Skocz do zawartości

Zdjęcie

Szukam wspólnika - uprawa warzyw w grecji

30 odpowiedzi na ten temat

#1 Share romanewas

romanewas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 16 sierpień 2014 - 12:12

Szukam wspólnika - uprawa warzyw w grecji Posiadam w użytkowaniu pole 3,2ha w południowej grecji z dostępem do wody z rzeki całorocznej w rejonie z najbardziej łagodnym klimatem śródziemnomorskim (zimą średnio 15stopni w dzień). Ziemia bardzo żyzna, idealna do produkcji warzyw. Z uwagi na to, że w tym sezonie nie mam dość środków aby zacząć samodzielnie to aby go nie stracić szukam wspólnika z sprzętem rolniczym i kapitałem od 100tys pln (na sam kalafior - odmiana wczesna około 130-140tys szt- zbiór styczeń - ewentualnie sałata lodowa ilość około 230tys szt) albo lepiej dodatkowo po przedplonie kalafior/sałata poprowadzenie papryki na zbiór od połowy maja - szacuję jakieś 180ton. Ceny skupu kalafiora za główkę w tym okresie średnio od 5pln do 8pln za szt, sałata lodowa 3pln za 1szt, papryka od 6pln do 14pln za 1kg. Jeśli ktoś posiadał by większą gotówkę i chęci to jest możliwość poprowadzenia uprawy na 43ha pola z nawadnianiem. Może być na początek kalafior brokuły i sałata. W tym drugim wypadku gotówka potrzebna na zaprowadzenie upraw wraz z kosztami transportu towaru to około 1,5mln pln. Posiadam kontakty na zbyt w Polsce. Posiadam ludzi do pracy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Szukam wspólnika - uprawa warzyw w grecji Dzisiaj, 03:23
  •  

#2 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 16 sierpień 2014 - 12:37

Szukam wspólnika - uprawa warzyw w grecji Ja pierniczę jade do Grecji mam wolne 1,5 mln i zostanę osiołkiem

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#3 Share tomek84pl

tomek84pl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 16 sierpień 2014 - 18:53

Szukam wspólnika - uprawa warzyw w grecji 130k kalafiora x5zl daje 650k zl. Chlopie na co Ci wspolnik, bierz kredyt na +100k zl w rok sie dorobisz ;p
Wzialbym z Toba 43ha ale juz zaiwestowalem 2 mln w 50 ha na cyprze :D

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 16 sierpień 2014 - 21:27

Szukam wspólnika - uprawa warzyw w grecji Dobra odpowiedz rozrywka też się należy czytającym.

#5 Share romanewas

romanewas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 17 sierpień 2014 - 04:40

Szukam wspólnika - uprawa warzyw w grecji Widzę, że wypowiedzieli się specjaliści od upraw w klimacie śródziemnomorskim. Czyżbyście Panowie nie mieli teraz roboty w PL?? Sezon w pełni więc radzę zbierać kalafior i szybciutko sprzedawać po 50gr za główkę póki cena nie spadnie - może coś zostanie na plusie:)

Edytowany przez romanewas, 17 sierpień 2014 - 04:42.

#6 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 17 sierpień 2014 - 07:30

Szukam wspólnika - uprawa warzyw w grecji A Tobie radzę już czekać pod bankiem za kredytem, bo czas ucieka a niedługo będziesz musiał sadzić te kalafiory żeby móc w styczniu zbierać i sprzedawać po 5 zł/szt. Nie napisałeś też ile ten wspólnik by z tego miał. Bo dla mnie warunki musiałyby być takie: zwrot tego co zainwestuję w pierwszym roku i 80% zysku ze sprzedaży. Reszta dla Ciebie.

#7 Share KRYNIA

KRYNIA

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 17 sierpień 2014 - 08:59

Szukam wspólnika - uprawa warzyw w grecji Frajera szukasz,to mów wprost!

#8 Share romanewas

romanewas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 17 sierpień 2014 - 10:46

Szukam wspólnika - uprawa warzyw w grecji Nie potrzebuję żadnego kredytu - posiadam nieruchomość którą wystawiłem na sprzedaż. Niestety w tym roku nie mam szans aby się wyrobić samemu ze wszystkim. Zapomniałem dodać, że potencjalny wspólnik uzyska zabezpieczenie na tej nieruchomości na poczet wkładu w moją część (wycena rzeczoznawcy 600tys). Układ prosty fifty-fifty zarówno koszty jak i zyski. Oczywiście w przypadku dużego pola mój udział był by na poziomie do wysokości akceptowanego zabezpieczenia - czyli max 30%. Zresztą szczegóły na priv a bajkopisarzom i frustratom w tym wątku dziękuję - proszę o nie zaśmiecanie.

