Zaloguj się, aby obserwować  
qwerty123

Krokodyl po podłączeniu nie działa

Polecane posty

qwerty123    7

Witam.

Mam taki problem z krokodylem firmy Volant,podpinam to pod ładowacz stoll f10,w dżojstiku naciskam te przyciski odpowiedzialne za dodatkowe sekcje i brak efektu,siłowniki na krokodylu nie działają.Zastanawiam się czy może mieć to związek z siedmiobiegunową wtyczką,być może trzeba coś przepiąć niestety schematy w instrukcji w języku niemieckim.Dla ułatwienia zrobiłem zdjęcia:

To jest ta wtyczka

post-22118-0-29393600-1408215061_thumb.jpg

 

Tutaj podłączenie hydrauliki

post-22118-0-86358800-1408215141_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Używałeś już do czegoś 3 sekcji ładowacza? Działało normalnie?

 

w dżojstiku naciskam te przyciski odpowiedzialne za dodatkowe sekcje i brak efektu,siłowniki na krokodylu nie działają.

Nie, że się czepiam słówek ale naciskasz przyciski i przesuwasz joystickiem w odpowiednią stronę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qwerty123    7

Tak,przesuwam dobrze,zresztą w którą bym nie przesunął to nie działa.Co do napięcia to jakiego się powinienm spodziewać?12v? i jakiego rzedu prąd bo mój multimetr do 10A jest.Aha no i co do czego podpiąć w tych wtyczkach do multimetru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wujekk110    45

Pisząc o prądzie miałem na myśli napięcie, które powinno wynosić tyle, co napięcie na jakie masz przystosowany elekrozawór przy turze.W ciągnikach z reguły jest to 12 V, rzatko 24V. Ważna jest też biegunowość: na którym zacisku plus i minus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qwerty123    7

Więc sprawa przedstawia się tak.Na końcu wtyczek nie odnalazłem żadnego napięcia,nie wiem dlaczego,sprawdziłem wszystkie możliwe kombinacje i nic,być może jest to problem zasniedziałych końcówek.Zrobiłem jeszcze taki test że wypiąłem ten kabel z wtyczki głównej i tam zmierzyłem napięcie(chodzi o tą wtyczkę)

post-22118-0-83464200-1408456631_thumb.jpg

I sprawa wygląda tak że napięcia jakie udało mi się odnotować to 0,29-3 V.Hmm ma ktoś jakiś pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wujekk110    45

Sprawdż połączenie przewodu minusowego, z masą przy dżojstyku i przy gnieżdzie, tym na zdjęciu. Na tych przyłączeniach, z reguły osadza się rdza, przez co jest mała przewodność prądu. I to może być, przyczyną niskiego napięcia w gnieżdzie. Wtyczką jest to, co wpinasz do gniazda. Działać krokodyl powinien gdy:przy włączonym zapłonie wciskasz przycisk na dżojstyku i odchylasz go w lewo, lub prawo.Wówczas, w gnieżdzie na którymś ze styków musi pojawić się napięcie 12 v.. Być może i przycisk dobrze nie łączy. Tak samo przy elektrozaworze, napięcie musi się pojawić,Najszybciej sprawdzisz to tak: podłącz kabel dwu żyłowy , jedną żyłę (przewód ) pod któryś z bezpieczników przy ciągniku (plus), drugą na masę ciągnika {minus), następnie drugi koniec przewodu dolącz; plus do jednego ze styków elektrozaworu, minus do masy przy elektrozaworze, lub do drugiego styku. Druga osoba, niech przy zapalonym ciągniku odchyla dżojstyk, a Ty w tym czasie dołączaj przewód plusowy do jednego, lub drugiego styku elektrozaworu.Ważne jest, do którego styku dołączyć plus, a gdzie minus. Patrz co się dzieje.Jeśli nie działa, zamień przewody. Jeśli dalej nie działa, rozbierz i oczyść elektrozawór.

Edytowano przez wujekk110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez sznajdik
      Jak w temacie piszę mam pytanie odnośnie zaworu stałociśnieniowego. Otóż mam pięciosekcyjny zawór z elektrozaworami i jak zamykam jedną czy dwie albo trzy sekcje ciśnienie na manometrze rośnie dlaczego tak jest i czy tak być powinno czy zawór stałociśnieniowy nie powinien cały czas trzymać tego samego ciśnienia mimo zamknięcia nawet 4 z 5 sekcji, czy te ciśnienie jest nadal takie samo co przy otwartych pięciu sekcjach a tylko manometr pokazuje wysokie?. Jak to z tym jest?
    • Przez Tobiasz912
      Tak jak w temacie, nie działa mi podnoszenie i opuszczanie przystawki w tym modelu oraz podnoszenie i opuszczanie wyrzutnika " komina", pozostałe funkcje działają.
       
      Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez materrol
      Cześć Wam
      Posiadam zetora 7211 wraz z turem autopoziomującym, więc trochę on waży. Poszukuję jakiś szerszych kół na przód, gdyż oryginalne są za wąskie i pod wpływem ciężaru strasznie się topi, zwłaszcza przy krokodylu. Od czego mogą pasować bez żadnych przeróbek i gdzie je mozna dostać? Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez PaweAftarczuk
      Witam
       
      Mam mały problem z oryginalnymi przyrządami do swojej ładowarki Claas Targo K50. Mocowanie które posiadam nie jest raczej oryginalne i ciężko dobrać jakąkolwiek łyżkę czy też krokodyla. Czy wie ktoś może pod jakim hasłem szukać osprzętu do tego typu mocowania?

    • Przez Keniu6
      Witam. Chcę zakupić krokodyla z zębami kutymi do TURa 5 zamontowanego na ursusie 914 i moim problemem jest jaki szeroki dobrac krokodyl jeśli tur pracuje na zwyklej niewzmacnianej pompie? Jaka szerokość była by najlepsza zeby pracował w mirę sprawnie, a nie zamulał? Jeśli ktoś mógł by doradzic z jakiej firmy polecilibyście dobrego sprawdzonego krokodyla?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj