Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Agrest    25098

Pierwsza sprawa to konieczne ściany oporowe na zboże. Druga rzecz zboże z ciągnikiem, samochodem czy innym pojazdem z elektroniką to pomyłka bo myszy zrobią robotę.

Kolejna sprawa to filc według mnie na dachu konieczny. Czyli do pierwszej hali trzeba to dorzucić.

Kolejna to te świetliki - zdecydowanie za dużo, wystarczą dwie płyty po przeciwległych końcach dachu. Dodam że na nich kondensuje się para wodna i potrafi solidnie kapać.

A cena wydaje się być dobra. Tylko jeszcze orynnowania chyba nie wliczyli.  No i kilkanaście tysięcy na stopy i posadzkę

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    635

Sciany oporowe bedą z bloczka betonowego tylko nie wiem ile ale pewnie z 1,5 metra.Co do maszyn to trzymam juz z 20 lat tak maszyny w stodole i jeszcze nic się nie stało ale bedzie to tylko wersja przejściowa bo ma jeszcze stodołe.

Filc też bedzie tylko nie wiem czy blacha t-18 nie bedzie za słaba na dach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25098

Najpierw warunki zabudowy, czas 1 do 3 miesięcy, potem pozwolenie na budowę czas do miesiąca. W międzyczasie mapa do celów projektowych od geodety za parę stów.  No i budujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25098

Tu nic na oko. Kierownik się nie podpisze jak będzie nie tak i doopa.

Wygląda za delikatnie, ale ważne co na projekcie. Musisz dopytać, Ty chyba ściana wschodnia to trzeba brać na III strefę obciążenia śniegiem i wiatrem.

Z tego co mi projektant mówił to ścianka profila nie cieńsza jak 4mm. A tu firmy mogą klienta orżnąć. 

Wiertarka, otwór i zmierzyć.

Mowa o konstrukcjach spawanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavl    2

Polecam zapoznać się z ofertą firmy Mcm https://www.mcmproject.com.pl/hale/produkcyjne

Zajmuje się ona kompleksową realizacją projektów budynków przemysłowych, w tym również hali o jakie się pytasz. W swoich budynkach stosują obecnie najnowocześniejsze rozwiązania tak więc masz pewność, że budynek będzie wykonany w sposób ekologiczny i przyjazny użytkowaniu.

Co najważniejsze oferują również kompleksowe doradztwo zarówno w zakresie wyboru odpowiedniej działki pod budowę jak również na każdym etapie realizacji projektu.

Edytowano przez Pavl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Planuję postawienie hali stalowej o powierzchni 120-150m^2. Chciałem zapytać jak to zrobić jak najtaniej i przy najmniejszym udziale usług zewnętrznych. Myślałem o konstrukcji typowo stalowej obitej blachą trapezową. Tylko zastanawiam się z czego zrobić konstrukcję? Macie jakieś pomysły, podpowiedzi? Ogólnie wiadomo będę robił projekt i pozwolenie na budowę - wszystko legal. Spawać umiem, mogę pospawać.  W zamyśle miałem kupno kratownic dachowych a słupy samemu spawać. Szerokość budynku ok 8-9m.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25098

Odnośnie spawania - przy odbiorze budynku do dokumentacji dołączałem świadectwo spawacza z kwalifikacjami do spawania konstrukcji stalowych.  Niby nikt tego nie czytał ale już na etapie zamawiania kratownic kierownik uprzedził mnie że mogą takowego wymagać. Być może przeszło by bez tego, ale skoro miał to dołączyłem.

Przy zakupie stali bierz od razu atest bo wszelakie atesty muszą być dostarczone. Czy to pustak, drut żebrowany,cement,  beton czy stal do spawania konstrukcji.

 

Ogólnie twoje pytanie trochę traci sens bo skoro będziesz miał projekt, to będzie tam wszystko wyszczególnione, który element z jakiego materiału ma być wykonany.

Jak kierownik będzie upierdliwy to na zakupioną używaną kratownicę będzie wymagać atestu i projektu z czego została wykonana.

Rozsądne jest złapać  projektanta z okolicy, z uprawnieniami kierowniczymi i znajomościami w lokalnym urzędzie nadzoru, Wówczas idzie robota sprawnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Owszem, trochę traci sens ale chciałem iść do projektanta jakoś wstępnie przygotowany.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Projektant raczej nie może być kierownikiem choć pweny nie jestem bo u mnie kierownik nie może być inspektorem choć ma uprawnienia. Odnośnie spawania samemu nic mi nie powiedział jak powiedziałem że sam będę spawać a nie wspominałem że mam uprawnienia. W przypadku sytuacji @michał1993 inspektora nie trzeba bo rozpiętość mieści sie w 12-stu metrach wystarczy kierownik szukałbym jakiegoś dziadka u ktorego wdzystko przejdzie jak za dawnych lat młody raczej bedzie upierdliwy i pilnujący wszystkiego bo ma za dużo do stracenia i kawałek kariery przed sobą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25098

U mnie praktycznie każdy projektant ma uprawnienia kierownicze i zazwyczaj prowadzi budowę którą zaprojektował. To nie koliduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
forterra11441    109

Urodził się plan budowy magazynu/hali. W grę wchodzi budynek murowany, jako materiał myśleliśmy wykorzystać Silke, do tego zalewane zbrojone słupy i 3-4 wieńce, posadzka przemysłowa. Miałby mieć wymiary ok. 18x30x5, dach stalowy kryty blachą. Ktoś stawiał niedawno podobny budynek? Myślicie, że jesteśmy w stanie zamknąć się w kwocie budowy 300-350 tyś zł netto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25098

Powinno wystarczyć. Chyba że posadzka przemysłowa to może być mało.

