Skocz do zawartości

Nowy NH czy używamy FENDT?

27 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 sierpień 2014 - 12:58

Nowy NH czy używamy FENDT? Moi drodzy stoję przed trudnym wyborem.
Mianowicie mam dylemat dotyczący czy
kupić używany ciągnik marki
fendt 612,614 lub 615(minimum 90 rok produkcji) i do niego nowy tur inter-techu model IT 6600 o udźwigu nominalnym 2400 kg
czy nowego new holland td5 105 + inter-tech IT 1600/S.

Ciągnik byłby głównym ciągnikiem.
Mam teraz problem co lepiej nowy a mniejszy czy używany a o mocy 130-150(wyżej wymieniony fendt)
Proszę tylko o poważne odpowiedzi i porady.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowy NH czy używamy FENDT? Dzisiaj, 23:43
  •  

#2 Share mom

mom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 16 sierpień 2014 - 13:18

Nowy NH czy używamy FENDT? napisz jeszcze na ile hektarów on ma być
Pomogłem, dobrze gadam ??? Kliknij zieloną strzałkę -----------------------------------------> UP

#3 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 sierpień 2014 - 14:12

Nowy NH czy używamy FENDT? Na razie 40 ale pewnie dojdzie około 25-35 ha dzierżaw.
Zastanawiam się też nad tym czy kupić rozrzutnik do tego fendta(10-12 ton uzywany) i co przejazd się podpinać czy kupić jakiś 6 tonowy(nowy) do mojego drugie traktora 75- konnego bez napedu.

Edytowany przez 82sylwek82, 16 sierpień 2014 - 14:15.

#4 Share Bob

Bob

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 16 sierpień 2014 - 14:51

Nowy NH czy używamy FENDT? NH td5.105 to trochę za mały jak na główny ciągnik przy tylu ha, z kolei używany to też lipa, na już 40ha i prawie tyle dzierżaw to jeśli nowy NH to T6.120 a stary ciągnik to zawsze stary ciągnik nie ważne czy Fendt czy JD, stare to jest dobre wino i skrzypce.

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 sierpień 2014 - 17:14

Nowy NH czy używamy FENDT? Niby i tak tylko tych co znam i co kupili fendty z lat 90 serii 600 jeżdżą już prawie po 10 lat i powiem szczerze dostają równo po d*pie.
Mają niektóre już prawie po 20.000 mtg i jeszcze nie zaglądali w mnie.
Dlatego mam ten dylemat.
Te fendty nawet tak sądzę mają lepszy komfort od nowych nh czy innych ciagników w tym przedziale cenowym

#6 Share AgroSlask

AgroSlask

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 16 sierpień 2014 - 17:59

Nowy NH czy używamy FENDT? Proszę,tylko nie mów że mają 600 i nie zaglądają w nie,nie wiem na jakiej podstawie ludzie mówią że era turbomatik to ósmy cud świata....

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 sierpień 2014 - 19:38

Nowy NH czy używamy FENDT?

Proszę,tylko nie mów że mają 600 i nie zaglądają w nie,nie wiem na jakiej podstawie ludzie mówią że era turbomatik to ósmy cud świata....

Nie mówię że cud świata.
Naprawiają je tak jak w każdym ciągniku to co się zużyje.
Najbardziej chodzi mi skrzynia biegów mosty podnosnik jedyne remonty to remonty silników 5-10 lat temu do dziś chodzą.
Wizualnie to może i już wyglądają jak złom ale wystarczy zainwestować z 5,000 pln i wyglądaja jak nowe.

#8 Share Bob

Bob

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 16 sierpień 2014 - 22:18

Nowy NH czy używamy FENDT? To po co pytasz jak wiesz że stary przechodzony Fendt jest lepszy. W moim rejonie jakoś te przechodzone śrupy pozamieniali na nowe i nie będę pisał jakie żeby nikt nie powiedział że jestem stronniczy, a i te bzdury że nie zaglądali do nich to można wsadzić między bajki bo nie ma takiej opcji. U mnie największy miłośnik Fendów (ma 4szt) który nie da złego słowa powiedzieć o tej firmie włożył do jednego ze swoich zabytków z 1992r 25tyś zł i nie napiszę co dokładnie robi a końca remontu nie widać. Także jak chcesz się bawić w kustosza kupuj stare ale jak masz kasę i możliwość bierz nowego nie ważne czy niebieski, zielony czy czerwony.

#9 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2726 postów

Napisany 16 sierpień 2014 - 23:24

Nowy NH czy używamy FENDT? Jak trafisz stary ale z małym przebiegiem to będziesz zadowolony, przebieg 6-8tys mth jest realny do znalezienia w 15-20-letnim ciągniku tylko trzeba się najeździć, sam mam ciągnik z 80r i już prawie 1500mth zrobiłem praktycznie bezawaryjnie. Zaopatruje się w oleje i inne rzeczy w serwisie pewnej renomowanej firmy produkującej ciągniki - często widzę jak znajomi biorą części do kilkuletnich ciągników po gwarancji i słono płacą za byle zawór czy czujnik "bo tylko oryginał" słyszą w sklepach, ale pogadać z takim to w życiu się nie przyzna że coś siada, a obrabia 90konnym ciągnikiem może ze 30ha i ma do pomocy stare ursusy.... Także nie upieraj się na Fendta tylko szukaj czegoś niezjechanego o mocy jaka Cię interesuje oczywiście Polsko-Czechosłowacko-Radziecką technologię sobie daruj ;)