#9 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 17 sierpień 2014 - 10:50

Szukam wspólnika - uprawa warzyw w grecji Czyli tak jak ktoś wcześniej napisał: szukasz frajera i tyle.

#10 Share romanewas

romanewas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 17 sierpień 2014 - 11:19

Szukam wspólnika - uprawa warzyw w grecji Żal Ci d*pę kolego ściska, że ktoś zarobi a Ty latasz na starym C-330 i jeszcze na opony używki ledwo zbierasz. Kto tu jest frajerem nie będę komentował - nikogo na siłę nie szukam jak się w tym roku nie wyrobię z tematem nic się nie stanie - zacznę za rok.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 17 sierpień 2014 - 11:36

Szukam wspólnika - uprawa warzyw w grecji he dobre złoty interes.
A szukanie wspólnika przez neta to po prostu strzał w dziesiątke :P

#12 Share romanewas

romanewas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 17 sierpień 2014 - 12:45

Szukam wspólnika - uprawa warzyw w grecji Interes jak interes-prawa popytu i podazy-zima tez ludzie kupuja warzywa a ze nie ma w polsce wtedy produkcji na swiezy rynek to mozna zarobic. Kosztowal mnie jak dotychczas ponad pol roku przygotowan i prawie 100tys pln wiec za darmo nikomu nie oddam a co do ogłoszenia to gdzie mialem zamiescic-w gazecie?:)

#13 Share Patryczek96

Patryczek96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, budownictwo i architektura.

Napisany 17 sierpień 2014 - 13:47

Szukam wspólnika - uprawa warzyw w grecji Człowieku, czy Ty wiesz co Ty wgl piszesz? Myślisz, że Polak który ma ponad 1,5mln w kieszeni i sprzęt do prowadzenia własnego gospodarstwa, będzie inwestował swój dorobek za granicą z jakimś kolesiem z neta? Masz wgl jakiś biznesplan, stałych odbiorców w Polsce, którzy będą brali od Cb towar przez najbliższe min. 5-10lat?

#14 Share KrystianChiy

KrystianChiy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 17 sierpień 2014 - 14:02

Szukam wspólnika - uprawa warzyw w grecji Wszystko ma,:biznesplan,kontakty,pomysł...... tylko najaranego na szybki zysk osła jeszcze nie znalazł.

#15 Share Patryczek96

Patryczek96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 17 sierpień 2014 - 14:51

Szukam wspólnika - uprawa warzyw w grecji To na pewno takiego naiwniaka na tym forum nie znajdzie..

#16 Share konrad004

konrad004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo militaria motoryzacja off-road stare polskie samochody

Napisany 17 sierpień 2014 - 20:30

Szukam wspólnika - uprawa warzyw w grecji jak ja bym miał wolne 1.5 mln to na hawaje bym wyjechał odpocząć a nie interesy z neta robić
Valtra-Power Partner

#17 Share Patryczek96

Patryczek96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 17 sierpień 2014 - 22:30

Szukam wspólnika - uprawa warzyw w grecji Dokładnie, lepiej na wakacje jechać :) A tak wgl to do Grecji też można na wakacje jechać :P

#18 Share romanewas

romanewas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 11:52

Szukam wspólnika - uprawa warzyw w grecji Prosiłem o nie zaśmiecanie wątku - na każdym innym forum moderator by się tym zajął a tutaj jak widać:) Koledzy początkujący/młodzi rolnicy - znajdźcie sobie inny temat do pogaduszek a za kilkanaście lat jak trochę się zorientujecie o co w tym chodzi zapraszam do kontaktu:)

#19 Share Hubert21

Hubert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 12:15

Szukam wspólnika - uprawa warzyw w grecji Kolego jeżeli nie pasuje Ci forum to nie musisz z niego korzystać. Widać żę kolega doświadczony gospodarz frajera szuka w necie gdybym miał 1.5mln to sam bym je sobie zainwestował lub z kimś kogo bardzo dobrze znam a nie z niewiadomo kim z neta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share romanewas

romanewas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 13:05

Szukam wspólnika - uprawa warzyw w grecji Kolego temat watku nie brzmi co bym zrobil gdybym mial 1,5mln ani z kim bym robil interes. Natomiast pisanie ze szukam frajera lub osla sugeruje ze zamierzam kogos oszukac a to mi sie juz nie podoba.