozdrawiam


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

znajomy znajomego B) kupil taki plug, nie pamietam jakiej firmy ale taki z dodatkowym wozkiem 8 czy 9 odkladni, ciaganym przez case magnuma (najprawdopodobniej 310)

zanim doszli jak go uzytkowac to praktycznie caly areal w pierwszym sezonie zaorali 16'tkami ze starymi phx'ami.

traktorzysci mieli problem z jazda "po linii" i utrzymaniem pluga w bruzdzie.

1 patentem bylo zamocowanie lancucha na precie, ktory zwisal nad bruzda, dalo to juz wymierne rezultaty, w postaci takiej, ze plug szedl w miare caly czas w bruzdzie, ale linia byla daleka od idealu,

2 wlasciciel kupil system do jazdy rownoleglej, ale ze chcial zoszczedzic i wzial taki bez abonamentu okazalo sie to zupelnym niewypalem (lancuszek byl lepszy)

3 to juz w nastepnym sezonie, kupil dokladniejszy system jazdy rownoleglej i w polowie sezonu ktorys z traktorzystow doszedl do wprawy B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

hehe - no nieźle

 

a orientujesz sie jak z jakościa pola po takiej orce jest - czy widac te niedociagniecia spowodowane trudniejszym prowadzeniem czy jest to do przyjecia


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
hehe - no nieźle

 

a orientujesz sie jak z jakościa pola po takiej orce jest - czy widac te niedociagniecia spowodowane trudniejszym prowadzeniem czy jest to do przyjecia

niestety nie mialem przyjemnosci ogladac tego zestawu w pracy, ani nawet samych efektow B)

sadze, ze sa niedociagniecia, ale przy tej ilosci ha ktore oni posiadaja (ok. 1000) to nie ma wiekszego znaczenia, dla nich najwazniejsza byla mozliwosc pracy na blizniakach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

kierowca nie da rady tak jechac. pytalem sie goscia od jd to powiedzial ze to nierealne tylko musi byc system do jazdy rownoleglej ktory w duzych nowych ciagnikach jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

nigdy tak orki nie wykonywałem.

 

Nie wyobrażam sobie wykonywania orki zimowej, w ten sposób zwykłym kołowym ciągnikiem. Gdzie największy udział w uciągu cięgnika ma koło idące w bruździe a przy on-land koła idące po wierzchu przy nawet nie wielkiej wilgotności ziemi nawet na bliźniakach, będą miały kosmiczny poślizg. Poza tym nie widziałem jeszcze orki on-land na chocby troche przechyłym polu.... Nie ma szans żeby uprowadzić równo traktor. Choćby dokładność GPS była do 1cm. Bo kręcić kołami sobie można, a ciągnik i tak pojedzie tam gdzie będzie chciał B)

 

 

Takie pługi maja sens do ciągników gąsienicowych o dużych mocach na równinach... inaczej nie ma sensu. Ale i tak lepiej by sobie radził przegubowiec w bruździe.

 

Sam wiem co sie dzieje z uciągiem ciągnika gdy sie głęboszuje a wierzch ziemi jest oślizgły. Praktycznie to sie nie da jeździć. A orać w tych samych warunkach gdy koło idzie w bruździe da sie bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
kierowca nie da rady tak jechac. pytalem sie goscia od jd to powiedzial ze to nierealne tylko musi byc system do jazdy rownoleglej ktory w duzych nowych ciagnikach jest

no w sumie bylo to powiedziane B)

a z systemem jazdy rownoleglej nie jest prawda to co napisales B)

nawet kupujac fendta 936 nie masz tego w standardzie, a doposazyc mozna tak samo ciagnik o mocy 30 KM i 300 KM, dodatkowo przeniesc go w ciagu 10 min, z duzego do malego ciagnika :)

nigdy tak orki nie wykonywałem.

 

Nie wyobrażam sobie wykonywania orki zimowej, w ten sposób zwykłym kołowym ciągnikiem. Gdzie największy udział w uciągu cięgnika ma koło idące w bruździe a przy on-land koła idące po wierzchu przy nawet nie wielkiej wilgotności ziemi nawet na bliźniakach, będą miały kosmiczny poślizg. Poza tym nie widziałem jeszcze orki on-land na chocby troche przechyłym polu.... Nie ma szans żeby uprowadzić równo traktor. Choćby dokładność GPS była do 1cm. Bo kręcić kołami sobie można, a ciągnik i tak pojedzie tam gdzie będzie chciał :)

 

 

Takie pługi maja sens do ciągników gąsienicowych o dużych mocach na równinach... inaczej nie ma sensu. Ale i tak lepiej by sobie radził przegubowiec w bruździe.

 

Sam wiem co sie dzieje z uciągiem ciągnika gdy sie głęboszuje a wierzch ziemi jest oślizgły. Praktycznie to sie nie da jeździć. A orać w tych samych warunkach gdy koło idzie w bruździe da sie bez problemu.

no czesc sie zgadza,

bo gospodarstwo jest polozone na rownienie,

a na blizniakach dlatego, ze w bruzdzie nie ma jak powiekszyc szerokosci opony, a na 650 mial duzy poslizg, wiec poszli w ta strone,

jestem pewien, ze zestaw wjezdza w pole zaraz po kombajnach, wiec zaczyna juz pracowac w lipcu, gdy jest dostatecznie sucho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Mie się taki sposób orki nie podoba... B)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mi też się nie podoba, gdyz trzeba trzymać się po prostej linii... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Co nie zawsze się udaje, wg mnie to bardzo trudny sposób wykonywania orki... B)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wtedy to już nic nie poradzi... B) B) :) :)

 

 

 

 

 

 

<------700

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Chyba nic nie poradzimy... B)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

czyli waszym zdaniem taki sposób na ograniczenie ugniatania ma swoje zasadnicze wady


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek1480    0

ja jednak wole tradycyjne sposoby orania w bruzdzie i tez trzeba miec niezle oko zeby utrzymac sie w lini prostej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Sa podobno jakies poszerzacze bruzdy-ale nie wiem czy az do 80cm B)

nie opona 800 sie nie zmiesci, zamierzam zamowic taki poszerzacz (jesli bedzie w normalnej cenie) jak nie to sam wykonam, do opony tylko 650

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

A jak ten poszerzacz wygląda?


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
Witam B)

chciałbym się dowiedzieć czy ktoś na AF stosuje tego typu innowację podczas orki a jeśli tak to jakie ma spostrzezenia i uwagi co do tego rozwiazania

 

pozdrawiam

Jaka innowacja. Instrukcja obsługi poczciwego kirowca przewiduje dwa sposoby orki, jeden z nich to jazda obok bruzdy a drugi w brudzie jej poszerzeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

napisałem innowacja w sensie takim ze niewiele osób stosuje taki system, a o tym że kirowiec "ma taka opcje" to dobrze wiem B)


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaxiKing    0

Na moje to nie ma sensu bez tego systemu bo tegie głowy myslały nad tym zeby to było dobre a wiadomo ze nie zainstaluja tego w ciagnikach ponizej 200 koni bo to sie mija z celem . Taki sposób jest stosowany w pługach powyzej 8 korpusów bo jak ustawic srodek ciezkosci w takim pługu jak bys ciagnoł za pierwsza skiba a tak ciagnik jest na srodku pługa i ciagnie go całego a nie za przód .Przy takich szerokosciach to ciagnac za przednia skibe w bruzdzie to pług jaka by musiałmiec rame zeby utrzymac pług w poprzek .Takie jest moje zdanie a widzieliscie moze rekord orki na swiecie jak robili to włąsnie takim sprzetem wiec gdzie nam zwykłym rolnikom do takiego czegos B) B) heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

no ciekawe to co piszesz B)

 

a co myślicie o takim rozwiazaniu aby ciagnik jechał po caliźnie (jak to sie ładnie nazywa B) ) a pozycję pługa utrzybywało koło odpowiednich rozmiarów które toczyło by się w bruzdzie ??? - moze ktos juz cos takiego spotkał


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
A jak ten poszerzacz wygląda?

juz wiem nawet ile kosztuje do GB

poszerzacz bruzdy - 206 euro netto za pare

poglebiacz mocowany do plozy - 210 euro netto za pare

B) B) jak dla mnie to cena zaporowa za kawalek blachy, ciekawe czy grene cos takiego produkuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez FasolaFasola
      Witam.
      Potrzebuję zdjęć pielniko-obsypnika Akpil Piel 7 (7 sekcyjny), ponieważ chciałbym zobaczyć jak jest rozwiązanie składania ramy przy tej szerokości, na internecie niestety nie znalazłem zdjęć pielnika 7 sekcyjnego tej firmy.
      Proszę o pomoc.
      Pozdrawiam.
    • Przez kingway
      Witam , po qq chciałbym zasiać jęczmień jary . Na zimę zrobione talerzówką i teraz chciałbym to przejechać gruberem Vibro Flex . Myślicie , że to będzie ok ? Czy lepiej orać ? To samo chciałbym zrobić pod łubin przed plon było żyto z tym , że tam jest poplon - rzepak - minimalnie ale jest . Klasa ziemi 5 klasa 
    • Przez Majstero17
      Witam, wiecie może jak ścignąć ten element chodzi mi o lej próbowałem kilka razy i napotkałem takie rzeczy macie pomysłu?



    • Przez karbex
      Witam. Mam pytanie - może ktoś ma doświadczenie.na jaką głębokość maks można uprawiać gruberem z systemem lemken thorit z podcinaczami. Te podcinacze są wąskie i mają nieco inny kształt niż standardowe i myślę nad założeniem ich do uprawy na głęboko (25 cm mi wystarczy) - czy to się sprawdzi? Gruber mam 2 belkowy 2.2 m 5 łap a ciągnik 100 km. Czy lepiej beż podcinaczy I wąska redlica? Choć tu się obawiam że trochę za żadko łapy a z podcinaczami to zawsze bardziej zruszy
    • Przez kingway
      Witam , mam  pytanie . Po kukurydzy na ziarno zrobiłem talerzówką na zimę , nawet ładnie wyszło a że warunki są jakie są i jest mokro i z orką może być różnie to mam pomysł żeby zasiać  po samej talerzówce jęczmień jary po kukurydzy . Jak myślicie to się uda ? Czy lepiej orać ? Ziemie lekkie 5 klasa choć no dołeczki mokre się zdarzają . Zawsze orałem a teraz się zastanawiam bo szybko nie wjadę a  jednak orka musi się trochę odleżeć moim zdaniem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj