Skocz do zawartości

Nowy NH czy używamy FENDT?

27 odpowiedzi na ten temat

#21 Share zenek_19

zenek_19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 19:18

Nowy NH czy używamy FENDT? ale ty jestes niezdecydowany nh fendt a teraz ursus kup se rusa i bedziesz smigal

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowy NH czy używamy FENDT? Dzisiaj, 04:25
  •  

#22 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2727 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 19:33

Nowy NH czy używamy FENDT? Ta , 155 koni będziesz żywił a 120-toma pracował

#23 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 21:18

Nowy NH czy używamy FENDT? Nie kupuj Ursusa, bo to trup, włożysz z 15 tys w remont i dalej się będzie psuł, bo teraz części są z plasteliny a nie z metalu.
Miałem 1224 sam remontowałem bo też kupiłem do remontu, co roku robiłem z 400-500 mth i co roku żółw, co dwa lata coś w silniku, a to napęd, z to podnośnik, jakaś pompa.
Kupiłem Case 150 MX i za 4 lata tylko zmieniłem rączkę z biegów no i w tym roku tarcze na pół biegach koszt razem z robotą 6 tyś, same części 3,5 tyś.
Mam więcej pola, robię nim max 250 godzin a robota to przyjemność.
NIGDY WIĘCEJ URSUSA. MTZ lepszy.
Sąsiad ma Fendta 612 z 91 r, na 30 ha n o i w tym roku popsuł się ???
Co nowe to nowe, mam też od 3 lat NH T5060 i to jest maszyna, zero problemów, ale Case lepszy.

Edytowany przez tomek73, 26 sierpień 2014 - 21:21.

#24 Share Slawo351

Slawo351

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 21 wrzesień 2014 - 15:20

Bierz nowego Hollanda bo jednak nowy to nowy :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share Prezes1224

Prezes1224

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 16 sierpień 2015 - 19:25

Ja kupiłem 1224 bardo bardzo okazyjnie ale trzeba było zmienić koła z tyłu, siedzenie oraz  przewody od sprężarki to wiedziałem przed zakupem. Po 3 latach były takie awarie jak uszczelka pod głowicą oring w półosi z tyłu tarcza hamulca, w skrzyni tryby na przełożeniu szosowym się nie zazębiały i przez to wyskakiwał bieg  koszt ok 300-200zł (mechanicy u poprzedniego gospodarza spaprali remont skrzyni) niedługo pewnie czeka mnie wymiana sprzęgła oraz zaczyna się coś robić z pompą paliwa. Zaleta ursusa to tanie części dużo mechaników masa traktora (świetny na ugniatanie silosów i ciężkich prac) łatwy w odpaleniu w zimę, jest przeciętny w spalaniu 18 l na ha,   co do wad to przede wszystkim  skrętność, czyli do tura się nie nadaje!!! Traktor ogólnie polecam bo nie kosztują dużo.Wiadomo nowy to nowy choć i w nowym czasami zdarzy się awaria.

#26 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 17 sierpień 2015 - 21:43

kolego fendt i tylko fendt seria 600 nie ma lepszych i niebyło i nie będzie nie słuchaj tych co piszą turbomat nie może wyjechać z przyczepą 10 tonową czy coś takiego tylko nie dopuszczać mechanika do ursusów czy podobnych bo oni dobre popsują a pużniej mówią niema jak c360 jesteś na dobrym tropie bierz fendt a pużniej opserwój nowe nh itd.sprawdz tylko skrzynię czy jest cicha jeśli chcesz coś więcej wiedzić to pytaj mam 3 fendty i nie chcę niczego innego jak obserwują co potrafią inne najstarszy 1976r do 2003 mam tego na pompo wtryskach terz co tu opisują 30000tyś naprawa za pompki itd tyle to płacą ci co szukają najdroższych mechaników i to od innej marki a to ich rozkłada na kolana może i dobrze jak szukają magików a nie człowieka co się zna na robocie ,

#27 Share Krzysztof81

Krzysztof81

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 09 wrzesień 2015 - 23:19

Popieram. Bierz Fendta. Szukaj tylko w dobrym stanie. Miałem Ursusa 1224, Fortschritta 323 a teraz Fendta 615. Ursusa nigdy więcej - kupa złomu, co z tego ze części tanie jak 2 dni robisz i 1 naprawiasz, juz zt 323 lepszy. Lepiej kupic używany a mocniejszy niż nowy i słabszy. Sąsiad ma nowego NH mocy około 100km i widze jak sie meczy na 50 ha ornego. Co ja zrobie jednego dnia Fendem to on 2 dni swoim zużywając 30% paliwa wiecej na hektar.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 10 wrzesień 2015 - 20:16