Choć wieńce i gęste słupy mocno koszt podniosą względem zwykłego garażu.

Ile teraz za mb wieńców i słupów liczą? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
forterra11441    109

Jeszcze żadnych cen nie znam. Dopiero przed niedzielą zaczęliśmy w domu dyskusję na ten temat. Najpierw chyba trzeba zrobić projekt, później udamy się do firmy, żeby wycenili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25098

A to jak przez firmę to może braknąć.

Budowałem 12x24m. Dałem zapytania ofertowe do firm na spawanie konstrukcji dachu montaż krycie i obróbka. Wyliczyli chyba 120000zł A cały budynek kosztował mnie 165000. Inna firma ogarnęła dach i wrota za około 60000zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
forterra11441    109

To znaczy nie, że jedna firma ma robić od A do Z. Część prac ziemnych jesteśmy w stanie zrobić sami, znajomy ma firmę budowlaną, robił nam fundamenty pod silosy i byliśmy bardzo zadowoleni, więc myślę, że ogarnąłby całą budowlankę, mamy też firmę z polecenia od konstrukcji stalowych, do położenia blachy też by się ktoś znalazł. Drzwi zrobilibyśmy sami, tynki na razie mógłby odpuścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25098

Mi chłopaki od stron Lubartowa całą konstrukcję dachu i blacharkę ogarneli.  Szło się dogadać z nimi i w sumie to tanio względem konkurencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1653

Podpowiadam, ściana 6m i płyta warstwowa na dach, nie blacha. Wiem, że każdy szuka oszczędności, ale w tym wypadku warto dołożyć.

I jeszcze jedno: tylko jedna brama 6m przy narożniku.

Edytowano przez jacek1296

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
forterra11441    109

Chciałbym ścianę 6m, bo 1m w górę to już nieduży koszt, ale raczej MPZP na to nie pozwoli. Co do płyty to nie widzę sensu w budynku który nie będzie ocieplany i ogrzewany. W starej stodole od lat 60-tych jest zwykła blacha i nic się nie dzieje, a też zboże sypaliśmy.

Nie wiem czy z 1 bramą nie będzie zbyt mało ustawny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25098

Jak dla mnie bardzo fajna konstrukcja w przystępnej cenie. Największa zaleta to wysokość wewnętrzną nie pomniejszona o kratownicę i projekt.

Projekt w używanej hali to nie tylko pieniądze ale i kłopoty z jego załatwieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek81ja    13
Dnia 20.11.2018 o 07:48, Rafik napisał:

Pewnie już zdążyłeś się zorientować do tej pory, ale dla potomnych. Tam się wycenia szkielet i dach (wiata) reszta na telefon. Jak już jesteś zainteresowany to policzą na nasze normy śniegowe i wiatrowe, oraz po wpłacie zaliczki dostaniesz wszystkie rysunki i obliczenia na papierze i płycie. Montaż robiłem sam, we czterech zajęło nam to miesiąc.

Macie na zachętę :)

Witam. Mam jeszcze kilka pytań odnośnie hali. Jak pasowały ze sobą te wszystkie elementy otwory na śruby długości posczególnych elementów np łat. Dało radę montować krokwie ładowarką czy był potrzebny dźwig. Jak oceniasz halę po kilku latach użytkowania.

Edytowano przez tomek81ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ramzes1987x
      Hej chcę postawić wiatę opartą na metalowych słupach i konstrukcji o wymiarach 12mx30mx4.5m (długość,szerokość,wysokość) i mam pytanie czy muszę robić na te pozwolenie na budowę, rysunek itp? Jakie mogą być koszty tych spraw papierkowych? Nie ma szans się załapać na jakiś zwrot lub dotacje?
    • Przez arek1990
      witam powoli przymierzam się do inwestycji , ma to byc budowa uniwersalnego budynku który ma mi słuzyc po częsci jako garaż ,przechowalnia zboża ,miejsce przygotowywania pasz itd . szukając najtańszego i najodpowiedniejszego dla mnie rozwiązania natknąłem się na budowle o nazwie hale łukowe czy ktoś z was wykorzystuje takie hale do podobnych celów o których wspomniałem wyzej .
       
      interesuja mnie wszelkie informacje na temat tej budowli cena , wytrzymałośc funkcjonalność itd.
       
      z góry dziękuje za info . CHODZI MI O COŚ TAKIEGO.--> http://lodz.olx.pl/hala-lukowa-konstrukcja-stalowa-magazyn-garaz-stodola-warsztat-wiata-iid-366078609
    • Przez franek812
      Witam. Chciałbym postawić sobie halę na maszyny rolnicze, i latem na zboże. Jakiego producenta polecacie? Ile by kosztowała hala o pow. 300m2?
    • Przez Euro-Met
      Witam,
      co sądzicie o takim rozwiązaniu dla gospodarstw rolnych jako : park maszyn, składowanie produktów rolnych, słomy, siana, hodowli zwierząt, upraw roślin, warsztat, magazyn itp.
      Konstrukcja-profile stalowe, pokrycie plandeka, blacha, płyta wielowarstwowa (lub pokrycie mieszane) .
       
      zapraszam do dyskusji na priv lub @.
       

    • Przez arektom
      Budował może ktoś z firmą Alfa panel z siedzibą w Śremie.???
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj