Skocz do zawartości

Zdjęcie

Krokodyl po podłączeniu nie działa

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share qwerty123

qwerty123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 16 sierpień 2014 - 19:53

Krokodyl po podłączeniu nie działa Witam.
Mam taki problem z krokodylem firmy Volant,podpinam to pod ładowacz stoll f10,w dżojstiku naciskam te przyciski odpowiedzialne za dodatkowe sekcje i brak efektu,siłowniki na krokodylu nie działają.Zastanawiam się czy może mieć to związek z siedmiobiegunową wtyczką,być może trzeba coś przepiąć niestety schematy w instrukcji w języku niemieckim.Dla ułatwienia zrobiłem zdjęcia:
To jest ta wtyczka
CAM00607.jpg

Tutaj podłączenie hydrauliki
CAM00609.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Krokodyl po podłączeniu nie działa Dzisiaj, 10:11
  •  

#2 Share wujekk110

wujekk110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja , hodowla bydła

Napisany 16 sierpień 2014 - 21:58

Krokodyl po podłączeniu nie działa Sprawdż czy dochodzi prąd do wtyczki następnie do elektrozaworu i czy dobrze zapiąłeś przewody.

#3 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2434 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 16 sierpień 2014 - 22:19

Krokodyl po podłączeniu nie działa Używałeś już do czegoś 3 sekcji ładowacza? Działało normalnie?

w dżojstiku naciskam te przyciski odpowiedzialne za dodatkowe sekcje i brak efektu,siłowniki na krokodylu nie działają.

Nie, że się czepiam słówek ale naciskasz przyciski i przesuwasz joystickiem w odpowiednią stronę?

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#4 Share qwerty123

qwerty123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 17 sierpień 2014 - 14:30

Krokodyl po podłączeniu nie działa Tak,przesuwam dobrze,zresztą w którą bym nie przesunął to nie działa.Co do napięcia to jakiego się powinienm spodziewać?12v? i jakiego rzedu prąd bo mój multimetr do 10A jest.Aha no i co do czego podpiąć w tych wtyczkach do multimetru?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share wujekk110

wujekk110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 17 sierpień 2014 - 16:15

Krokodyl po podłączeniu nie działa Pisząc o prądzie miałem na myśli napięcie, które powinno wynosić tyle, co napięcie na jakie masz przystosowany elekrozawór przy turze.W ciągnikach z reguły jest to 12 V, rzatko 24V. Ważna jest też biegunowość: na którym zacisku plus i minus.

#6 Share qwerty123

qwerty123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 19 sierpień 2014 - 14:58

Krokodyl po podłączeniu nie działa Więc sprawa przedstawia się tak.Na końcu wtyczek nie odnalazłem żadnego napięcia,nie wiem dlaczego,sprawdziłem wszystkie możliwe kombinacje i nic,być może jest to problem zasniedziałych końcówek.Zrobiłem jeszcze taki test że wypiąłem ten kabel z wtyczki głównej i tam zmierzyłem napięcie(chodzi o tą wtyczkę)
CAM00624.jpg
I sprawa wygląda tak że napięcia jakie udało mi się odnotować to 0,29-3 V.Hmm ma ktoś jakiś pomysł?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share wujekk110

wujekk110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 19 sierpień 2014 - 23:03

Krokodyl po podłączeniu nie działa Sprawdż połączenie przewodu minusowego, z masą przy dżojstyku i przy gnieżdzie, tym na zdjęciu. Na tych przyłączeniach, z reguły osadza się rdza, przez co jest mała przewodność prądu. I to może być, przyczyną niskiego napięcia w gnieżdzie. Wtyczką jest to, co wpinasz do gniazda. Działać krokodyl powinien gdy:przy włączonym zapłonie wciskasz przycisk na dżojstyku i odchylasz go w lewo, lub prawo.Wówczas, w gnieżdzie na którymś ze styków musi pojawić się napięcie 12 v.. Być może i przycisk dobrze nie łączy. Tak samo przy elektrozaworze, napięcie musi się pojawić,Najszybciej sprawdzisz to tak: podłącz kabel dwu żyłowy , jedną żyłę (przewód ) pod któryś z bezpieczników przy ciągniku (plus), drugą na masę ciągnika {minus), następnie drugi koniec przewodu dolącz; plus do jednego ze styków elektrozaworu, minus do masy przy elektrozaworze, lub do drugiego styku. Druga osoba, niech przy zapalonym ciągniku odchyla dżojstyk, a Ty w tym czasie dołączaj przewód plusowy do jednego, lub drugiego styku elektrozaworu.Ważne jest, do którego styku dołączyć plus, a gdzie minus. Patrz co się dzieje.Jeśli nie działa, zamień przewody. Jeśli dalej nie działa, rozbierz i oczyść elektrozawór.

Edytowany przez wujekk110, 20 sierpień 2014 - 09:39.