Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z wyborem kombajnu

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 16 sierpień 2014 - 14:14

Problem z wyborem kombajnu Witam
Przyszedł czas wymienić starego, małego i wyjeżdzonego claasa na coś innego, na pewno większego. Co polecacie w cenie do 40 tys zł? Nie musi być to jakiś duzy kombajn- wystarczy max 3,5 m. Myślałem nad Claasem, John Deere, a może International?
Swojego areału bede miał coś koło 17 ha + jakieś usługi na pewno.
Może ma ktoś z was coś przystępnego do sprzedania?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z wyborem kombajnu Dzisiaj, 19:48
  •  

#2 Share RolnikMarian6226

RolnikMarian6226

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 16 sierpień 2014 - 18:49

Problem z wyborem kombajnu W tej cenie ja osobiście będę polecał Dronningborga D3000, kupiłem przed tym sezonem, zastanawiałem się jeszcze nad dominatorem 48, ale dominatory nie dość że są droższe to jeszcze same trupy,a hedery przeważnie takie jak w moim starym Claasie Merkurze albo jak w Consulu, zobacz sobie mój filmik i zobacz jak dronningborg wygląda, technologicznie myślę że przewyższa claasy i ma ciekawą, bardzo przemyślaną konstrukcje, naprawdę polecam tą maszynę, jakbym miał jeszcze raz kupować to nie szukałbym innej maszyny niż on.

#3 Share Kamilek1

Kamilek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 16 sierpień 2014 - 21:44

Problem z wyborem kombajnu ja Ci polecam dominatora 66 kupilem go wlasie w tej cenie choc to byla okazja, wygodny zwrotny, heder 3.6m spalanie ok 10l na godzine ceny czesci srednio drogie jest masa zamiennikow, ale sam miales claasa to wiesz :) do JD w tej cenie sa k**ewwsko drogie czesci takze nie polecam i jest ich slaba dostepnosc choc wiadomo maszynki to sa dobre

#4 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2430 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 16 sierpień 2014 - 21:55

Problem z wyborem kombajnu Ładny ten Dronningborg. Malowany om był czy tak idealnie utrzymany?

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#5 Share RolnikMarian6226

RolnikMarian6226

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 17 sierpień 2014 - 08:16

Problem z wyborem kombajnu Nie był malowany,w tak dobrym stanie go kupilem. Co do dronningborga to polecam go z hederem 3,3m w kosie tak jak ja mam,są jeszcze one z hederami 2,83 w kosie ale uważam że dla takiego kombajnu to zdecydowanie za mało,nie miałby kompletnie co robić

#6 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2430 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 17 sierpień 2014 - 08:31

Problem z wyborem kombajnu Bo właśnie i u nas w żniwa był pomysł żeby Bizona się pozbyć i coś bardziej komfortowego i nowocześniejszego kupić. Bizon za dużo opieki wymaga a i tak zawsze coś niespodziewanego wyskoczy... Zobaczymy jak będzie.
Tak w temacie jak się rozglądałem to ciekawe się wydają też NH serii 80xx.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#7 Share RolnikMarian6226

RolnikMarian6226

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 17 sierpień 2014 - 09:38

Problem z wyborem kombajnu Dronningborg nie ustępuje wydajnością bizonowi, a jego plusem jest przemyślana konstrukcja, można powiedzieć że jest przyjazny dla mechanika, dostęp do wszystkiego jest bardzo dobry i nie trzeba się narozbierać kombajnu żeby do czegokolwiek dojść, a i komfort pracy jest bardzo duży, myślę że ta marka jest w Polsce zwyczajnie niedoceniana

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share volf

volf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 17 sierpień 2014 - 15:00

Problem z wyborem kombajnu A co powiesz o tym przypadku http://www.agrofoto....ningborg-d3000/
Awaria jednostkowa czy jednak coś nie bardzo dopracowane...

#9 Share RolnikMarian6226

RolnikMarian6226

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 17 sierpień 2014 - 19:18

Problem z wyborem kombajnu widziałem to kiedyś, podobno jest to wada fabryczna, a jak jest tego ci nie powiem, z kilkoma użytkownikami tego kombajnu rozmawiałem i nikt nie narzekał

#10 Share zenek_19

zenek_19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 21:04

Problem z wyborem kombajnu wybor bardzo prosty zadnych wynalazkow bo gdzie do tego czesci w zniwa znajdziesz przeciez to nie nowe i sie psuje a zniwa nietrwaja 6 miesiecy BIZON albo CLAAS

#11 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1710 postów

Napisany 19 sierpień 2014 - 10:53

Problem z wyborem kombajnu Miałeś classa to wiesz co i jak i tez bym polecał Ci classa jakiegoś Dominatora lub ewentualnie bizona lub ostatecznie NH bo ostatnio sporo nh jest w ogloszeniach
ZETOR TEAM

#12 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 14:11

jestem po oględzinach dość ładnego claasa mercatora, wszystko by było ok gdyby nie takie dziwne terkotanie silnika, jest to 6 perkins. Stan jest wzorowy jak na taki stary kombajn, cena przystępna więc chyba musi być jakiś haczyk...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share nhfanatic

nhfanatic

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 01 grudzień 2014 - 21:02

nh sporo w ogłoszeniach? chyba raczej tych najstarszych bo z ostatnich 10 lat cięzko cos znalezc z nh do kupna, albo trzymaja wysoką cene albo schodzą od razu. używane TC trzymają wysoką cene mimo upływu lat.