#10 Share AgroSlask

AgroSlask

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 19 sierpień 2014 - 09:21

Nowy NH czy używamy FENDT? Szczerze mówią wolałbym dołożyć,wręcz nawet się zadłużyć na cos znacznie nowszego.
W dwóch 600 u znajomego gospodarza wiecznie cos nie chodzi,w 612 zegar,EHR tak od święta,a p tzw. zużytym turbomatik już nie wspomnę przez którego nie można pod delikatną góreczkę,wręcz znikomą wciągnąć d-55 pełną pszenżyta.
614 to dopiero kaplica

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 19 sierpień 2014 - 15:07

Nowy NH czy używamy FENDT? Ja bym wolał kupić jakiegoś case/JD z 2000 roku niż pchać sie w starsze i nowe trupy.

#12 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2726 postów

Napisany 19 sierpień 2014 - 15:42

Nowy NH czy używamy FENDT? Liczą się godziny pracy a nie rocznik, a im starszy tym "twardszy" ciągnik

Edytowany przez pawel885, 19 sierpień 2014 - 15:45.

#13 Share Bob

Bob

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 21 sierpień 2014 - 10:36

Nowy NH czy używamy FENDT? To najtwardszy będzie lanz-buldog z 1945r. Godziny pracy.... a co Ty myślisz że traktor z 1995r i mocy ok 145km będzie miał 5tyś mtg? Zejdź na ziemię.

#14 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2726 postów

Napisany 21 sierpień 2014 - 11:08

Nowy NH czy używamy FENDT? Jasne że jest do znalezienia, tylko za granicą a nie u nas, bo nikt nie zarobi jak sprowadzi 20-letni ciągnik, a nawet go nie sprzeda bo zachce za niego 80 czy 180tys... http://www.marketboo...D=8448155&LP=TH

#15 Share zenek_19

zenek_19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 23 sierpień 2014 - 20:41

Nowy NH czy używamy FENDT? powiem tak jak trafisz na fendta z seri 600 ktory bedzie mial ORGINALNY przebieg w granicach 10000tys mtg to bierz przeciez te ciagniki jak bedziesz dbal drugie 10000tys zrobia bez wiekszego problemu to sa ciagniki stworzone do najciezszych prac lepiej dluzej poszukac a kupic cos orginalnego a ci co tak nazekaja ze tak sie psuja niewiedza ile te ciagniki maja orginalnie przebiegu skrecane pewnie byly kilka razy tyle w temacie pozdrawiam i napisz co kupiles

#16 Share Golden_85

Golden_85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 19:38

Nowy NH czy używamy FENDT? niezawodność Fendta 312, produkcja 2011r... 1500 Mtg przeleciał bez jakiejkolwiek poważnej awari "tylko hamulec ręczny wysiadł" az tu pewnego dnia zapalił ale juz ruszyć nie miał siły... diagnostyka awarii - uszkodzone pompowtryski koszt 12 tyś "coś takiego", naprawili w serwisie, po naprawie trakor zapala, jedzie a siły nie ma czegokolwieć ciągnąć... diagnostyka awarii "nie pamiętam dokładnie co a w błąd nie chce wprowadzić... koszt ok. 30 tyś.
Reasumując BIErz NH, bo jesli poprz\edni właściciel takiego FENDTa 61x go nie szanował (czy to polak, niemiec czy inny) to się wpędzisz w koszty
kup TD5.115 różnica nie wielka a robote zrobi i di tego nowy, a ewentualne niedociągnięcia wyjda na gwarancji

#17 Share zenek_19

zenek_19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 21:50

Nowy NH czy używamy FENDT? tu mowa o ciagniku z silnikiem MWM z lat 90 tam niema pompowtryskow ani komputera co steruje silnikiem tam jest to co bylo najlepsze MWM TD 226

#18 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 sierpień 2014 - 07:30

Nowy NH czy używamy FENDT? Sam już nie wiem. nh fendt czy co innego
Mam teraz okazję kupić 1614 turbo z 87 roku ( stary typ naprawdę za psie pieniądze) Do remontu prawdopodobnie silnik ale to są małe koszty i do poprawy wygląd wizualny.

#19 Share Golden_85

Golden_85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 25 sierpień 2014 - 17:18

Nowy NH czy używamy FENDT? patent z tym 1614 tez jest dobry, kupic do remontu z "psie pieniądze" sam remontujesz i wiesz co masz, komfortu moze nie bedzie ale robotę zrobi...
ale ja osobiscie wziąłbym nowego NH, nowy to nowy, niezła marka, gwarancja
ale to decyzje podejmujesz TY

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share kamil1616

kamil1616

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 09:46

Nowy NH czy używamy FENDT? ja na twoim miejscu kupił bym nowy ciągnik. Nowy ci posłuży pare lat bez większych awari, a za jakiś czas i tak pewnie będziesz potrzebował większego to wtedy możesz wziąć jakąś używkę do ciężejszych prac bo będzie mniej godzin robił. A ciągnik 100km będzie uniwersalny. Twój wybór ale ja bym był za nowym

Dodaj odpowiedź